Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan fogyhatnék sok kilóból...

Hogyan fogyhatnék sok kilóból fiatalon?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és 128 kg

Sokszor próbáltam sokféle diétát,volt hogy életmódot próbáltam váltani,de 2 hónapnál és 15 kgnál tovább nem jutottam,és mindig többet szedtem fel. Most is megszeretném próbalni, de végleg és hatásosan. 95 kg az álomsúlyom,de ha a 100at elérem akkor is végletenül boldog leszek. Mivel iskolás vagyok,magamnak nem bírok állandóan főzni, minden nap este 6-7re érek haza,szüleim dolgoznak és nem várhatom el,meg nem is akarom hogy 2 felé főzzön édesanyám.

Segítséget nem merek kérni meg nem is lenne kitől,ezért itt próbálnék olyan embert keresni,aki tud ebben segíteni és ilyen súlyból fogyott.Elsősorban diétázni szeretnék,kis testmozgás mellett,és -20 kiló után kezdenék el komolyabban edzeni.

Nem mondanám magamag lusta embernek, és túlzottan sokat sem eszek, viszont az édességről nem tudok lemondani.

Minden oldal azt írja,hogy helyettesítsünk gyümölcsökkel,de mindenki aki kicsit is édességfüggő,tudja hogy nem pótolja kicsit sem.

Le kell mondanom teljesen,vagy van amit ehetek?

Milyen diétát tudnátok ajánlani?

Amit legtöbbször alkalmaztam az a kalóriaszámlálós módszer volt, de mint említettem iskola mellett nem lesz időm kiméregetni mindent,ezért is maradt abba. Ha mellőzném a kenyeret,tésztákat és a krumplit?

Esetleg ha a krumplit lecserélném édesburgonyára?

Mit tudtátok ajánlani?

Előre is köszönök minden választ, és minden kis segítséget.



2018. júl. 16. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Figyelj en sajat tapasztalatbol tudok segiteni, szeretek enni es az etelek izet igy semmikepp nekem nem valt be a lemondas igy en azt valasztottam higy mindent ettem de pl az edesseget, tesztat feher kenyeret szinte a nullara csokkentettem, de mindent mast ettem csak mertekkel, ez azt jelenti hogy van ilyen kalkulator hogy magassag testsuly korod nemed es mozgasod alapjan kiszamolja ahhoz hogy ne hizz tovabb vagy fogyj mennyi kaloriat ehetsz egy nap, nekem ez 1500-1800 kozott van es en ezt tartom es bevalt. Sok sikert
2018. júl. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elso hozzaszolo vagyok az edesseget tudod potolni van a fitnessjunkiehu.com es feherjebol van mogyorovaj feherjes burgonya chips meg mindenfele ami nem hizlal es potolja az edesseget es nem kell lemondani rola teljesen! Nezd majd meg
2018. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Most tuti meg leszek kövezve, de imádom ezeket a kifogásokat, hogy iskola mellett nincs rá idő. Felteszed főni a rizst vagy a zöldséget vagy a bármit, addig elkezdhetszt tanulni, a hús sül bent a sütőben, szintén nincs vele baj. Persze wz csak egy példa volt de na. Én is és sok más ember is meg tud magának főzögetni iskola mellett, úgy hogy nem segít senki. Ezek csak kifogások, mert megerőltető lenne nem hazaérni és nem csinálni semmit.

De igen. Kezdetnek minimalizáld az édességet ahogy csak lehet. Esetleg ha időd engedi, süss otthon valami egészségesebb sütit. Elhagyni kifejezetten semmit sem kellene szerintem, csak mértékletesség kell vagy egy adott termék egészségesebb verzióban. Mivel nagyobb a súlyod, viszonylag "könnyebben" megy majd le, később ha esetleg belassul, vezethetsz be még változásokat.

2018. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lassan!
2018. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A testmozgást ne hagyd el, az kell!

Próbáld meg csökkenteni az adagot amit eszel. Ha nem is a kalória számlálással, hanem csak kevesebbet szedsz magadnak. Ha meg főzni nem akarsz, akkor mondjuk vacsorára egyél salátát.

Igyál sok vizet! Próbáld meg elhagyni a cukros üdítőket.

2018. júl. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Teljesen elfogom hagyni a tésztákat,a burgonyát és a kenyeret. Ha nagyon muszáj kenyér helyett Abonettet fogok enni. Este 7 után nem eszek, és csak vizet fogok inni.

Az édességhiányomat majd túrórudival pótolom,annyira nincs benne sok kalória.Remélem sikeres lesz.

2018. júl. 17. 09:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Hasonlóak vagyunk, az édesség és a gyümölcs nálam is két teljesen más kategória. Én eszem édességet fogyáskor is, akár rengeteget is, miért ne? Nyilván olyat, ami az egészségtudatosságomba és a diétába fér. Nemcsak cukros édességek vannak, az enyéim általában extrém szénhidrátszegények, fehérje- és tápanyagdúsak. Ha minimalizálni tudod az édességet, az persze remek, de ha nem? Nem ezen múlik a fogyás. Főleg nem ilyen nagy felesleg esetében, mint a tied, te még nagyon sokat ehetsz fogyáskor is. Nekem ég és föld volt a 2000 és az 1500 kcal is...

A gyümölcs nekem sosem fért bele fogyáskor, csak nyomokban, túl sok cukor. De ez egyéni, ha téged nem tesz éhessé, sőt, vagy csak belefér a kalóriakeretedbe, nincs vele baj, természetesen.


A kenyér, tészta, krumpli kihagyása jó kezdetnek tűnik - már ha te nem igényelsz sok szénhidrátot, van, aki enervált lesz szénhidrátszegény étrenden s van, aki a sok zsírt nem bírja (ami kötelező, ha igazán kevés a szénhidrát a kalóriaigényhez képest).


Nem muszáj főznöd, bár vannak egyszerű ételek, pl. rántotta. Ha olyan étel van otthon, megcsinálhatod, hogy a nem megfelelő köret (vagy egy része) helyett zöldséget eszel (a te súlyoddal azért a hús zöldséggel elég kalóriaszegénynek tűnik, bár mennyiség és zsírosság kérdése, plusz ehetsz utána még valamit, amit nem kell főzni és a napodba jobban fér).


Mivel van nem otthoni étkezésed is, azokkal is lehet valamit kezdeni. Akár egy igen előnytelen vacsora is belefér, ha a mennyiségre és a többi étkezésedre ügyelsz.

Igazából bármilyen étrenddel lehet fogyni, csak persze rosszabb étrenddel egészségtelenebb és nehezebb is, ezért érdemes változtatni legalább itt-ott.

2018. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs benne sok kalória... Miért számít, hogy van-e benne sok kalória? Neked viszonylag sok kalória KELL. A túró sok fehérjét ad, így az étkezésed igen fontos részében vállal szerepet, én így nézem, nem úgy, hogy mennyi kalóriát ad... Az édesség nem valami extra egy komplett napi étrend fölött normális esetben, hanem egyszerűen a táplálkozásod része. A keretedből juthat arra is.
2018. júl. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!