Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan egyek, igyak?

Hogyan egyek, igyak?

Figyelt kérdés
Sok táplálkozással kapcsolatos könyvet olvastam így elmondhatom, hogy tisztában vagyok a dolgokkal, DE egy könyvben sem írnak arról hogy mit mikor, mivel lehet enni. Mikor igyunk? evés előtt, után, közben?
2018. febr. 15. 20:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Vannak könyvek, amik ilyesmit taglalnak, de persze az emberek kis töredéke ért velük egyet...


Én nem hiszek benne, hogy erre vannak szabályok. Sokfélék vagyunk és pl. egyetlen időpont nincs, ami mindenkinek a természetes, ideális evési ablakában van. Egyetlen étel nincs, ami mindenkinek a választott, szeretett, neki bevált étrendjében megtalálható.

Sokan úgy gondoljuk, hogy ami számunkra megfelelő étel, az a nap bármely pontján jó (ha maga az időpont megfelelő étkezésre).


Az ivás számomra a legegyszerűbb: akkor iszom, ha szomjas vagyok vagy kedvem van inni. Annyit, amennyit kedvem van, igénylek. Ez már nem mindenkinél működik, az én szomjúságérzetem még köszöni, megvan.

Evés közben nem javasolják az ivást, bár a nedvesebb ételeknél a komoly vízbevitel elkerülhetetlen... Én egyszerűen nem kívánok sok vizet evéskor, így nem kell kutakodnom, baj lenne-e belőle.


Gondolom, tapasztaltad, hogy szinte nincs szabály a helyes táplálkozásra, amit más csoportok ne támadnának. Én a test működéséről laikusként megtudható információra fókuszálok, plusz hallgatok a saját egyedi szervezetemre, ami azért tudja, mi a jó neki. Jobbat nem tudok.

2018. febr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!