Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 3-4 széklet mitől lehetsé...

Napi 3-4 széklet mitől lehetséges?

Figyelt kérdés
Nem minden nap, de előfordul.
2018. márc. 8. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Többet kéne tudni az étkezési szokásaidról, de ha az adott napon:

- több folyadékot

- több gyümölcsöt

- több kávét fogyasztasz, mint szoktál, vagy édesítőszerrel (szorbit) készült ételeket eszel, az pl. előidézheti. A túl sok rágógumi is, mert abban is édesítő van.

2018. márc. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Növényi rostban gazdag táplálkozásnál előfordul, különösen, ha pl. 3 óránként történt étkezés, tehát a gyomor-bél rendszer folyamatosan aktívan működik. Ha meg még valamiféle erjedéses folyamat is lezajlik, akkor különöse, mindenesetre nem kóros.
2018. márc. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Talán csoki meg kávé sok lett
2018. márc. 8. 18:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem akkor van ez, ha sokat eszem. Elég logikus számomra, sok salakanyag van s nem fér el bent, több adagban jön ki.


Pont ez volt a téma a testépítésben a minap, tömegeléskor több ürítés várható.


Nem nagyon szoktam számolgatni, így még kevés infóm van az étkezések és ürítések számának összefüggésében (amit bonyolít, hogy több étkezés nálam tipikusan több ételt is jelent), de napi 2 igen közeli étkezésnél is simán lehet 2-nél több ürítés, az biztos.


A kávé pedig ismert arról a gyakori mellékhatásáról, hogy előidézi az ürítést, de nekem a tea és talán a kakaó is ilyen (szólóban, evés nélkül, máskor nem tudom, hogy az a ludas vagy az evés, bár az italok sokkal gyorsabbak szoktak lenni).

2018. márc. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!