Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Candida-diéta tippek? Nem...

Candida-diéta tippek? Nem tudok hónapokig úgy élni, hogy nem eszek egy kis szőlőt, dinnyét vagy nem iszok egy kis bort.

Figyelt kérdés

Gyógyszeres kezelést egészítenék ki diétával.

Mindig is odafigyeltem, hogy mit eszek,de soha nem vontam meg magamtól semmit ilyen mértékben és ennyi időre, amit ugye a diéta most megkövetelne.


Biztos, hogy nem fér bele néha a házilag sütött kenyér, tészta, sertés, felvágott (virsli?)?

Egy csomó gyümölcs es zöldség (!) is tiltott, amit megint csak nem értek.


Nektek használt a diéta? Es szigoruan betartottatok?


2018. júl. 18. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Nem értek a diétához. De javarészt kerülnöd kell a cukrot lásd pl: gyümölcsök, liszteket stb. Ha azt akarod, hogy meggyógyulj, akkor ezt kell követned. Amúgy annyi cikk van erről.
2018. júl. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon kemény diéta. én soha nem tudtam tartani. elvileg kenyeret se lehet enni, semmi szénhidrát meg semmi cukor, még az amúgy egészséges gyümölcs se jöhet szóba.. és nem, nyilván semmi pia. de a nagyon szigorú része csak az első pár hétben van, utána kicsit lazább lesz és ehetsz több mindent. kenyérből pl a barnát. de tényleg van egy rakás minta diéta a neten, érdemes rákeresni.
2018. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor talán ideje, hogy megnézd, tényleg nem bírod-e :) Én minden betegség nélkül képes voltam ketogén diétázni sok hétig, mondjuk az nem tilt semmit, csak a szénhidrát legyen minimális... Meglepően drasztikus változásokra képes az ember alapból is, de neked az egészségedről van szó! Én az egészségemért hihetetlen dolgokra lennék képes.


Én se értek sokat a diétádhoz, de a cukros dolgok (általánosan értve a cukrot) ilyenkor nagyon nem jók, ez van. A ketós múltabban ezt nem is látom olyan borzasztónak, fókuszálj arra, amit ehetsz!

2018. júl. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Dehogynem tudsz. Pár nap, max. 1 hét után, ahogy a gombák szép lassan kipusztulnak belőled, már nem fogod kívánni a tiltott ételeket. Persze akkor, ha szigorúan tartod a diétát.

Azok a gyümölcsök és zöldségek tiltottak, amikben viszonylag sok a cukor és a keményítő, mivel ezek táplálják a gombát. A gabonák pedig egyértelműen a magas keményítőtartalmuk miatt kerülendők.

Azt mondjuk sosem értettem, miért kellene kerülni bármilyen húst. A felvágottakat, virslit igen, azokban lehet cukor, és tele vannak adalékanyagokkal, tápértékük pedig nem valami nagy.

Nekem egyértelműen használt, bár én mindenféle húst ettem (feldolgozottat nem), mellé sokféle zöldség, tojás. Szigorúan tartottam, és vannak ételek, amiket azóta sem eszek, vagy csak igen ritkán.

A candidától nem lehet végleg megszabadulni, csak ha egész életedben odafigyelsz az étrendedre, vagy legalább időnként megismétled a diétát. A gyógyteák is hasznosak.

2018. júl. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!