Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek ha depresszió...

Mit tegyek ha depresszió miatt eszek?

Figyelt kérdés
Néha unalomból is de inkább a depresszió miatt.Ha ideges vagyok eszek,ha szomorú akkor is és így tovább.Lehet nem depresszió de most igazán rossz és boldogtalan az életem.Van egy gyermekem,ő érte nem hagyom el magam annyira.Nincsenek barátaim,egyedül vagyok a kicsivel 24 órából 20-at.Dolgozni még nincs lehetőségem.Segítsetek valahogy.Köszönöm.

2018. jún. 12. 00:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Ó, te szegény. Szívesen segítenék, de így pár mondat alapján szerintem senki sem tud :( majdnemdepresszió, az ismerős, bár én ilyenkor pont nehezebben eszem, ami rám is fér. Alapvetően a helyzetet kellene megoldani, de az, gondolom, igen nehéz. Bizonyos helyzetekben túl nehéz az önuralom és talán nem is érdekli az embert, úgyis minden rossza, ha igyekszik, ha nem. Nyilván jobb, ha az ember igyekszik, de ezt nem lehet megtanítani másnak, nem mintha nekem menne, az én egészséges táplálkozásom olyan életmódon alapul, ahol automatikusan nem eszem gyakran, ha nincs rá szükségem. Persze van, amit az ember ehet és ihat tetszőleges mennyiségben, én pl. az ilyen pótcselekvés- és komfortevéseimet átraktam kávézásra és hasonlókra, nem mindig hat, de valamit segít.


Ha mást nem is tudok, azt felajánlhatom, hogy meghallgatlak, próbálok segíteni (bármilyen szkeptikus is vagyok) s nem ítélkezem (ahhoz komoly ok kell, én sem vagyok matyóhímzés és nagy az empátiám is és sokat láttam már az életben).

2018. jún. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!