Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valóban nem szabad gabonafélék...

Valóban nem szabad gabonaféléket enni hússal együtt?

Figyelt kérdés
Pl. Rizst nem szabad enni csirkével se krumplival mert mind a kettőt nehezen tudja lebontani az emésztőrendszer. Gabonákat zöldségkörettel ehetünk húsokat szintén. A tésztákat se hússal hanem zöldséggel. Igaz lehet ez az állítás?

2018. jún. 25. 10:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azért van, aki tud enni. 200 gramm gabona simán megehető egy étkezésre, ha ilyen fajta vagy és ugye, hosszú a nap, sok étkezés fér bele s van, aki meg is éhezik pár óránként, de legalábbis tud enni.


De jogos az észrevétel, én egy 3000 kcal kalóriaigényűvel élek együtt (nem magas, nem izmos, nem edz, mi lenne, ha azt tenné? :D igaz, fogyni akar, de nem tud, mert éhes és eszik ennyit) s ő azért bajban lenne olyan lightos cuccokkal, mint a rizs. Ezért eszik zsírosan s mert az finom, kényelmes, főleg, ha valaki nem nagyon eszik húst.


Sok opció van, mindenki találja meg a neki megfelelőt. Én is bajban lennék mások ideális étrendjén, ezért étkezem máshogy, mint ők és viszont.


Írod a zabos problémáidat, én pedig nem értem, miért erőlteted, ha neked nem működik. Annyi más opció van.

2018. jún. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Várjunk csak. Azt írod, hogy gabona+zöldség nem ad elég kalóriát (ami persze mennyiség kérdése). Nem is feltétlenül kell. A napi kalória összejöhet több teljesen más étkezésből, szóval csak emiatt nem gond ez az elválasztás. Gabonával és zöldséggel fehérjehiányosan eszel, kivéve igen nagy mennyiségnél, nyilván kellenek fehérjedúsabb étkezések is.
2018. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nekem a súlyom megtartásához kell 3500cal és 483gr szénhidrát. Ha fogyni akarok akkor is majdnem 3000cal át kell bevinnem 400gr szénhidráttal.Én excel táblázatba vezetem a napi bevitelemet minden ételt konyhai mérlegen mérek.Nasi helyett magvakat aszalt gyümölcsöt eszem. Reggelire a lidl-ös müsli crunchy nekem bevált 100gr ot eszek belőle 2dl laktózmentes tejjel ez így majdnem 500cal és kb 70gr szénhidrát sztem reggelire tökéletes.
2018. jún. 26. 07:02
 14/14 anonim ***** válasza:
Én az esetek többségében húst eszek krumplival/rizzsel, mégis tökéletesen jól érzem magam utána, és a testzsír százalékom is 17.
2023. jan. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!