Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lesz valami baja az embernek,...

Lesz valami baja az embernek, ha mindennap megeszik 250g hagymát és 50g fokhagymát mézzel? (Én ennyit nem eszek meg, csak kíváncsiságból kérdezem)

Figyelt kérdés

2018. máj. 16. 22:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Buzleni fog. Nemcsak a szája, hanem az egész testéből áradó fog a hagymaszag, hagyma szagut fog izzadni, stb. Én nem.eszem sok hagymát, csak amikor olyan ételt ettem pár napig amihez nagyon finom a hagyma, utána majdnem egy hétig büdös hagymásat izzadtam.
2018. máj. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Én egyébként még vérhígítót, érvédőt is szedek, mivel visszeres vagyok. (450mg Diozmin, 50mg Heszperidin, 40mg Csalánlevél kivonta, 40mg Áfonya kivonat tablettánként, napi 1x1 tabletta). Nekem mondjuk gyomorsavat nem okoz a fokhagyma, amikor joghurtba (valamikor 2-3 gerezdet összekeverek 1 doboz joghurttal) reszelem bele, az cseppet émelyítő (hányinger) egy olyan 20-30 másodpercre, de utána minden oké.

PL.: sokáig vérzett az orrom (egy cseppet megpiszkáltam az orromat és már ömlött a vér belőle [valamikor mindkettőből], valamikor, ha felkeltem reggel már elindult a vér az orromból. Elkezdtem fokhagymát enni (és azóta vagyok olyan hagymás) és el is állt a vérzés az orromból, pár nap alatt megerősödtek a nyálkahártyámba az erek vagy valami ilyesmi, meg a torok gyulladásomat is lerendezte. Mondjuk én napi 3db halolajkapszulát is szoktam szedni (kb. 1000mg Omega3), mivel kell az Omega-3 (bár nemsokára a lenmagra akarok rá állni, mivel van belőle liszt is és lehet felhasználni palacsintába, meg ilyenekbe). Mondjuk valamikor majonézzel eszem a fokhagymát (tehát lereszelem és összekeverem majonézzel). Az érdekes egy ízvilág. Valamikor ketchuppal keverem össze a reszelt fokhagymát.

2018. máj. 16. 23:35
 13/19 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha fokhagymás lesz az izzadása az illetőnek, az véd a kullancsok, szúnyogok, bogarak ellen?
2018. máj. 16. 23:42
 14/19 A kérdező kommentje:
A fokhagyma alternatívám (tehát, hogy a fokhagymát elhagyom és helyette mást fogyasszak, ami ugyanúgy egészséges, hasonló élettani hatással bír, de viszont nem okoz kellemetlen testszagot) a gyömbér (friss lédig). Tehát az innám. Abból nem tudom mennyi adagot. Tehát friss gyömbért lereszelek és leforrázom olyan 10-15 percig. Hasonló élettani hatással bír, mint a fokhagyma, csak nem büdös. Mert a szájszaggal az a helyzet, hogy hiába használok száj sprayet, meg napi 3 fogmosás + 1-2szer szájvíz, meg ilyenek, mivel maga a kifújt levegőben is benne van a kénvegyületek maradványai. Tehát a vérből a tüdőn keresztül is távozik mellékvegyületek. Az akkor jobb lenne (tehát ha gyömbért fogyasztanék fokhagyma helyett)? A napi 1-2 db vöröshagyma (vagy lila) az semmi, nem okoz testszagot gyakorlatilag, mivel nem magában eszem, hanem mindig valamihez.
2018. máj. 16. 23:58
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem úgy is okozott testszagot, hogy padlizsánkrémhez ettem, ez nem ettől függ... Te persze annyira nem fogod érezni magadon, mert hozzaszoktal, de más igen. A gyombertea nagyon jó ötlet, arról is nagyon jókat lehet olvasni. Én is ittam egy ideig, csak nagyon rossz íze van, így más teával kevertem hogy meg tudjam inni.
2018. máj. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nekem az íze nem olyan rossz (legalábbis, ha friss gyömbért reszelek le és azt forrázom, mivel gondolom más a szárított). Olyan mintha ilyen gyömbéres üdítőitalt innék szénsav nélkül. Mivel rakok még bele édesítőszert.
2018. máj. 17. 14:04
 17/19 A kérdező kommentje:
Mondjuk annyi, hogy nekem nem átlátszó a tea, hanem ilyen világos homok színű lesz.
2018. máj. 17. 14:05
 18/19 anonim válasza:
Az egyik ismerősöm megkeni mézzel a kenyeret és arra teszi rá a hagymát, és úgy eszi :) Legalábbis egyszer így mesélte.
2018. máj. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
és milyen mézzel eszed/etted? Én mindig akácmézet vittem neki...
2018. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!