Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel tudok rávenni egy...

Mivel tudok rávenni egy vegánt, hogy térjen vissza a teljes "értékű" étrendre?

Figyelt kérdés
Van valami jó videó ami bemutatja a táplálkozási láncot és, hogy mi a természet rendje? Vagy valami könyv esetleg vagy írás?

2018. máj. 23. 21:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltess rá senkire semmit. Nyilván oka van, hogy így döntött, tartsd tiszteletben!
2018. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod ezt tenni? Szabad ember azt csinál amit szeretne, én is Vegán vagyok sokszor próbáltak már visszaszoktatni de senkinek sem ment és ezután sem fog sikerülni senkinek, sokkal jobban érzem magam vegaként.
2018. máj. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Én tiszteletben tartanám ha ő sem akarna megtéríteni engem és másokat.
2018. máj. 23. 22:08
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
Akkor légy te okosabb, és ne süllyedj az ő szintjére. Attól, hogy te is visszaszólsz, nem lesz senkinek sem jobb. Tudod, okos enged...
2018. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Sehogy, főleg, ha erőszakosan téríti a saját igazát. Én nyitott vagyok erre az étrendre is, mert szívesen színesítem a repertoáromat, és ha többfélét tudok enni, akkor még változatosabb lesz az étrendem. Vannak vega kollégáim (vegánt nem tudom, hogy van-e), tiszteletben tartjuk egymás étkezési szokásait.

Szerintem hagyd, és ha téríteni próbál, akkor egyszerűen nézd levegőnek.

2018. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Másokat nem tudsz rávenni a táplálkozásuk megváltoztatására (max. nagyon speckó esetekben, az pl. segít, ha orvos vagy és a delikvens beteg és hisz neked).

Vegánt nem is kell, az remek étrend, ha jól csinálják.


Hogy intoleráns térítő, az persze nem jó, de az is arra utat, hogy nagyon biztos a dolgában. Nem fogod rávenni az elvei megtagadására.


A természet rendjébe remekül befér a veganizmus.

2018. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
55%

A természet rendje pl az hogy az ember nem tart rabságban más állatokat.

A vegán egy teljes értékű, kimondottan egészséges étrend. Saját műveltséget csiszolására ajánlanám neked a Kína Tanulmány c művet mely kiválóan bizonyítja hogy a rák, cukorbetegség, magas koleszterinszint vagy vérnyomás, elhízás, szív-és érrendszeri problémák hogyan zárhatók ki ezzel az életmóddal.

További olvasásra é snézésre javaslom a hogy ne halj meg c könyvet az az ADA, BDA és CDA munkáit a vegán táplálkozással kapcsolatosan, a WHO álláspontját a vörös és feldolgozott húsokról, illetve a what the health, cowspiracy ill forks over knives c filmeket.

2018. máj. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%

"A természet rendje pl az hogy az ember nem tart rabságban más állatokat." - Vagyis te simán hagynád, hogy kihaljanak fajok, amik csak azért léteznek még, mert "fogságban" tenyésztik például, mert természetes élőhelyükön a kipusztulás veszélyezteti a fajt? :-)


Mellesleg a kérdezőnek sokkal inkább az a problémája - bár nem jól lett megfogalmazva a kérdés -, hogy a kedves kolléga egy csöppet szélsőségessé vált. Én meg úgy gondolom, mindenki úgy étkezzen, ahogy neki és az ő szervezetének jó, legyen az akár vega, akár vegán, akár mindenevő. Addig ezek remekül megférnek egymás mellett, amíg nem szól bele valaki csak úgy okoskodási céllal mások étrendjébe. Anyukám cukordiétán van, vannak ételallergiás ismerőseim, nekem a majonézre kell odafigyelnem, de a húst pl. igényli a szervezetem, és egészséges vagyok. Semmi bajom a vegákkal, vegánokkal, amíg elfogadják, hogy én eszek állati eredetűt is, mert nekem meg úgy jó, de szívesen kipróbálok mást is, mostanában a tofuval kezdtem kísérletezni (eddig nem sok sikerrel, de még próbálkozok).

2018. máj. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
20%

Igen, hagyhám hogy kihaljanak fajok melyeknek léte eleve nem természetes dolog és nincs helyük a szabadban. Nem értem ebben mi a rossz, az eredeti, vadon élő fajtársaik tovább léteznének. A háziállatok léte hatalmas megterhelés a Föld ökoszisztémája számára, mivel az állattartás adja az ügegházhatású gázok több mint 40%-át világszerte és emészti fel a termőterületek 90%-át takarmány formájában, illetve az édesvíz nagyrésze is erre megy el. Se nem természetes, se nem jó a létük a bolygónk számára, felborítják a természetes rendet. Emellett ezerszer inkább kívánna nekik bárki egy szabad életet mint azbévekig tartó bezártságot és kínzást ami most megy.


Egyébként nincs olyan, hogy szélsőséges vegán. A vegán nem egy diéta hanem egy állatjogi mozgalom, ideje lenne már megérteni. Melyhez hozzátartozik az, hogy a nézeteiket nyilvánosan vállalják és hirdetik.


A nők jogaival vagy a rabszolgaság eltörlésével sem jutottunk volna soha sehova ha csendben elnézzük és hallgatunk. Ugyanez van az állatok jogaival is. Muszáj kiállni értük, mert ők maguk képtelenek rá. Ha belegondolsz, hogy a Magyarországon kb kétheti rendszerességgel előforduló demonstrációkon alkalmanként 100-120 ember komolyan veszi ezt a témát és elkéri az információs anyagot erről az elég jó arány szerintem. A vegánok száma rohamosan nő világszerte. Ha nem állnánk ki a nézeteinkért biztos hogy nem tartanánk ott, hogy rengeteg kutatás elismerte a veganizmus egészséges voltát, hogy a legnagyobb egészségügyi szervezetek szerint is kiváló egészséget biztosít ez az étrend minden életkorban es élet szakaszban beleértve a várandósságot szoptatást egy a kisgyermekkort is; hogy sorban nyílnak a világon a vegán óvodák, iskolák, hogy a nyilvános érkezdékben bevezetik a vegán menüt egyre több helyen, hogy az áruházak, éttermek egyre több vegán opciót kínálnak.

2018. máj. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Az állattartás az tényleg egy undorító dolog amit meg kellene reformálni, de maga a hús evés az természetes dolog, ahogyan az oroszlán a zebrát, a macska az egeret úgy az ember is megeszi más állatok húsát ez természetes!
2018. máj. 24. 10:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!