Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok állandóan éhes?

Miért vagyok állandóan éhes?

Figyelt kérdés

Ma reggel is ettem két szelet kenyeret, egy órája sincs, mégis nagyon éhes vagyok. Tegnap ebéd után jóllakva az volt első gondolatom, hogy mit kéne enni, délután 5re már nagyon éhes vagyok. Múlt héten hétfőn pedig ugyanakkor ettem, 5kor semmi bajom se volt, este 8 körül voltam annyira éhes, mint tegnap már 4kor. Nem tudom, hogy miért van ez, egyre rosszabb, állandóan hízom. A munkám nagyon stresszel, most van folyamatban a váltás, ez összefügghet?

Tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy mit tegyek, mit egyek. Többnyire vegán kaját eszem, de nem vagyok vegán.


2018. febr. 20. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán nem megfelelő az étrended. 2 szelet kenyér után én jobban éheznék, mint előptte, de fél kiló kenyeret is ettem már, vajjal, semmi. Én fehérjével lakom jól, ami kicsit extrém esete a tipikusnak, hisz az a leglaktatóbb makrotápanyag, míg a szénhidrát laktat a legkevésbé, már általánosan, hisz az egyéni különbségek hatalmasak.


Az is lehet, hogy hiányzik neked valami tápanyag, ezért vagy éhes. Egyesek állítólag a szomjúsággal is össze tudják téveszteni az éhséget, nem értem, hogyan, de sokszor olvastam már ezt.


De az időzítés, étkezésméret is fontos lehet. Én kizárólag nagy étkezésekkel lakom jól, míg van, akinek sok-sok apró a jobb. De nekem az se fura, hogy én egy nagy ebéd után 2 órával újra eszem :) A fő az összbevitel s hogy az egyén jól érezze magát.


Az természetes, hogy nem egyformán éhezel meg mindennap. Nem vagy gép, nem is eszed ugyanazt, talán nem is mozogsz ugyanannyit, a stressz is befolyásolhatja s még annyi minden...


A kenyér (önmagában?) nem egy jó reggeli, miért nem eszel rendesebben? Valami fehérje nem ártana mellé, zöldség...

2018. febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kenyér, meg gondolom mindenféle gyorsan felszívódó szar, persze, hogy éhes leszel.


Egyél normális, tápanyagban okés dolgokat, pl natúr-magvas zabkását gyümölccsel-mézzel, sok fehérjét, zöldséget, ne a tésztát csokival, persze hogy állandóan kajálhatnékod van.


meg mellette magvak is pompásan telítenek.

2018. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat. Tegnap rizst ettem édes-savanyú szósszal és zöldséges zabfasírttal, ami után azonnal éhes lettem, nem érzem annyira rossznak.

Próbálok akkor több magot és zöldséget enni, hátha az segít. Mondjuk nagyon kívánom a fehérjét tartalmazó ételeket is, az is hianyozhat.

Tuti, hogy a stressz is benne van, valahogy úgy érzem, hogy az is benne van abban, hogy folyton enni akarok.

2018. febr. 20. 18:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Hiányoznak aminósavak, fehérjék a szervezetednek, és így jelez.
2018. febr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!