Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Diétázók! Nektek problémát...

Diétázók! Nektek problémát okoz a folyamatos kalóriaszámolgatás?

Figyelt kérdés

Szeretnék mindennap meghatározott mennyiségű kalóriát bevinni, hogy tudjam kontrollálni a súlyom, de minden nap elp*csölök legalább 5-10 percet azzal, hogy méricskézek a konyhamérlegen és számolgatok, hogy miből, mennyit.


Sokkal jobban örülnék, ha lenne egy étterem, kajálda, ahol minden ételnél fel lenne tüntetve a kalóriamennyisége és akkor nem kellene vásárolgatnom ételt, meg kalóriát számolgatnom, otthon pepecselnem a főzéssel.. csomó időt meg idegeskedést megspórolhatnék, de a városomban egy ilyen étteremről sem tudok.


Nektek is probléma ez?



2017. dec. 28. 06:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem csak étterem jöhet szóba, hanem ételházhozszállítás is. Olyan csak van, ha városban élsz.


Amúgy szerintem ha csak napi 5-10 perc, az nem is olyan vészes. Nekem biztos, hogy tovább tartana. De azt is mondják, hogy csak az elején macerás, aztán majd belejössz.

2017. dec. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, mert nincs idom ra, mar kedvem se, nagyjabol tudom, mi mennyi, vegul nalam az valt be, hogy kis tanyert hasznalok, fele annyit eszem.

Kevesebb ures szenhidrat, sok zoldseg, gyumolcs, korrekt feherjebevitel es lassu felszivodasu szenhidrat.

A dobozos eteleket 2 het utan borzaszto enni, igy fozok.

2017. dec. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Diéta ide vagy oda, aki fogyni szeretne az csak szimplán változtasson az ételei minőségén, összetételén és egy kicsit csökkentse a mennyiséget is + mozogjon. Aki neki áll szemenként számolgatni hogy mennyi zabpelyhet ehet reggelire, meg grammozza a csirkemellet, az nagyon meg fogja unni és inkább feladja az egészet..Viszont ha így akarod csinálni, akkor csináld, de ha problémát jelent hogy 5-10 percet elvesz a napodból akkor talán mégse akarod annyira.
2017. dec. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

5-10 perc az nem sok. Nekem egy zöldségleves 17 mérés volt eleinte (most már nem számolom újra, nálam elég jó becslés az 1-2 egyszer már kiszámolt leves értékeit használni), de akárhány évig is számolok, nem embernek való, sok időt és főleg energiát vesz el és kötöttségeket is okoz az evésben. Plusz engem hol akadályoz a fogyásban, hol segít, de szinte mindenképpen stagnálok, amikor számolok :D Mivel nem éhezem, csak mert túlmentem a határon s nekem nehéz jóllaknom. De ismerek módszert, ahol számolás nélkül is szinte garantáltan fogyok. De azért hajt a kíváncsiság, plusz biztosítani akarom, hogy ilyenkor is OK legyen a tápanyagbevitelem. Súlytartásnál más, de ha fogyok a jó módszeremmel, akkor könnyen aluleszem magam és az is gond.


Ha lenne is étterem, ami tényleg jól tünteti fel az értékeket, akkor is számolnod kéne s azért eszel mást is... Némi munka kell, ha számolni akarsz. Sokkal jobb, ha számolás nélkül is tudsz fogyni.

2017. dec. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ha lenne is étterem, ami tényleg jól tünteti fel az értékeket, akkor is számolnod kéne s azért eszel mást is..."


Van olyan, hogy egész napi kaját is lehet rendelni, ami mellé ha csak vizet vagy sima teát iszik, az elég lehet, és akkor nem kell további számolgatás.


Pl.:

"Pulykamell Marco Polo módra, vajas bébirépa, Görög saláta, Waldorf saláta

1443 kcal, 97g szénh., 73g fehérje, 81g zsír

1725 FT


Olasz csirkecomb, Mediterrán zöldségek, Franciasaláta stevia édesítőszerrel, Körözöttel töltött sajttekercsek, Parajjal töltött omlett

1379 kcal, 71g szénh., 99g fehérje, 75g zsír

1725 FT


Pulykamell roston, sült gomba, kapormártás, Almás, mandulás szárnyas saláta stevia édesítőszerrel, Almás-nutellás palacsinta

1346 kcal, 130g szénh., 80g fehérje, 54g zsír

1725 FT"


[link]

2017. dec. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!