Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen olyan paleo ételek...

D-Mano kérdése:

Milyen olyan paleo ételek vannak, amiket (1) nem túl bonyolult elkészíteni, (2) laktatóak, és (3) egyszerre nagy adagot lehet belőlük csinálni (ami akár 2-3 esetleg 4 napra is elég)?

Figyelt kérdés

Járatlan vagyok a főzésben. De már pár hónapja gyakorlom, és inkább paleo recepteket próbálok ki, mert szeretném elkezdeni ezt a diétát/életmódot.

Sajnos mindenhol csak olyan ételek receptjét találom, amikből 1 vagy nagyon max 2 napra elegendő adagot lehet csinálni egyszerre. Én pedig nem tudok minden nap főzni sajnos.

Leveseket meg nem éri meg csinálnom, mert attól 1-2 órán belül ugyanolyan éhes leszek.


A fenti feltételeknek idáig 2 étel felel meg, amit találtam. A disznó/egyéb pörkölt és a székelykáposzta. A pörkölttel az a baj, hogy nem tudom, milyen körettel egyem, mert a párolt zöldséggel rossz az íze, és a paleo tészta nem tudom, mennyire drága. A székelykáposztával nincs baj, de nem ehetem azt minden nap.


Minél több étel tipp érkezik, annál jobb. Előre is köszönöm.



2018. máj. 17. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell pörköltnek lennie, a legtöbb sült hús elég jól eláll. De mivel én nem szoktam húst enni, sokkal többet nem tudok értekezni erről. A sült húshoz már jobban megy a zöldség, azt hiszem. Galuskával is eheted a pörköltet, nagyon könnyű a lisztet helyettesíteni. Akár liszttel, ott van a tápiókaliszt, ami paleo, de magokkal, maglisztekkel is lehet készíteni, én ez utóbbiakat szoktam keverni.


De 2-4 napig bármi eláll, de a nyers tojásosakat és a gombásakat nem ajánlom így (hogy mi megesszük, az más lapra tartozik, nem szoktak megromlani ennyi idő alatt).

Vannak tartalmasabb zöldségételek is, rakottan, tojással és (ha elég megengedő paleót követsz) sajttal...

Ott vannak a tojásételek, mi néha csinálunk tojáspörköltet és 3 napig az van, nem tudom, azt mivel tudnád enni, én mindent tojással (ezt pl. tojáslepénnyel, maglisztet vagy hasonlót pakolok bele, így tésztásabb. lehet keményítőket is belerakni, pl. tápiókalisztet) és zöldséggel eszem, de magropogós, magkenyér is mehet hozzá, kinek mi jön be.


Egyébként én általában megsütök pár tojást és kész, tökéletes étel számomra az is.


Én főzök levest, de nem azzal lakunk jól, az világos. Leves, pár tojás, desszert, ez már jobban hangzik.

2018. máj. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy zöldségekkel megrakott, tartalmas húslevesről nehéz elhinnem, hogy éhes leszel utána. Én majdnem minden nap eszem, bár ez tényleg csak egy leves, nem ezzel szeretnék jóllakni, viszont nagyon hasznos. De ha elég sok hús van benne, akkor akár önálló ételként is megállja a helyét.

Egyébként én is azt mondanám, süss meg egy kiló húst, ehhez csinálhatsz párolt zöldségköretet akár előre, akár minden nap frissen (ha mirelitből készíted, 15 perc párolás). Ehetsz hozzá friss nyers zöldségeket, salátát is. Ezekből rengetegféle van, ehetsz minden nap valami mást.

Sokféle hús van, és nem csak sütni lehet, lehet még párolni, ragut készíteni. Én simán megeszem a pörköltet (sőt a milánói szószt is) zöldségekkel, de ha veszel paleo liszteket, készíthetsz a pörkölthöz főzelékeket is. Sőt akár rántott vagy párizsi bundás hússzeletet is.

Az előző említette már a rakott és tojásos ételeket.

Ha nincs is időd minden nap főzni, néha beiktathatsz egy halas vagy májas napot. Ezek nagyon gyorsan elkészíthetők (halfilére gondolok), és nagyon hasznos ételek.

2018. máj. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket!

Sokat segítettetek. :)

2018. máj. 18. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!