Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kevés szénhidrát sok fehérje...

Kevés szénhidrát sok fehérje és zsír. Van valaki ilyen diétán?

Figyelt kérdés
Kisbabát szeretnénk és a nőgyógyász mondta h próbáljak kevés szénhidrátot enni és sok fehérjét és zsírt. Nem vagyok épp egy nagy darab 168cm és 54kg szóval nem fogyókúra céljából mondta gondolom. Aki van ilyen diétán az hogy csinálja? Miket lehet vagy kell enni és mit kerüljek?

2018. jún. 8. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem az utóbbi jópár évben több-kevesebb ch, megfelelő mennyiségű fehérje (a sok nem jó, persze kinek mi a sok), valamennyi zsír (szálkásítani próbálok, így nem sok, de ez megint relatív. több év igyekezet után már napi 100 gramm alá is tudok menni) ment s ez már így marad.


Különféle étrendeken éltem már ezen belül, szóval vannak tapasztalataim, de pl. hússal nincs, az nekem komoly nehezítés is lenne, így is képes vagyok túl sok fehérjét enni. De az a tipikusabb másoknál. Nem szoktam fogyni, pedig szeretnék, de túlságosan tudok enni.


Ha többet mondasz az étrendedről, lehet, hogy tudok segíteni. A kevés ch kinek 150 gramm, kinek 10-20... A kalóriaigény is rengeteget számít, mert extrém kevés ch és egész sok kalória mellett nagyon érdekes ételekre s hozzáállásra lehet szükség s persze sok alapanyag szinte kiesik.


Bármit lehet enni, elvileg, csak nem biztos, hogy megéri akármire pazarolni a keretet. Extrém szénhidrátszegény étrendeken azért van javaslat, a legextrémebben, amit nyilván akarsz csinálni, ne is, pedig kiesik minden növény. De a szolidabb stílusba tényleg bármi belefér, nem mikromennyiségben is. Azért az alap hozzáállás, ugye, nem az, hogy pl. kenyeret eszünk lekvárral, hanem fehérjét zsírral és zöldséggel s esetleg kevés szénhidrátdús körettel. Ez evidensnek tűnhet, de sok nem kicsit szénhidrátszegény diétán levő ember automatikusan kenyeret, zabot, gyümölcsöt kezd enni mint az étkezés gerince, aztán csodálkozik, hogy hamar kifut a ch keretből.


Nyilván eleget kell enned kalóriában. Ez az, ami van, akinek nagyon nehezére esik kevés szénhidrát mellett, mert túl könnyen jóllakik. Ki kell tapasztalni, mi laktat, mikor mennyit tudsz enni, hogy jól jöjjön ki a nap. A zsír elég tömény, elvileg nem nehéz sokat enni belőle, de ha nem szoktad meg, nem szereted, nem esik jól vagy jóllaksz egy kevéstől is, akkor azért lehetnek nehézségek.


Személy szerint úgy ennék, ahogy érzem, hogy jó. Van, aki csak kikészülne ilyen étrenden, bármilyen remek is sokunknak. Ahogy mások a sok szénhidrátot nem bírják, enerváltak, éhesek lesznek tőle és rosszul érzik magukat.


Nem mondta az orvos, hogy mégis mit jelent a kevés és a sok?

2018. jún. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kalóriát számolok, mert 8 kg fogyás volt a cél, ami sikerült is, most tartom a súlyom, de még mindig számolom.

Rendszeresen belefutok ilyen napokba, amikor zsír és fehérje több, mint amit javasolnak, szh viszont még jöhetne bőven, de nincs miből, mert kevés olyan étel van, ami tisztán szh. Cukor, de azt meg amúgy se ennék magában. :)

Leírom egy ilyen napom.

Reggeli: zabpehely, kókusztej.

Tízórai: korpovit keksz, trappista sajt

Ebéd: csirkemell csíkok fűszeres mártásban, salátával, desszert jégkrém

Uzsonna: fánk (1 db)

Vacsora: rántott harcsa, brokkolipüré.


Ja, igen. Sokat lehet spórolni a szh-tal, ha reggelire nem két szelet 20 cm-es fehér kenyeret eszel, hanem zabpelyhet vagy gabonapelyhet, ebédnél vacsoránál pedig a húsok mellé szh szegényebb köretet választasz, mint párolt zöldség, friss saláta, vagy karalábéból, karfiolból vagy brokkoliból készült püré.

2018. jún. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Én inkább azt tapasztaltam, rengeteg étel van, ami főleg szénhidrát... Könnyedén jön a szénhidrát, nekem egyszer 200 gramm jött szinte csak zöldségből (a ketogén diétával az egyetlen komoly problémám az volt, hogy nem ehettem meg a minimális mennyiségű zöldségemet sem, amúgy imádnivaló volt, ha épp nem ért a kertben a cseresznye)... Pedig én szeretem a krumplit, gabonát, gyümölcsöt, sütit is... A cukrot nem.


Persze itt sokat számít, hogy mennyit eszik az ember, mert könnyű jóllakásnál, úgyhogy kis kalóriánál nekem is máshogy van. S hogy mekkora a szénhidrátkeret s főleg a szénhidrátkeret és a kalóriakeret kapcsolata. Úgy megenni pl. 3-4000 kcalt, hogy ebből 20 gramm a szénhidrát és 100 gramm a fehérje, egészen érdekes dolog lehet, bocs, szeretem az extrém eseteket és simán vannak ilyen emberek. Ez is szénhidrátszegény étrend s az is, amikor valaki 50% szénhidrátot eszik 30% zsír mellett.

2018. jún. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Háát..őszintén szólva felét sem értettem meg annak amit írtatok. Szerintem a doki csak azért mondta h próbáljak egészségesebben élni. Most egyenlőre próbálom a cukros dolgokat megvonni amennyire lehet, kenyér helyett pedig puffasztott rizset eszek, meg több zöldséget és csirkemellet, csirkehúst. Esetleg tudnátok olyan ételeket mondani h miket egyek és miket ne? Köszi :)
2018. jún. 11. 11:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem ez annyira nem hangzik jó tanácsnak. A szénhidrát az egyik alapvető tápanyagforrásunk. Bár a kevés elég relatív fogalom, de baba várása közben semmilyen drasztikus étrendet nem követnék. Persze a cukor, kenyér kizárása nem fog ártani, de azért én napi 150-200g szénhidrátot megennék. Legjobb szénhidrátforrás a gyümölcs.
2018. jún. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!