Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étrendkiegészítőt szeretnék...

Étrendkiegészítőt szeretnék venni, elsősorban halolajat. A Zinzino Balance Oilt ajánlották. Tudtok erről valamit?

Figyelt kérdés

2018. máj. 28. 15:55
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
62%

Én nem.


Annyit tudok hozzászólni a kérdéshez, hogy érdemes lecsekkolni a halolajat, hogy avasodott-e vagy sem. Szedj majd szét egy kapszulát, szagold és kóstold meg.


Ha avas, biztosan megérzed. Avas halolajat nem érdemes szedni, a céloddal ellenkező hatást érsz el vele.


Ha nem avas, akkor is csak mértékkel szedd, éhgyomorra szokás, általában reggel. Fel szokták tüntetni a napi ajánlott mennyiséget, ne lépd túl.


A napi ajánlott mennyiség túllépése nem okoz problémákat - nyilván ésszerű határok között - ennek ellenére az ajánlott mennyiséghez érdemes igazodni.


Ha már a halolajaknál tartunk, válassz olyat, ami csak halolaj. Ha van benne hozzáadott vitamin, akkor félő, hogy az az olajjal ellentétben felhalmozódik a szervezetedben.


Remélem ha nem is pontosan a kérdésedre válaszoltam, tudtam némi iránymutatást adni.

2018. máj. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:

Szia!


Én ezt a készítményt nem ismerem, de azt tudom, hogy érdemes odafigyelni mindenképp a zsírsavak arányára. Ha jól tudom létezik már olyan készítmény, amely nem halízű és talán olyan is, ami nem kapszula, hanem olaj formában kapható. Lehet, hogy ez is olyan, nézz utána!

2018. máj. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Az, hogy egy halolaj nem halízű, számomra eléggé szimpatikus, mert éppen ezért is érdeklődöm. Azt mondta valaki, hogy a Zinzino nem halízű, de még ő sem próbálta.
2018. máj. 30. 08:59
 4/34 anonim válasza:
23%
Én 4 hónapja használom, és eddig nagy kedvencem. Más halolaj készítményekkel szemben ennek nincsen gusztustalan hal íze, ráadásul nem kell szenvedjek a nagy kapszulák lenyelésével sem. A hozzá tartozó tesztet is megcsináltam és az értékeim igen szépen javultak, úgyhogy én mindenképpen ajánlom!
2018. jún. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
61%
Tele vannak a boltok egymillió étrend kiegészítővel. Halolaj kapszulákból tonnaszám lehet kapni (HArbaria, Peak Zinzino) egykutya mind. Láthatnánk néhány interjút orvosakkal, akik bebizonyítják tudományosan, hogy ennek ÉRTELME IS VAN? Addig számomra csak lehúzás az egész!
2018. jún. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
42%
A Zinzino BalanceOil halolaj egy átlagos, úgynevezett természetes halolaj, amely csak kb. 30%-ban tartalmaz hatóanyagokat (EPA és DHA), a többi pedig, a halolaj természetéből adódóan más felesleges zsír, amire semmi szükséged nincs és ráadásul ellentétes hatású az omega-3 zsírsavakkal. Tehát gyulladáskeltő a gyulladáscsökkentővel szemben. Sokan nem értik, hogy miért nem elég hatásos a halolaj, mert az ilyen típusú halolaj felszívódása a legrosszabb és további gyulladásokat is okoz a szervezetedben, ami ellen éppen harcba küldted az omega-3-at, amit ugyebár nem az újabb, hanem a meglévő gyulladásaid ellen szerettél volna bevetni. Remélem érzed, hogy itt akkor valami nincs rendben. Igen sajnos az ilyen típusú halolajat gyártók megtévesztő leírásokkal próbálják termékeiket a legjobbnak feltüntetni, miközben ezek valójában a legolcsóbb halolajok, melyeket drágán próbálnak értékesíteni a vásárlók csekély ismeretében bízva. Szóval javaslom inkább, hogy válassz úgynevezett halolaj koncentrátumot, ugyanis az többségében hatóanyagot tartalmaz, nem pedig egyéb kártékony zsírokat.
2018. jún. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Ezeket mind honnan tudod? Hol lehet ilyen szakszerűen utánanézni a dolgoknak?
2018. jún. 25. 15:26
 8/34 anonim ***** válasza:

Kb. 10 éve fogyaszt a családom halolaj koncentrátumokat, a gyerekektől a nagyszülőkig mindenki. A kisfiam ADHD-s, ezért kezdtünk el komolyabban foglalkozni az omega-3-al, de a család többi tagjánál is, főleg a nagyszülőknél tapasztaltunk jelentős hatásokat. Pl. a szívbeteg papa csökkenthette a vérhígító és más gyógyszeradagját is (természetesen az orvosával egyeztetve), a mamának elmúlt a szembetegsége, a kezelőorvosa nem érti, hogyan lehetséges ez. Szóval jó minőségű készítményekkel valóban meglepő eredményeket lehet elérni hosszú távon az omega-3-al. Szóval nem egy-két dobozzal, az csak pénzkidobás, mert amit szintén sokan nem tudnak, hogy ezek gyakorlatilag ugyanolyan szükséges tápanyagok, élelmiszerek, mint amit nap mint nap vásárolnak és fogyasztanak. Az emberek többsége egészségtelen étrenden él, amiből akár teljesen hiányzik az omega-3, sejtjeink alapvető építőeleme, s melyet testünk nem képes más zsírsavakból előállítani, tehát csak a táplálkozás során juthatunk hozzá. Ugye furcsán hangzik ezután, hogy mégsem fogyasztjuk. Pedig ezek alapvető tápanyagok, aminek minden nap az asztalon kellene lennie, egy egészséges étrend részeként.


Honnan és honnan ne tájékozódj:

A magyar forgalmazók többsége, tisztelet a kivételnek természetesen, csak a saját termékének vélt vagy valós előnyeit sorolja, mintha csak az lenne az egyetlen megfelelő és persze "mindenre jó". Ezért érezheted úgy, hogy sokszor ellentmondásokkal találkozol. Egyes forgalmazók kifejezetten megtévesztik a fogyasztót. Ha túl sok a termékeket magasztaló leírás, túl sok a vásárlói vélemény, ugyanakkor a termékek összetételének leírása hiányos vagy nem egyértelmű, vagy pl. nem derül ki milyen halakból van, honnan származik, ki a valódi gyártó (Magyarországon nincs halolaj gyártás), természetes halolaj vagy halolaj koncentrátum, milyen technológiával készül stb., akkor biztos, hogy egy átlagos vagy akár gyenge minőségű halolaj oldalán jársz.

Én tudományos kutatásokat olvasok, illetve olyan külföldi forgalmazók oldalait, blogjait, akik korrekt tájékoztatást adnak, amire nálunk még évekig várhatunk. Azt kell, hogy mondjam, nem csak a halolajok, de más étrend-kiegészítők, speciális élelmiszerek terén is ez a helyzet.

2018. jún. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
0%
Nekem is ajánlották a Zinzinót. Utána is néztem, kerestem is forgalmazót. Már elkezdtem szedni a halolajat. Még nem tudom, hogy használni fog-e, de bizakodom. Ja, azt elfelejtettem írni, hogy nekem a memória miatt ajánlották. :-) A viccet félretéve: a látásom javulását várom tőle.
2018. jún. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
69%
A Zinzino valószínűleg egy egyszerű, olcsó természetes halolaj, amelyet drágán árulnak hiszékeny embereknek, direkt értékesítéssel MLM rendszerben, havi előfizetésben (a gagyi termékek tipikus értékesítési módja). Sajnos még éveknek, évtizedeknek el kell eltelnie, mire a magyar ember megérti, hogy nagyon nagy különbségek vannak a halolajok között és az olcsó halolaj egyszerűen pénzkidobás és még káros is lehet. Ha nem akarsz csalódni akkor a szem problémádra válassz inkább egy kifejezetten magas DHA tartalmú koncentrátumot, az a leghatékonyabb.
2018. jún. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!