Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudok leállni a cukros...

Hogyan tudok leállni a cukros dolgokkal?

Figyelt kérdés
Mézzel már próbáltam pótolni,de sztem nem elég hatásos. Nagyon kívánom az édességet még mindig.

2018. márc. 20. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:
36%
Már hogy ne lenne hatásos? A méz finomabb és egészségesebb. A kávét és a teát is azzal iszom. Kiválóan pótolja a cukrot. Ha megkívánod az édességet, ne süteményeket egyél, hanem müzlit, vagy görög joghurtot. :)
2018. márc. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen elhagytam a cukrot egyik napról a másikra, a mézet is, mint minden tömény cukrot.

Az édességvágyam szénhidrátszegényebb étrenddel lett normálisabb szintű, de továbbra is sok édességet eszem, csak éppen cukor nincs benne s többé-kevésbé szénhidrátszegény.

Állítólag van cukorfüggés, nekem nem volt, de az édességeimet nem adom.


Ha nehezen megy, akkor lehet, hogy neked a fokozatosság jobb. Apránként azért lecserélném a cukrot legalábbis más cukorra (méz, gyümölcs), máris jobb valamivel, aztán majd eldöntöd, ennél is tovább kell-e menned.

Ha túlzottan sok édességet eszel, azon sem árt csökkenteni valamit. Nekem az édességevés általában édességvágyat okoz, ördögi kör, amiből csak igazán trükkös ételek tudnak kivinni, pl. a tömény csoki, abból sosem kell sok.

2018. márc. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!