Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok reggel éhesebb?

Miért vagyok reggel éhesebb?

Figyelt kérdés

Mostanába mindennap reggel rámtörnek a falási rohamok.

Pl reggel megeszek három sajtos stanglit egy joghurtot

És azért leállok vele, de ha még letolnék 2-3 stanglit akkor lennék talán tele.. Sok gyümölcsöt is eszek,zöldséget,húst de akkor mégéhesebb vagyok

Étvágy csökkentésére mit ajánlotok? Ja ls általában vacsorára meg ebédre kevesebbet eszek.


2018. júl. 13. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez így jó. Reggelire meg ebédre egyél többet, vacsorára kevesebbet, hogy ne forgolódj éjszaka. Én is reggel vagyok a legéhesebb.
2018. júl. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha csak éhes vagy, azt még nem tartom rossznak, a falási roham valószínűleg valami kényszeresebb, de ebben nem vagyok jó, nekem nem szokott olyanom lenni, ha pedig mégis ráfogható valamire, az totál lelki. Kivéve, ha épp éhes vagyok és semmivel nem lakom jól, de az ritka s az sem falásroham, csak szokatlanul makacs éhség. Nehéz ez a terminológia...


Nem tuti, hogy az étvágycsökkentés hatna. Másoknak sosem kell sokat enniük nulla étvággyal vagy mi van, hogy ennyire az étvágycsökkentésről írnak sokan? Ha a testnek étel kell, akkor mit számít a nulla étvágy, sőt éhség, legalábbis nálam ez van.

Tudni kéne, hogy kell az az étel vagy csak eszel feleslegesen, de azt nem hiszem.


Ha hízol, akkor változtass étrendet, hátha mégis találsz laktatóbb ételt, esetleg oszd be máshogy a napod. Most határozottan úgy tűnik, hogy neked nagy reggeli kell, nincs ezzel semmi baj. Kisebb ebéddel és vacsorával jó lehet a nap, főleg, ha megfelelően mozogsz a bevitel mellé. Persze ne csak stanglit egyél, de ha reggel az laktat, hát ez van. Próbálkozhatsz más gabonákkal is esetleg, de a fő, hogy a napi tápanyagbeviteled jó legyen, ha ez pár stanglival is megvan, én tuti nem kötök bele.

2018. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Miért pont sajtos stanglival szeretnél jóllakni?

És miért baj, ha nem laksz jól vele? Ehetnél valami mást is.

Az sokkal furcsább lenne, ha azt írtad volna, hogy a vajas-sajtos-szalámis-tojásos-szezámmagos szendvicstől nem laksz jól, amihez megettél fél kiló nyers zöldséget.

A túlevés oka elég gyakran az, hogy az ételben nagyon kevés a fehérje, zsír, vitaminok és a rost. Na a stangli az pont ilyen, az az egy joghurt se valami tömény tápanyagbomba.

Olyan emberrel még nem találkoztam, aki a hústól még éhesebb lesz (max. ha nagyon kicsi volt az adag).

2018. júl. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!