Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet véget vetni az...

Hogyan lehet véget vetni az egészségtelenül beteges zabálásnak?

Figyelt kérdés
Túlevéses zavarban szenvedek és úgy érzem nincs megállás számomra. Ezelőtt drasztikus fogyókúrát folyattam és 20 kg-ot fogytam. Most viszont drasztikusan zabálok és 30kg feljött. Semmi életem nincs. Minden csak a kajáról szól. Tudom, depresszió az oka. Pszichológus/pszichiáter szart sem érnek. Lassan úgy érzem megölöm magam. Valaki tud segíteni, aki túlélte a koplalás/zabálás csapdáját? Sohasem volt olyan az életembe amikor kiegyensúlyozottan ettem volna. A két véglet van. Vagy éhezem, vagy zabálok mindenféle szemétkaját. Nincs olyan hogy aranyközépút számomra. Valaki mondjon már valami okosságot, mert kezdem feladni úgy érzem!!!

2018. jún. 24. 11:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, semmit sem szeretek csinálni, nincs olyan dolog, mi lekötne az életben..
2018. jún. 24. 11:22
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nézz esténként filmet a TLC-n Élet 250 kiló felett. Ha undorító disznókat akarsz látni...
2018. jún. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gyomorelvarrás talán segíthet.

[link]

2018. jún. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz belőle kijönni, én is ebben voltam.

Talán egy teljes környezetváltozás megoldás lenne.

2018. jún. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Mivel fejben kéne rendet tenni, elég nehéz a helyzet. Nekem csak szolidabb formában van ez (és éhezés nélkül, olyat én nem), de határozottan makacs tud lenni. Pedig sosem voltak komoly evészavaraim (csak rengeteget ettem), életmódot váltottam és egészségtudatos is vagyok. Mi lenne, ha anélkül szállnék el? Sosem tudnám megoldani.


Azért egy jó étrend sokat segíthet, legalábbis szolidabb esetekben igen, az ilyen durvákban nem tudom. Van az az étrend, ami annyira jóllakat, hogy az összes hedonista, rebellis, önsorsrontó megszokást is visszapattantja, ez fantasztikus tud lenni, mert az említett négyes kombó pokoli erős és van, amikor nem érdekel semmi. De speciálisan jóllakottan nem eszem (simán jóllakottan rengeteget is akár, nem probléma, étvágy se kell hozzá). Azért a kemény elhatározások és lélekerősítések is kellenek, de rossz étrenden nem sok reményem lenne.


Igenis próbálj kitalálni egy rendszert s ha nehéz is, betartani. Már ha nem lesznek lelki problémáid abból, hogy az első párszáz... ezer alkalommal nem sikerül ÉS ha az ilyesmi segít, hogy részlegesen sikerüljön. Sajna nem tudom, a te pszichéd hogyan működik. Nekem néha esélyem sincs, nem is erőltetem, máskor jobban megy, sosem tökéletesen, de az nem baj...

Ja, nem tudom, neked mi a szemét kaja, de azt - ne edd. Ez nekem nem volt nehéz, elhagytam, ami szerintem nem jó (vagy csak tesztelni akartam, mi történik). Én a teljesen jó, de előnytelen, nem laktató dolgokból tudok enni rengeteget, akár éjjel 3-kor. Az se jó. De legalább vackokat nem eszem. Nagyon élvezetes (illetve önsorsrontó túlzabálásra pompásan alkalmas) ételek vannak az egészségesebbek közt is. Már írtam, hogy egy jó étrend hasznos. Fizikailag és lelkileg is. S az étkezések elosztása is érzékeny pont lehet sokunknak. Túl későn eszel? Kiéhezel és kontrolltalan zabálás is lehet belőle, s nem is élvezed, ami hiányérzetet okoz... Túl korán eszel (ha van nálad olyan, nálam van)? Túl sok étkezés lehet belőle, túl sok kalóriával, egész nap túlzottan előtérbe kerülhet az evéstéma...

Maga a böjt/nagyevés még működhet is egyeseknél (nekem pl. pompás, ha épp be tudom tartani, született időszakos böjtölő vagyok), de tipikusan ez az elosztás az, ami étkezési zavaroknál necces, simán ronthat a helyzeten.


Kétlem, hogy sima ügy ezt megoldani, mindenki egyedi eset. Én is teljesen más okokból eszem túl sokat, mint 1-2 életmódváltással ezelőtt...

2018. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki ezt a kérdést..😓

Velem is teljesen ugyanez a helyzet, sajnos még én sem jöttem rá a megoldásra, pedig nagyon szeretnék véget vetni ennek a lassan 5 éve tartó állapotnak.

Így sajnos én nem hiszem, hogy tudok segíteni neked, de ha úgy érzed szívesen beszélgetnél egy sorstárssal, én bármikor rendelkezésedre állok😊❤️

2018. jún. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!