Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Magas kalóriatartalmú ételek?

Magas kalóriatartalmú ételek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :D


Tudnátok nekem légyszi ajánlani olyan ételeket amik nem telítenek el túlságosan (tehát bírok belőlük relatíve sokat enni) de ugyanakkor jóóó sok kalóriát tartalmaznak? Sürgősen híznom kellene vagy 10-15 kg-ot, hogy jobban érezzem magam a bőrömben, ugyanis nagyon lefogytam az utóbbi időben betegség miatt.

Bármi jöhet, főételek, desszert, nasi, ami hízlal (de közben azért ne is öljön meg ha lehet, tehát ne legyen túl egészségtelen, de ha olyat tudtok azt is leírhatjátok).


Előre is köszönöm a válaszokat! :D



2018. febr. 11. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Shake, somlói galuska, tirmisu, meg minden, ami cukros. Főételnek zsíros húsok tésztakörettel (pl srtéspörkölt nokedlivel, kacsa kínai tésztával). Hozzá sör. (Vagy cukros üdítő)
2018. febr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mogyoró, napraforgómag, dió
2018. febr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, jöhetnek még! :D
2018. febr. 11. 17:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyéni. Engem semmi sem "telít", max. laktat, de ahhoz rengeteg kalória kell.

Én is az olajos magvakat mondanám, de van, akit az is laktat. S van, aki nem bír belőle 10-20 dekát enni, 1-2-vel pedig nem sokat érsz... Bár kiegészítésnek egy kevés is megteszi, a salátáidra, zöldségeidre, szendvicsedbe...etc. pedig tehetsz 1-1 dkg plusz zsiradékot, az is jól megdobja a kalóriabevitelt...


Nekem régen a szénhidrát volt "jó" nagy kalóriatöbblethez, mert abból bármennyit tudtam enni, nem laktatott, de persze ezzel sokan nincsenek így.

Igazából ki kéne tapasztalnod, mi az, ami jólesik, de nem laktat túlzottan. A fehérje általában remekül laktat, a zsír fehérje nélkül kevésbé, a gyors szénhidrát is rosszul laktat s nem tartósan (de van, akit remekül és fél napra)...

De ha tudsz sokat enni, jóllakottan is, végülis mindegy, csak sok legyen (de azért ne pici kalóriasűrűségű, mert sok kiló ételt nehezebb bepakolni, bár ha reggeltől éjjelig eszel, arra is van idő).

2018. febr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem a magas kalória tartalmú ételektől hízunk...

(csak szólok)

2018. febr. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A kalóriatöbblettől hízol... :D
2018. febr. 13. 18:03
 7/10 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm, hogy "csak szóltál" és tényleg csak szóltál mert a hatalmas rejtélyedet azt már nem sikerült leírni, hogy szerinted mitől hízunk. Mindegy is. :DD
2018. febr. 13. 18:04
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg megenni 500 kalóriányi csipszet (egy tasak) vagy pedig 500 kalóriányi káposztát (2 kiló). Meglátod, hogy nem ilyen egyszerű a dolog.


A kérdésedből az sem derül ki, hogy hájra vagy pedig izomra szeretnél „hízni”.


Ha hájasodni szeretnél akkor egyél minél több magas glikémiás indexű ételeket, vagyis fehérliszt, cukor, ropik, péktermékek stb nagy mennyiségben. Hiába csak 300 körüli a kalóriájuk, de tőlük állandóan csak éhes leszel a magas inzulin termelődés miatt és egész nap csak zabálni fogsz. Nem lesz nehéz megenned 3000 kalóriát sem.


Amennyiben izmosodni szeretnél, akkor természetesen edzened kell és sportolnod, és ez mellett a fehérjékből kell sokat fogyasztanod. Így a szervezeted a megevett fehérjéket az itomtömeg gyarapítására fogja használni. Azonban mivel a fehlrjék aminosavai laktató hatásúak, ezért kalória szempontjából közel sem fogsz birni majd olyan sokat megenni, mint a lisztekből és cukrokból.

2018. febr. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Így már másabb!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :D

2018. febr. 15. 18:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Itt mindenki ajánlja a cukor cukros kaja, édesség, ha hosszú távon emelt adagnyi édes ételt eszel ne csodálkozz egy diabétesznél sem a közeljövőben..
2022. szept. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!