Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért táplálkoznak ennyire...

Miért táplálkoznak ennyire egészségtelenül a tizenévesek? Szerintetek csak én dramatizálom túl?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és a suliban nap, mint nap döbbenten látom, hogy mivel tömik magukat a diákok.

Az osztálytársaim nagy része minden nap vesz a büfében pizzát és valamilyen csokit vagy édességet. Nem túlzás. Minden áldott nap islert, kókuszgolyót, fánkot, mignont, snickerst, tábla csokit falatoznak. Ezen kívül péksüteményeket esznek, kakaós csigát, kürtős kalácsot, buktát, croissant-t stb... Ezekkel szerintem mind nem lenne semmi baj, ha mértékkel fogyasztanák őket, de ők minden nap szinte csak ilyeneket esznek a suliban. Szendvicset csak ritkán látok a kezükben, pedig a büfében rántott húsos szendvics is van, ami azért egészségesebb lenne és az is finom. Szerintem a sulimban a lányok iszonyúan néznek ki. Egyre több az elhízott gyerek. Sok lány osztálytársam tömi magába az édességet és a chipset, mert azt gondolják, hogy megtehetik, hisz vékonyak. De az öltözőben mindig látom, hogy már most milyen narancsbőrös az egész fenekük és a combjuk kívül-belül. Szerintem ez nem normális, hiszen még nagyon fiatalok vagyunk. Ennyi idősen még nem kéne, hogy löttyedt legyen a lábuk és a hasuk.

Én sosem veszek semmit a büfében, mert nagyon drága, nem éri meg és nem is egészséges. Édességet csak ritkán eszem, mert nem szeretem nagyon és tudom, hogy nem egészségesek. Csak ünnepekkor eszem. A suliba teljes kiőrlésű kenyérből viszek szendvicset. Általában viszek salátát, zöldséget, gyümölcsöt és otthon készítek joghurtot laktózmentes natúr joghurtból és gyümölcsből (laktózérzékeny vagyok, ezért nem tudok bolti joghurtokat enni.)

Azért írtam ki ezt a kérdést, mert az osztálytársaim gyakran kinevetnek, mert nem eszem chipset és édességeket. Nem értem miért csinálják ezt. Én sem kritizáltam sose az étkezési szokásaikat, attól függetlenül, hogy nem értek vele egyet.


Szóval a kérdés az, hogy szerintetek is elég durva a helyzet vagy csak én reagálom túl? Az öcsém negyedikes és az ő osztályában is sok a túlsúlyos kisgyerek. Szerintem ez aggasztó az egészségükre nézve.



2016. jún. 5. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. A napi kalóriamennyiség 2000 kcal egy átlagos felnőttnek. Én is látom a suliban, hogy mennyi mindent összeesznek a diákok. Tényleg durva:O
2016. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem teljes mértékben igazad van.


Én, bár csokit meg fagyit meg házi sütiket gyakran eszem, ettől függetlenül egészségesen étkezem, odafigyelek rá.

A büfében nem veszek soha semmit,suliban szendvicset eszem magos zsömléből általában. Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszem. Nem eszek egyáltalán gumicukrot. Nem eszek péksüteményt, se semmilyen bolti édességet. Chipset nagyon ritkán és nem akármilyet. Mindenféle ëtelt szeretek, nem vagyok vaálogatós. Gyakran eszem joghurtot is. Egészséges szeretnék lenni és normál testalkatú. 14/L

2016. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Örülj neki,hogy te egészségesen táplálkozol! Gondolom a szüleid is ezt teszik (ha már teljes kiörlésű kenyér van otthon stb.), örülj neki, hogy ilyen családban élsz. Manapság az a menő (legalábbis nálunk Magyarországon),ha egészségtelenül élsz. Lásd itthon fiatalok körében menő,ha eltudnak menni a mekibe. USAban az a menő,ha megengedheted magadnak, hogy minél egészségesebb helyen tudj kajálni. Egyék nyugodtan a csokit és a sok "gyorskaját", majd megunják és rájönnek,hogy jobb ha az ember friss ételeket fogyaszt és odafigyel mit eszik. Jó néha az édesség,kell is!,de hogy az ember minden nap azt egye már nem túl sok..:D
2016. jún. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nemcsak a tizenévesek...

Amúgy én a tk kenyeret is nagy ívben kerülöm, gluténes szénhidrátbomba, ami nekem tuti egészségtelen (nem halok bele, néha óriási kilengésként még eszem is, de tudom, hogy nem jó), mások döntsék el maguknak, én nem vagyok tudós, hogy elmenjek az okosságokon...

Még akit érdekel az egészséges táplálkozás, az sem igazodik ki könnyen, ez az egyik. De tuti inkább az számít a gyerekeknél, hogy az édességek és rágcsák ízlenek nekik, gondolom, ezt szokták meg otthon is, ezt látják egymástól. Az egészség bizonyára fel se merül bennük, eszik, ami ízlik nekik... Bár hogy miért nem ízlik nekik a normál étel, nem tudom, hedonistaként nagy áldásnak érzem, hogy a jó ételek zöme roppant finom számomra, az egészségtelenek zöme pedig nem vonz (ha mégis, tudok készíteni egészségesebb verziót, ami finomabb. már rég nem vagyok tini, van gyakorlatom s tapasztalatom, arról is, hogy nekem mi a jó. régen is érdekelt az egészségem, de fogalmam sem volt arról, amit ma tudok).


Az egy másik téma, hogy az osztálytársaid kinevetnek, mert máshogyan eszel. Persze sok ember ilyen, nem bírja a másságot, táplálkozásban főleg nem. Nem tudom, miért, nem ártasz nekik azzal, hogy jobban eszel... S ők is azt eszik, ami nekik tetszik, miért gond, hogy te is szabadon döntesz? Logikátlan az egész.

2016. jún. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3: Mindennap édesség nem érződik túl soknak, ha szereti s megszokja az ember. Ismerek olyat, aki szintén vigyáz az egészségére, amennyire tud, de napi több édesség lecsúszik. Viszonylag jóféle édesség (bár sokszor sok gyors szénhidrát, ami az adott embernek nem okoz gondot, remélhetőleg később sem), de édesség. Ezt lelki szinten icipicit problémásnak érzem (legalábbis a saját esetemben, másokra nem terjesztem ki az elveimet s gondolataimat), fizikailag nem feltétlenül gond, ez az adott emberen és az édesség fajtáján s mennyiségén múlik.

De annak a kisgyereknek nagyon jó, akit nem szoktatnak hozzá az édességekhez. Én édesszájú lettem s folyamatos kemény koncentráció kell ahhoz, hogy ne egyek édességet egész nap, a puszta elhatározás s az, hogy nincs szükségem rá, nem elég. Ha egyszer szülő leszek, tuti figyelek az édességek visszafogottabb mennyiségére gyermekkorban. S persze cukorral teli s lisztes édesség sosem lesz. Annyi jobb van.

2016. jún. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy te normális vagy, csak ennyit tudok mondani. Én is mindent megteszek az egészségem érdekében. Lehet enni édességet meg szemét kaját csak mértékkel és a lehetõ legritkábban. Komolyan már gyûlölöm azokat az embereket, akik egészségtelenül étkeznek, a kövérektõl egyenesen elhányom magam. Okádék az összes ilyen ember. Irtózatos, ezek nem csak saját maguk, de a környezetük és a gyerekeik egészségét is tönkreteszik. Büntetni kéne a kövérséget!!!!! 15/l
2016. jún. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#4 minél több ízfokozót esznek, annál jobban rászoknak az intenzív ízekre és nem fog nekik ízleni az otthoni kaja. Az ízfokozóra tulajdonképpen rá lenet szokni.

#6 én az ilyen fokú hülyeséget is büntetnén

2016. aug. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#4 minél több ízfokozót esznek, annál jobban rászoknak az intenzív ízekre és nem fog nekik ízleni az otthoni kaja. Az ízfokozóra tulajdonképpen rá lenet szokni.

#6 én az ilyen fokú hülyeséget is büntetném

2016. aug. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Saját példámból kiindulva, az iskolában nincsenek ott a szüleik, akik megtiltanák, hogy műkajákat vegyenek. 25 évvek ezelőtt nyílt meg az általános iskolámban a büfé, az összes osztálytársam meg én is folyton édességeket meg nasikat vettünk, egyrészt, mert volt, másrészt, mert otthon rendes ételeket ettünk, és ezek a dolgok az újdonság varázsával hatottak ránk.
2020. máj. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!