Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel tudok rávenni egy...

Mivel tudok rávenni egy vegánt, hogy térjen vissza a teljes "értékű" étrendre?

Figyelt kérdés
Van valami jó videó ami bemutatja a táplálkozási láncot és, hogy mi a természet rendje? Vagy valami könyv esetleg vagy írás?

2018. máj. 23. 21:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21%

Az ember nem húsevő így a természetesség téma tárgytalan.

Illetve mint már említettem, számtalan kutatás bizonyította már hogy a vegán életmód mennyivel egészségesebb így aki akarja dugja csak homokba a fejét. Elég nagy az összefüggés aközött hogy napi 3x fogyaszt az átlagember állati termékeket és minden második ember rákos, cukorbeteg vagy szívroham an hal meg magas koleszterinszint következményében meg aközött hogy régen heti 1x volt húsos nap és hírből sem hallottak ilyen megbetegedésekről. Te döntöd el hogy egy hosszú és egészséges életet választasz vagy egy rövid és betegeset, mindenevőként.

Te döntöd el, hogy támogatod-e azt a förtelmet ami az állattartásban zajlik annak ellenére hogy te is beismered, undorító dolog.


De joga mindenkinek van kifejezni a véleményét, a kollégáinak is.

2018. máj. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
szeretem az intelligens vitát, így folytatom, szóval ismerek olyat aki 95 éves és mindenevő, annyi a titka, hogy saját maga földjéről eszik és nem vesz szinte semmit boltból. Ezek szerint nyilván egészségesebb egy háznál fejt tehén teje mint a leggagyibb tesco-s növényi tejital!
2018. máj. 24. 11:09
 13/23 anonim ***** válasza:
41%
"Igen, hagyhám hogy kihaljanak fajok melyeknek léte eleve nem természetes dolog és nincs helyük a szabadban. Nem értem ebben mi a rossz, az eredeti, vadon élő fajtársaik tovább léteznének." - Biztos vagy benne? Akkor nézz utána, milyen sorsuk van Indiában, a természetes élőhelyükön az indiai elefántoknak...
2018. máj. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem azért halnak ki fajok, mert nincs helyük a természetben, illetve ha igen, akkor azért nincs helyük, mert az ember elvette őket. Durva kihalási eseményt okozunk a létünkkel a modern időkben. Miattunk halnak ki s támogatom, hogy tegyünk ez ellen. Ez azért más, az ilyen állatokkal nem is úgy bánnak, minta táplálkozásra szánt tömegekkel, sokukat pedig vissza is engedik a természetbe.


Az ember mindenevő, igen. Úgyhogy miért ne lenne természetes állatot enni? Az. Ahogy növényt is. Ha jó nekünk mindkettő, miért az következik, hogy a növényt kell meghagyni s az állatit elhagyni? Mehetne fordítva is, vannak is, akik így élnek.

Az ökolábnyom az már egy jogos érv, azelőtt én is meghajlok, de csak mert valaki eszik állati terméket is, ez lehet majdnem olyan kicsi, mint a (jobb) vegánok esetében, mennyiség kérdése. A vegánok lelkén is sok szárad, ha úgy nézzük, a civilizált ember árt a környezetének, állatokat öl, fajok ezreinek kihalását okozza, ha mindenki vegán lenne, akkor sem lenne másképp, csak persze jóval kisebb lenne a gond. Bár több ember maradna életben, hisz több étel lenne és még jobban szaporodna... Eh, nem jó ez sehogysem.


Miért ne lenne szélsőséges vegán? Van étkezésében is szélsőséges, de nyilván a bigott bunkókra gondolunk, akik azt hiszik, hogy ők szentek, pedig nem is. Ők valamivel kevésbé ártanak a természetnek s az állatoknak, mint pl. egy normális mindenevő. Jó, hogy törekednek bizonyos jó dolgokra, de nem nullázzák le a kárt, amit okoznak mint ember. Az az érzésem, hogy sok vegán azt hiszi, hogy de, az ő életmódjuk miatt nem hal meg állat... Elég naivak.

2018. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ne vedd rá, joga van úgy táplálkozni, ahogyan ő akar, viszont nyomatékosan hívd fel a figyelmét arra, hogy ő se szóljon bele, hogy te miket eszel.
2018. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
100%
Nem tudom mióta vegán az illető, de én azt vettem észre magamon is meg más vegánokon is, hogy ez csak kezdetleges szokott lenni. Ez a kezdeti fellángolás, hogy akkor ezt most mindenkinek meg kell tudnia és mindenkit át kell téríteni, de ez elmúlik. Az idő az változó, hogy kinél meddig tart, de ha már leülepedett benne, el lesz a maga kis táplálkozásával :)
2018. máj. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
48%
Semmivel. Ha ilyen életmódot akar folytatni, egészségére! A magánügye. Ahogy mindenki másnak is, hogy ki, mit eszik. Elég, ha ezt tudatosítod benne.
2018. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
36%
“Minden masodik ember rakban, cukorbetegsegben szivrohamban hal meg”... igy is tul vagyunk nepesedve, hat ha nem lennenek ezek a betegsegek akkor mi lenne?! Minden ember elne 90-100 eves koraig? (Baleseteket most hagyjuk) .. gondolkozz mar el ezen.. menj el indiaba meg kinaba es nezz korul.. meg mond a katonaknak akik harcolnak a haborukban, hogy ne egyenek hust, se tojast csak legeljenek. Biztos rohadt sok energiajuk marad harcolni :) mellesleg garantalom ha kiraknanak a sivatagba egy zacsko szaritott marhahussal, biztosan megenned.
2018. máj. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
50%
Ha te magad nem tudod őt meggyőzni és azt se tudod hogy miért akarod azt, amit, akkor az elég sokat elmond rólad. Légy inkább te is vegán, akkor jobb lesz neked is. 3 év vegánság után rájöttem, hogy egy hátránya van ennek az életmódnak: minden nap sírok azért a sok ártatlanul halálra ítélt állatért.
2018. jún. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
24%

A túlzott érzékenység nem a veganizmus hátránya, hanem egyéni dolog. Nekem fáj az állatkínzás, az étrendemtől függetlenül, de sírni nem sírok, mert akkor mikor élnék? Az embereket is sajnálom, a bogarakat is, a növényeket is, akiket megölök, de jobb nem túlságosan belegondolni.


Azt nem tudom, miért emlegetik egyesek, hogy éhezéskor mit ennénk. Elég sok mindent. Aki ezt írja, az is valószínűleg enne friss emberi hullát nyersen, de akár kicsit már szagosat is. A legtöbb ember ilyen. És? Ennek semmi köze a normális táplálkozásunkhoz, amikor választhatunk...


A vegánok pedig nem legelnek. A növények azért túlmutatnak a lightos zöldségeken, különben nem lehetne rajtuk élni. Energiát igenis adnak bőven, miért ne adnának? Fehérje, zsír, egyszerű cukor, keményítő, minden étrenden ezekből jön az energia zöme. Nincs az a kemény edzést vagy fizikai munkát végző megtermett ember, aki ne tudná elég energiát bevinni növényekkel, ha akar, úgyhogy néha csodálkozom egyesek gondolkodásán. Gondolom, részben tudatlanság, részben ízlés, részben téveszmék miatt van ez. Valószínűleg én sem érezném jól magam pl. nyersvegán étrenden, pedig akkor is bőven bevihetném a zsírt, fehérjét, szénhidrátot, amit szoktam. De a teljes gazdag vegán étrendet elintézni legeléssel, az elég nagy butaság.

2018. jún. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!