Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyermekkori nélkülözés,...

Gyermekkori nélkülözés, felnőttkori elhízás?

Figyelt kérdés

Sajnos gyermekkoromban sokat nèlkülöztünk. Általában az ètel sem volt kívànsàgműsor, azt ettünk amit olcsóbban lehetett elkèszîteni. Nem is nagyon szerettem enni, 45kkg voltam a 164centimhez. Gimi mellett dolgoztam, de nem költöttem ètelre, mert igènyem sem volt rá, és inkább az egyetemre spóroltam. Nèha elmentem a barátnőimmel pizzázni, de nem esett különösebben jól, 1-2szeletnèl többet nem is tudtam megenni.

Aztàn elkerültem egyetemre és kollègiumba. Termèszetesen továbbra is dolgoztam, mert a szüleim nem tudtak támogatni anyagilag. A jó tanulmànyi eredmènyeim miatt aztàn ösztöndíjat is kaptam (havi 25e), és innentől kezdődtek a bajok.

Saját magamnak oldottam meg az ètkezèst, tekintve hogy nap közben az egyetemen voltam, dèlutàn pedig dolgoztam, enni nem igazàn volt időm. Estére már nagyon èhes voltam, és kièlveztem azt, hogy ehetek amit kívànok. Este kezdetem el főzni, nagyrèszt kifőtt tèsztát ettem szósszal. Mindig ez volt a kedvencem, de kb havi egy alkalommal engedhettük otthon meg magunknak, és ilyenkor sem ettem belőle 2-nèl többször mert a többi családtagomnak is hagyni akartam belőle. Aztàn amikor màr magamnak csináltam, azt vettem èszre, hogy egy idő utàn negyed kiló tèsztàt megettem. Aztán volt, hogy hűtős pizzát csinàltam, mert az volt hamar kèszen. Az a lènyeg, hogy hirtelen megszerettem az evèst, èlveztem, hogy meg tudom venni magamnak amit éppen megkívánok.

Ez boldogságot jelentett számomra, és úgy gondoltam, hogy az àttanult ès dolgozott napok utàn megèrdemlem hogy este azt ehessem amit szeretnèk.

Ennek az lett az eredmènye, hogy az egyetem vègeztèvel 80kg-ra hízlaltam magam ès kajafüffő lettem. Olyan szinten, hogy ha nem ehetek azt amit kívànok, akkor az képes rányomni az egész napomra a bèlyegét. Nincs kedvem semmihez, nincs jó hangulatom, csak az adott kajàra tudok gondolni.

Az egyetem alatt is jàrtam alakformàló tornàkra amikor csak tehettem, általában heti 2alkalommal estènkènt. De nem lett eredmènye a helytelen táplálkozás miatt.

Annyira utàlok tükörbe nèzni is, gyűlölöm magam, hogy képes voltam ezt tenni a testemmel. Segítsetek, hogy jöjjek ebből ki?



#Gyerekkori nèlkülözés #felnőttkori elhízás
2018. júl. 12. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Segíteni sajnos senki sem fog tudni, egyedül csak te tudod elhatározni, hogy változtatsz az étkezési szokásaidon. Nagyon jól esik otthon nyugodtan megvacsorázni egy áttanult vagy ledolgozott hosszú nap után, de már te is látod, hogy hová vezetnek az esti bőséges vacsorák. Az, hogy napközben nem vagy csak keveset eszel, nem jelenti azt, hogy következmények nélkül bepótolhatod a kimaradt étkezéseket este. Meg kell találnod a módját annak, hogy napközben egyél, legalább 3-szor és este pedig 6 óra után nincs vacsora. Tele gyomorral aludni sem lehet rendesen, ezt még lehet, hogy nem érzed, mert fiatal vagy, de nem tudsz rendesen pihenni, a szervezet nem tud megfelelően méregteleníteni, mert meg kell emésztenie a vacsorát. Korodnál fogva még semmilyen egészség károsodást nem érzel a túlsúlyod miatt, de 10 év múlva már biztosan lesznek gondjaid. A gyerekkori nélkülözés nyilván befolyásolta a mostanra kialakult rossz szokásodat, de nem gondolhatsz mindig a régi dolgokra, mert ezek nem fognak előbbre vinni. Gratulálok, hogy tanulás mellett dolgozol is, ha erre képes vagy erre, akkor képes leszel átgondolni, megérteni és megváltoztatni a rossz evési szokásaidat is. Sok sikert!
2018. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én kiskoromban nagyon kevés ételt kaptam, súlyosan alultáplalt voltam. Felnőttként is a normal alatt volt a testsúlyom, képtelen vagyok sokat enni. Egyből hányingerem lesz ha normális adag ételt kell ennem. Szóval nem feltétlenül kezd el hízni az aki gyerekként alultáplált volt.
2018. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszt #1-es!

#2-es! Én nem voltam alultáplált. Volt mit ennünk, csak az olcsóbban elkèszíthető ètelek ismètlődtek, főleg abból ami a kertünkben megtermett. Van különbség a kettő között.

Itt az étel èlvezetèről van szó és arról, hogy ezzel jutalmazom magam, ha úgy nézzük. Sajnálom, hogy még mindig nem tudsz enni, de mivel a problèmánk és a körülmènyei eltérőek, nem releváns a vàlaszod.

2018. júl. 15. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!