Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Folyamatos szorulásom van....

Folyamatos szorulásom van. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam az a naponta 2x wc-re megyek típus, nálam már gyerekkoromtól kezdődően a heti 2-3 alkalom volt maximum beállva. Most viszont már nagyon elfajultak a dolgok és nem tudom, mit tegyek.


Nemrégiben munkát és életmódot váltottam. Pörgős, mozgolódó munkáról nyugodt, ülő munkára. Étkezési téren nagyon nem változott semmi, talán valamivel többet eszem, de semmivel sem máshogy, mint korábban. A mozgás viszont a sok munka mellett elmarad.


Kb. 5 naponta van székletem, akkor is kevés és hiába az inger, nagyon nehezen jön az a kicsi is. Nem tudom, mi lenne a hosszútávú megoldás.


Gondoltam, egyszer rendesen kitisztítom magam, utána jobb lesz, meg is tettem hashajtóval, de nem segített, illetve csak aznapra. Utána minden kezdődött előröl.


Úgy gondoltam, ha sok vizet iszom, jobb lesz (2 hétig bírtam), nem volt drasztikus változás.


Megpróbáltam újra mozogni, de este, fáradtan már kinek van ilyesmire energiája, ha a háztartást is vezetni kell??


Segítsetek kérlek, lássatok el tanácsokkal, mert nem tudom, hogy az a sok kaja, amit megeszek, hova tűnik?? o.O


Előre is köszönöm a válaszokat!


23/L (50 kg, 160 cm)



2018. márc. 28. 19:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sok rost, folyadék lazítja a most bekerülő étel leendő exit oldalát.


A joghurt, kefir, tej sokaknak székellési ingert kelt.


Az olívaolaj keni az utat, megkönnyíti a kijutását.


Elsőre csinálnék a helyedben egy tisztító kúrát zöldséglevekkell (cékla és hasonlók), az a mostani helyzetet rendezi. Hashajtót felejtsd el, hozzászokik a szervezet.

2018. márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Vegyél zabpelyhet. Áztasd be vizzel vagy inkább tejjel. Természetesen fogyaszd el akár ízles szerint mézzel, gyümölccsel ízesítheted a zabkásádat, sok benne a rost. És plusz igyál több vizet.


Ha ez sem elég, szedj szűztea forte kapszulát napi2x helyreteszi az anyagcserét.

2018. márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A fentiek mellett muszáj lesz újra elkezdened mozogni, mert az egészséges táplálkozás csak fél siker. Ha az aktív munkáról váltottál nyugodtra, akkor nyilván ez lehet az ok. Nem muszáj sportolnod, elég ha csak napi rendszerességgel végzel otthon egyszerű gimnasztikai gyakorlatokat és/vagy minden este kocogsz kb. 15 percet (ha lusta vagy, vegyél egy szobabiciklit). Ezzel nem csak a szorulás szűnik meg, de a közérzeted is jobb lesz. Enélkül könnyen felszaladhat rád 10-12 kiló is és az már esztétikailag sem lesz túl előnyös... :)
2018. márc. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Sokat segítettetek :)

2018. márc. 28. 20:28
 5/15 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy kevesebb (vagy semennyi) lisztet fogyasztasz. Este vegyél be egy kávéskanál lenmagot egy bögre gyógyteával (pl. kamilla). Ha ez kevés, csökkentsd tovább az elfogyasztott keményítő mennyiségét (krumpli, gabonák). Egyél több nyers és párolt zöldséget, pár szem aszalt fügét/szilvát (hozzá egy nagy pohár vizet is), gyümölcsöket. Szedj probiotikumot pár hétig, napi 1 kis pohár kefír/natúr joghurt is jó lehet. Nekem ezek beváltak.
2018. márc. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2018. márc. 29. 18:11
 7/15 anonim ***** válasza:
Na, mit sikerült azóta, kérdező?
2018. márc. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

OFF


"[A]z a sok kaja, amit megeszek, hova tűnik?"


Felszívódik a vékonybélből, bekerül a véráramba, amit a szív keringet és a tüdő folyamatosan oxigénnel lát el, így létrejöhet lassú égés által az az energia, ami árammal látja el az idegsejtjeidet, mozgatja az izmaidat és lehetővé teszi az összes többi testfunkciókat. A méregtelenítés termékei pedig nem a vastagbélbe kerülnek, hanem az izzadás és a vizeletkiválasztás útján távoznak a szervezetből. A vastagbélbe az kerül, amit nem tudott a szervezet megemészteni + a bélflórát alkotó élő és halott baktériumok.

2018. márc. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Utolsó: Tehát jó az emésztésem, sikerül mindent felhasználni? :D


A testem valószínű, megijedt, mert reagált. Sok vizet ittam és mozogtam, talán ez segíthetett. Vagy magától oldódott meg, ki tudja.


Köszönöm a válaszokat!

2018. ápr. 7. 11:19
 10/15 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!