Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A fehérliszt helyettesíthető...

A fehérliszt helyettesíthető a rizsliszttel? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A kérdés lényege az, hogy bármelyik recept ami búza lisztet ír azt lehet helyettesíteni ugyan olyan arányban a rizsliszttel, vagy ahhoz külön recepteket kell vadászni?

Mert amit pizzatésztát helyettesítettem vele az tepsistül ment a kukába olyan volt ízre is meg állagra is, viszont pont szembe jött egy rizslisztes süti recept, aminek már félve álltam neki, viszont annál nagyobb meglepetésként ért, hogy milyen finom lett.


Csak a pizzát rontottam el vele, vagy minden egyébként búzalisztes recept így sikerülne?


A válaszokat előre köszönöm!


2018. febr. 17. 14:53
 1/4 TR75 ***** válasza:
45%

Nem. A rizslisztben nincs glutén/sikér, tehát ha keleszteni kellene a tésztát, nem lesz tartása, összesül.

Vagy keverni kell például búzaliszttel, vagy teljes tojást kell a tésztába keverni. Esetleg direkt vitális glutint (glutént) kell keverni hozzá.

2018. febr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Külön recept kell hozzá mint tapasztaltad nem elég helyettesíteni.
2018. febr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyilván kelt tésztához nem jó, de máskor sem biztos a siker...

Van, amikor majdnem ugyanolyan jó rizsliszttel s van, amikor nagyon nem. Az előbbi ez tipikusan akkor van, ha a mindenféle egyéb hozzávaló miatt ízletes a süti, így nem számít, hogy a rizsliszt sokkal ízetlenebb, mint a búzaliszt... Pl. van egy diós-almás-fahéjas kevert sütim, annak eléggé mindegy, hogy a kevéske liszt milyen gabonából van, de lehet tápióka is, az is keményítő. Az erősen csokis és tojásos sütijeim is ilyenek. De már a nem kakaós piskótát kissé ízetlenné tette a rizsliszt...


Darásabb is, nem olyan sima valahogy. De ez általában nem sok vizet zavar.

A kedvenc mézes receptem sem teljesen ugyanolyan rizsliszttel, de mivel nagyon-nagyon fűszeres és finom, működik. Mégis érződik a különbség, a búzalisztes jobb.

2018. febr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Igen, ez sok mindent megmagyaráz, hogy miért lett rossz az élesztős rizslisztes pizzatészta :D

Ezentúl körültekintőbben kezdek neki ezeknek :)

2018. febr. 19. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!