Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet magas a koleszteri...

Mitől lehet magas a koleszterinszintem?

Figyelt kérdés
Arra lennek kivancsi, hogy mi okozhatja a magas koleszterinszintet annak ellenere hogy vekony vagyok (48kg) egeszsegesen taplalkozom megis magas koleszterinszintet mertek nalam? Vegetarianus is vagyok es nem szoktam zsiros eteleket enni

2018. júl. 22. 02:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Pont tegnap beszéltem egy ismerősömmel, vele is ugyan ez volt a helyzet. Több mint valószínü, hogy ez genetika és nem hiszem, hogy a táplálkozási szokások miatt alakul ki a magas koleszterin szint. Tudom ajánlani a fürjtojást jó szívvel, kúraszerűen alkalmazva kiváló hatása van. Illetve, ha adhatok egy tippet, próbáld meg reggelente éhgyomorra vízbe citromlé és fahéjat. Nekem nagyon bevált. :-)
2018. júl. 22. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló, pajzsmirigy alulműködés.
2018. júl. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Tejtermékeket (főleg sajtok, túró vagy tej), tojást eszel? Ha igen ezekben nagyon sok a koleszterin.

A fürjtojás netto baromság ugyanolyan magas a koleszterinszintje mint a rendes tyuk tojásban.


Az állati ételeket érdemes lenne elhagyni es kipróbálni a teljes értékű vegán étrendet azzal jelentősen csökkenthető a koleszterinszint.

2018. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
A fürjtojás az veszett nagy fail, dupla annyi koleszterin van benne, mint a tyúktojásban, szóval nemhogy javítana a helyzeten de sokszorosára rontja. Valóban az állati termékek mellőzése jelenthetne megoldást, csak ezekben van koleszterin. Esetleg több sport, mozgás, és több nyers gyümölcs, zöldség.
2018. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem szoktam tejtermekeket enni, de nem mondom magam vegannak mert ritkan ha vmilyen termekben van tejpor vagy ilyesmi akkor nem szoktam ra figyelni, de koszonom a tippet :) Viszont voltam mar vegan is es akkor is magasat mertek nalam, en hormonalis dologra gondolnek. :/ Mert rengeteg gyumolcsot eszek es rostos eteleket. A sport az lehet segithet, koszonom!
2018. júl. 22. 16:38
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom miért kell fennakadni a fürjtojáson. Rengeteg bizonyított pozitív hatása van, de persze... könnyű a vegánság kontra hús és állati eredetű étrendre fogni. Szerintem ebben nagy szerepe van a genetikának is. Kár lenne korlátozni bármit is addig, ameddig egy orvossal ezt meg nem beszélted, mert több mint valószínű hajlam faktor játszik nálad sajnos. Azt pedig gyógyszeresen, illetve bizonyos élelmiszer diétával kontroll alatt tudod tartani. Jobbulást!
2018. júl. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%

Azért kell kiakadni a fürjtojáson mert szimpla hülyeség.

100g fürtojást koleszterinje 844mg, 100g tyúktojásé 373mg, 100g marhahúsé 90mg.. a napi maximum meg 300mg...

2018. júl. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Ne haragudj kedves utolsó, de eleve a rendes tojásban 180 koleszterin van .... máskülönben meg nem a tojás koleszterinje fogja befolyásolni valakinek ezt az értékét. :-)
2018. júl. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

100g-ra mérten írtam, ami két tojásnak megfelelő érték (tápanyagot mindig 100g-ra számolunk), tehát egy két tojásos reggeli már túl is lépi a napi maximumot.


És de, pont hogy az ételekből bevitt koleszterin IS befolyásolja a koleszterinszintet. Természetesen közrejátszanak hormonális tényezők IS, de a kettő együtt adja ki a vér koleszterinszintjét.

2018. júl. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Túl sok szénhidrátot eszel. Vannak olyan vegánok, akiknek magas koleszterinszintjük, pedig ők nem esznek semmi állatit.
2018. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!