Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetek emiatt éhesebb?

Lehetek emiatt éhesebb?

Figyelt kérdés
Sajnos évekig nagyon rá voltam szokva a cukros üdítőkre, naponta 2 litert simán megittam. 2 hete eldöntöttem, hogy ideje leszokni és azóta max egy kávés pohárnyit iszom belőle + 3 liter víz...viszont a fejfájás mellett (kell idő mire megszokja a szervezetem) folyamatosan éhes vagyok. Ez lehet a hirtelen cukor leállás miatt?

2018. júl. 15. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen mértékekben kezdted el a leszokást? Szóval csak úgy elhatároztad magad és 2 hete már csak egy kávés pohárnyit iszol? Mert ez annyira nem jó ötlet volt, lehet kisebb lépésekben kellett volna megtenni, hisz a szervezeted hozzászokott az évek alatt valamihez és te megvontad tőle.
2018. júl. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elég gyors lépésekben leraktam igen, sajnos a fokozatos nem sikerült előtte, mert mindig visszaestem és elkezdtem újra inni a cukros üdítőket. Most viszont úgy érzem jól bírom, csak többször érzem magam éhesnek.
2018. júl. 15. 23:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Mennyit eszel? 2 liter cukros italban bitang sok kalória van, úgyhogy ha csak elhagyod és kalóriadeficitben eszel, nem meglepő az éhség, akkor sem, ha a cukor általában igen rosszul laktat.


A cukor elhagyása (amit te bizonyára nem tettél, csak jelentősen csökkentetted) különféle hatású a különböző emberekre, nekem pl. a cukor totális hirtelen kizárása jólesett, de nem is ettem belőle soha rengeteget. Főleg akkor rossz, ha a cukor kiejtésével a szénhidrátbevitel is durván leesik, azt nem mindenki viseli jól (erre nem annyira gondolok, hisz az emberek zöme rengeteg szénhidrátot eszik cukron kívül is, de ki tudja?).


Úgyhogy ennyi infóból nem tudhatom, mi a gond, de ha éhes vagy, egyél többet, persze jó, laktató ételekből.

2018. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!