Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lesz valami baja az embernek,...

Lesz valami baja az embernek, ha mindennap megeszik 250g hagymát és 50g fokhagymát mézzel? (Én ennyit nem eszek meg, csak kíváncsiságból kérdezem)

Figyelt kérdés

2018. máj. 16. 22:35
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Természetesen a hagymán vörös és lila hagymát értek és nyersen fogyasztva. A fokhagymát is nyersen. :(D
2018. máj. 16. 22:40
 2/19 anonim válasza:
Mi a f@$%
2018. máj. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Fujjj miiineek???
2018. máj. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nyilván embere válogatja. Én nem bírom a nyers vöröshagymát (lehet, hogy a testem igen, de ízre nekem túl erős. még körözöttben sem eszem meg, csak a lilát és a fehéret), nekem ennyi nagyon betenne. Sütve egy rendesebb szem vöröshagyma naponta? Laza, bár megugrana a sóbevitelem, a sült vöröshagyma nekem nagyon édes. A fokhagyma is lecsúszna, ha nagyon akarnám, az nyersen, de bevallom, ennyit sosem kívántam, így nem tudom, hosszútávon mi lenne.

Érzékeny ember pedig kikészülne tőle, nyilván.


A méztől cukormérgezést kapnék, kivéve, ha kevés.

Más pedig nem.


A semmi és gyomorégés, hányás, rosszullét, betegség között kb. bármi elképzelhető. Halálhoz szerintem kevés, bár ki tudja?

Normál embernél a gyomorégésre tippelek, mintha az elég tipikus lenne sok nyers hagymánál vagy rosszul emlékszem?


Plusz normál ízlésű ember utálná nagyon. Én se lennék lelkes. Rántottában 10 éve még simán betoltam többet is.

2018. máj. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Napi 25 dkg nyers hagyma nem kevés, de bajod nem lesz tőle. Max. annyi, hogy nem győzöd szagtalanítani másnapra a szád. Főleg, ha fokhagymát is eszel mellé. :)
2018. máj. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én jelenleg olyan 3 gerezd fokhagymát szoktam megenni mézzel (ez olyan 15g + 10-15g méz) és olyan 1-2 fej vöröshagymát (ez nem tudom mennyi, holnap lemérem majd).
2018. máj. 16. 22:56
 7/19 A kérdező kommentje:
Most nyilván nem olyan emberről lenne szó, akinek gyomorfekélye van (bár lehet, hogy segíthet a hagyma, mivel megölheti a fekélyt okozó baktériumot), vagy valami ilyesmi, mivel az más. Hanem egy normál emberről, akinek úgy nincs semmi baja.
2018. máj. 16. 22:59
 8/19 A kérdező kommentje:
A fokhagymát a kávé ellensúlyozása miatt is eszem. Napi 3-4csésze bemegy, valamikor a fokhagyma után rögtön iszom a kávét. Egyébként volt olyan idő amikor napi 9 gerezd (az már majdnem 50g) fokhagymát benyaltam mézzel (mivel beteg voltam, ki is hozott).
2018. máj. 16. 23:01
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az kb. 10 közepes gerezd fokhagyma és 5 közepes fej vöröshagyma.

Őszintén szólva nem hiszem, hogy van/volt olyan ember, aki ilyen mennyiségű hagymát fogyasztott el nyersen minden nap, vagy ha volt is, akkor nincs dokumentálva.

Elméletileg mind a kettő egészséges, de szinte mindent túl lehet adagolni, ha az ember igazán túlzásba viszi.

Azért a hagyma és a fokhagyma nyersen elég erősen mar, főleg ha jó csípőset fog ki az ember. Van, akinek egy gerezd fokitól 3 napig jön a sava, a nyers hagyma utóízétől meg 1 hétig rosszul van.

Én is nagyon szeretem a nyers zöldségeket, adott esetben egy kisebb fej vöröshagymát simán megeszek egyszerre "köretként", de ilyen mennyiségtől SZERINTEM megpusztulna az emésztőrendszerem, a nyelőcsövemmel kezdve a gyomromon meg az epémen át a beleimig, SZERINTEM pár ilyen hagymazabáló nap után a mentő vinne el.

Én nem javasolnám senkinek, hogy ilyen brutális mennyiségben nyers hagymát zabáljon, ha nagyon hagymakúrát akarsz tartani, akkor napi 1 kis fej (de ne önmagában, hanem valami rendes étkezés mellé) vörös, meg 1-2 gerezd fokhagyma. Az rendben van és szuper egészséges is, de annál többel nem kéne kockáztatni.

Reflux, gyomorfekély, epegyulladás, szerintem ezeket simán kiválthatja, ha valaki túl sok csípős hagymát eszik.

Arról nem is beszélve, hogy a fokhagyma vérhígító hatású, a kapszulákra rá is van írva, hogy vigyázni kell vele. Napi 10 gerezd szerintem már okozhat veszélyes fokú vérzékenységet, na most kombináld azt össze mondjuk egy gyomor- és nyelőcső vérzéssel, amit a túl sok maró hagyma kivált...

Ha nagyon túlgondolom, szerintem még akár bele is lehet pusztulni. :D

De mondom, ez csak az én elméletem, de azért ha nem muszáj, akkor ne próbáld ki.

2018. máj. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ja igen, és még mézzel is eszed... ilyen mennyiségnél szerintem túl sok lenne a cukor, de ez megint csak az én véleményem, mert én még a kávét meg a teát is cukor nélkül iszom, nekem napi 5-6 kanál méz felérne egy brutális kínzással. :D
2018. máj. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!