Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia után hízókúra? Mit...

Anorexia után hízókúra? Mit és mennyit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy aki már meggyógyult, illetve gyógyulási időszak alatt van az mit és hogyan eszik? Mennyit ettetek?

Illetve tudnátok-e tanácsot adni nekem ezzel kapcsolatban?

170cm/44 kg vagyok. Jelenleg egy nap kb. 1400-1500 kalóriát eszem (előtte 700-1000-volt) Ezt próbálom minőségi ételekből bevinni, de félek, hogy így nem fog menni a gyógyulás (kevés kenyér, rengeteg tejtermék, rengeteg zöldség és felvágottak, sajtok,tojás, paradicsomos halkonzerv) és muszáj leszek nassolni mellette, amivel hadi lábon állok. Ti mit ettetek és mennyit, mennyi idő volt mire sikerült meggyógyulnotok és mennyi kalóriát ettetek egy nap? Mennyi idő mire elkezdi a szervezetem újra felépítenie magát és kell-e mellette sportolnom? Jelenleg nincs sok erőm és a házat sem tudom nagyon elhagyni, mert nagyon hamar elfáradok, de félek attól, hogy így aránytalanul fogok hízni, vagy ez majd idővel változik? Szerintetek mennyit és mit kellene ennem, hogy egészségesen tudjak vissza hízni vagy ezt felejtsem most el és engedjek magamnak mindent?

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!



2018. márc. 4. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit?


Mindent, míg 50 kiló nem lettem. Bármit, csoki, tészta, péksüti, hús, túró, akmit megkívántam.


Aztán 49-50 kilósan elkezdtem sportolni, és a maradék 5-6-ot felszedtem izomban :)

2018. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Grapp ***** válasza:
100%
Jó tanács ne számolj kalóriát a tested nem gép. Én srác vagyok 2 éve 43 kilóra lefogytam segítséget kerestem segített is a pszichiáter. Fontos h mentálisan gyógyulj meg előbb onnantól kezdve hízni egy vicc meg élvezni is fogod / visszasirni az etvagyadat hogy milyen jol esett ennyit zabalni. Én annyit ettem mint egy diszno, mai napig több kell nekem egy átlag embernel. 2 év alatt visszahiztam 70 kilóra edzettem/edzek is mellé erős szép egészségesen szálkás testalkatom lett. Fontos h ne számold a rohadt kalóriákat mert így sosem szabadulsz meg a kajaval kapcsolatos kontrolltol. Amennyit eszel az meg nagyon nagyon kevés. Nekem van hogy a reggelim majdnem annyi energiát tartalmaz mint amit te egész nap eszel.
2018. márc. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Már sokkal jobb az evés is és nagyon örülök, hogy rendbe tud jönni az ember. Már kalóriát sem számolok. :-) Még egyszer öröm volt olvasni Titeket, bízom benne hamarosan én is tudok csatlakozni a boldog gyógyultak közé!
2018. ápr. 4. 15:08
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Igaz nem mostani kérdés, és nem tudom hogy meggyógyúltál e már úgy ahogy...

Én most tartok a gyógyulás útján..

A napi 3 fôétkezést mindig betartom, + van egy uzsonna ami nekem gyümölcs és valami csoki..szerintem ha elértél egy minimum súlyt akkor el lehet kezdeni valami sportot. Én jógázok kb két naponta, és hétvégente járok lovagolni.

Te hogy haladsz?

2018. júl. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!