Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki feldobná még valamivel,...

Valaki feldobná még valamivel, vagy inkább hagyjam? (étrend)

Figyelt kérdés

Utolsó étkezés alternatíva érdekelne főleg(hasonló beltartalom mellett persze).

1. Étkezés: 1 adag tejsavó fehérje; 100g zabpehely,1db(100g) banán; 10g lenmagolaj 35g fehérje - 84g szénhidrát - 18g zsír 680kcal


2. Étkezés: 100g csirkemell; 125g rizs;2db(kb. 100g) tojás; random zöldségek kalóriakeret megtartása mellett

50g fehérje - 100g szénhidrát - 14g zsír 669kcal


3. Étkezés 100g csirkemell; 125g rizs; 2db(kb. 100g) tojás; random zöldségek kalóriakeret megtartása mellett

50g fehérje - 100g szénhidrát - 14g zsír 669kcal


4. 200g túró 32g fehérje - 7.4g szénhidrát - 14g zsír


végére 170g fehérje - 300g szénhidrát - 60g zsír 2400kcal jön ki (pár gramm kerekítéssel)



2018. ápr. 30. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk valami normális étel nem ártnana.
2018. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi számít normálisnak ?
2018. ápr. 30. 22:19
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

60g zsír pont a duplája annak, amit enni ajánlott.

300g szénhidrát meg úgy az egyharmada.

170g fehérje egy testépítőnek jó, egy 60-70 kgs átlagembernek 60-70g kéne.


Az étrend:

erősen hiányos esszenciális, omega, telítetlen zsírsavakban de cserébe tartalmaz rengeteg káros, telített állati zsírt, koleszterint.

Azt is kétlem, hogy egy adag random zöldség fedezi a napi vitaminigényt.

Az ásványi anyagokból is súlyos hiányok lesznek,hiszen szinte teljesen gabonáktól, hüvelyesektől és olajos magvaktól mentes az étrend (illetve csak nagyon keveset tartalmaz ezekből).


Hosszútávon veseproblémákhoz, emésztési gondokhoz,és tápanyaghiányhoz vezet.

2018. ápr. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ahamm ... Hagynék időt hogy értelmezd a saját válaszodat, csak ez nem élő beszélgetés.

60g zsír pont a duplája annak amit enni ajánlott. 60g zsír pont a kalóriabevitelem 25%-t fedezi, nemtudom miről beszélsz.

300g szénhidrát a harmada annak amit enni kellene. 900g szénhidrát az pontosan 3600kalória ami rengeteg, körülbelül a 125%-a annak amit egy átlagembernek fogyasztania kellene, és még nem ettem fehérjét és zsírt sem.

170g fehérje nem sok, mivel végzek súlyzós edzést ezért számoltam ennyivel.


Az étrend: erősen hiányos esszenciális, omega, telítetlen zsírsavakban de cserébe tartalmaz rengeteg káros, telített állati zsírt, koleszterint. A lenmagolaj javarészt telítetlen és többszörösen telítetlen zsírsavakból áll, szóval megint nem tudom miről beszélsz. A zabpehely szintén hasonló zsírokat tartalmaz. A tojásnak kb. semmi köze a koleszterinszinthez.

Azt is kétlem, hogy egy adag random zöldség fedezi a napi vitaminigényt. Kezdjük ott hogy én makronutrienseket tüntettem fel, a vitamin és ásványi anyag bevitelemet táplálék kiegészítőkből fedezem.

Hosszútávon veseproblémákhoz, emésztési gondokhoz,és tápanyaghiányhoz vezet. Ezt az utolsót megindokolhatnád.

2018. máj. 1. 11:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Én feldobnám, de csak az ízlésem és a változatosság biztonsága miatt (kis olajos mag, pici gyümölcs, több zöldség, de ez tényleg egyéni, nem mondom, hogy kell), amúgy nem hangzik rosszul, amiket írtál. Már tápanyag szempontjából (de a Chronometert megnézném, jó étrendekből is oly lazán kimarad valami és nem szeretek kiegészítőkre alapozni, de ha elég jókat szedsz, ilyen étrend mellett nem féltelek), mert amúgy nekem sivár, de ez ízlés dolga.

A makróiddal semmi baj, már ha izmos és nehezebb vagy, akinek kell ennyi fehérje, de ez simán elképzelhető. Amúgy sem tudom, hogy szálkásítasz, tömegelsz vagy mi van, a fehérje kimaxolása eme 2 felsorolt esetben nem árt (2g/feleslegmentes ttkg, fölé általában nincs értelme menni, de ha valakinek valamiért mégis hasznosul, az más kérdés).


A 3. hozzászólónak elég érdekes gondolatai vannak a 900g ch-t bevivő, a zsírt már-már egészségtelenül minimalizáló, nyilván szuperaktív, de ahhoz képest viszonylag kevés kevés fehérjével is elboldoguló határozottan nem átlagemberéről. Ez így érdekes és művészi, nem is akarok beleszólni jobban, mint eddig tettem. Mi szimplább halandók inkább fókuszáljunk a realitásokra és a testünk tényleges igényeire.

2018. máj. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!