Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik egészségesebb a növénye...

Melyik egészségesebb a növényen vagy az állati táplálékon alapuló étrend?

Figyelt kérdés
Ha megnézem a várható élet tartamot különböző helyeken akkor japán, korea, kína vezet és nekik eléggé hús szegény és szénhidrát dús étrendjük van ellenben a nagy divat táplálkozássokkal ketogén, paleo. Akkor most melyik a jobb?
2018. febr. 24. 07:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
A vegyes, mivel az ember mindenevő. Az a legjobb ha több a növényi, de időnként van benne hús, hal is.
2018. febr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
A vegyes étrend a legegészségesebb. Az ember minden evő. A többi csak divat.
2018. febr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

"állati táplálékon".

Állati táplálékot az állatok esznek.

2018. febr. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
Nagyon fura a listád, várható élettartam tekintetében Kína egyáltalán nincs az élvonalban, ellenben ott van mondjuk Spanyolország, Olaszország, Franciaország, Izland stb. Ez utóbbiakról nem mondanám, hogy hússzegények (ha a halat is húsnak vesszük)
2018. febr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Saját tapasztalat alapján a növényi. Azon belül is a nyersvegán, rengeteg gyümölccsel. Konkrétan nekem az ún. 80/10/10 étrend irányelvei váltak be a legjobban.
2018. febr. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Mindkettő egészséges lehet, bár olyan ember kevés van, aki több évtizeden át csak állati táplálékot fogyaszt (10-15 év még előfordul, de persze a régi eszkimók is megvoltak).


De nem mindenkinek jó mindkettő. Én növényin valószínűleg ellennék, csak oda kéne figyelni, mert szénhidrátszegényen kell ennem, zerocarber egy napig se lennék :) Elvben túlélnék csak húson, de nagyon szenvednék.


Részemről maradok a mindenevésnél, nem azért, mert az jobb (bár egyszerűbb), hanem mert nekem megfelelő, kényelmes, finom meg minden.


A ketogén és a paleo alapból mindenevő étrend (bár mindkettőnél vannak vegánok és zerocarberek is, bár vegánként csinálni ezeket merész lehet. de pl. a nyersvegán étrend roppant közel áll a paleóhoz, tuti vannak paleo nyersvegánok, ha nem is tudnak erről), a paleót tetszőlegesen szénhidrátdúsan is lehet csinálni.


Csak hogy valami pl. paleo, nem mond semmit. Lehet nyersvegán és zerocarb is, nyilván a kettő köszönő viszonyban nincs egymással, teljesen egymást kizáró ételeket esznek. S ott a mindenevő paleo, ami nagyon tág, mindent lazán be lehet vinni, amit kell, még ha felesleges korlátozások is vannak... Maximálisan egészségesen lehet így étkezni.

De el is lehet rontani, persze.

2018. febr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

A megfelelőbe beleértettem, hogy legjobb tudomásom szerint mindent beviszek, amit kell, ha nem lett volna egyértelmű.


Részemről egy szénhidrátszegény, laktózmentes vega étrend a legjobb, tojásra alapozva szoktam csinálni, de növényekre alapozva is megoldható, csak az nekem sokkal nehezebb.

2018. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én inkább maradok a mindenevő kategóriában, és próbálok mindenből bio élelmiszereket fogyasztani, és amennyire lehet csökkenteni a fehér lisztet és a fehér cukrot!
2018. febr. 24. 15:03
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező: a csupán bio étrend nem véd a rengeteg káros anyag ellen, ami a húsban, tejtermékben, tojásban van. Az most egészségügyileg ugye mindegy, hogy hogyan tartják az állatokat, DE az is mindegy-e a testednek, hogy eszed-e a következőket?


- kazeint

- laktózt

- állati hormonokat

- endokannabioidokat

- telített zsírt

- koleszterint

- higanyt

- műanyagot

- dioxinokat

- gmo takarmány-maradványokat

- antibiotikumokat

- egyéb oltásokat

- szteroidokat

- rákos sejteket (nemrég szivárgott ki ugye a hír, hogy a rákos húst is feldolgozzák)

- állati fekália-maradványokat

- hem vasat

-heterociklikus aromás aminokat (a hús sütésekor keletkező rákkeltő vegyületek)

- az állati zsiradékban természetes úton előforduló transzzsírokat

- policiklikus aromás szénhidrogéneket

- a borjak emésztését segítő állati enzimeket (a tehéntejben található)


Szerintem nem. Az állati élelmiszer ma a Földön található "élelmiszerek" közül a legkárosabb, legszennyezettebb.


A WHO álláspontja szerint a vörös hús és feldoglozott húsok az arzénnal és a cigarettával egyenértékűen rákkeltőek.


Emellett számtalan statisztika igazolja, hogy a világon ott élnek a legtovább, ahol 90%-ban csak növényi étrenden élnek az emberek, feldolgozatlan alapanyagokat használnak:


[link]

[link]

[link]

[link]

2018. febr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%
A növényekben lévő káros anyagokról hasonló hosszú listát lehetne írni. A leghosszabb életkorú kék zónákban (pl Szardínia) pedig kiegyesúlyozott, jelentős részben állati eredetű táplálékot fogyasztanak.
2018. febr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!