Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vannak esetleg ötleteitek...

Vannak esetleg ötleteitek ezek alapjána diétámhoz? 😃Kiegészítésben a részletek😃

Figyelt kérdés

Diétás étrendet szeretnék összeállítani...de nincsen tapasztalatom sem nekem sem a körülöttem lévőknek...

A szempontok vagy kikötések (ha nevezhetem így): -ne legyenek nagyon hiperszuper spéci csodaétkek benne😂

-napi ötszöri étkezéssel számolnék

-ne kelljen semmilyen plusz étrendkiegészítőt szedni


Sportolok hetente 3-5 alkalommal...így a nyár alkalmával lett egy kicsit rendszertelen...ugyis nem mindig van lehetőségem a sportra (hátha hasznos infó lehet)

NEM a fogyás lenne a cél...


Ha nem is konkrét diétát segítetek összeállítani...(mert nyilán ezt nem várom el) akkor csak mik azok az ételek amiket ilyenkor fogyaszthat az ember...kb mekkora mennyiségben...vagy mik azok az ételek amiket el kéne ehhez hagyni...vagy éppen el kellene kezdeni bevinni a szervezetembe

Tudom hogy minden szervezet más...minden embernek más-más szükséglete van...de azért szerintem az alap “beállítások” hasonlóak

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! 😃🤗



2018. júl. 29. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem fogyni akarsz, akkor azért jó lenne, ha megírnád, mi a célod a diétával, mert enélkül nehéz bármit is írni!
2018. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha szeretnél áttérni az egészségesebb életmódra akkor kerüld a cukrot és a telített zsírokat. És ne igyál kólát! Egyél minnél több zöldséget , gyümölcsöt és tojást! ;)
2018. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Márpedig ez így kevés. Nekem pl. sok zsír kell és kevés szénhidrát, másnak pedig fordítva...

A mennyiséget a kalóriaigényed befolyásolja, van, akinek 1400, van, akinek 3000, van, akinek 4-5000 kcal kell naponta, mondjuk 65 kilósan, mert nem elsősorban ettől függ, bár ez is fontos tényező.


Bármilyen ételt fogyaszthatsz, hisz semmit nem írtál, ami alapján valamit nem. Nyilván mérgező ne legyen, s ha egészséges diétát akarsz, akkor számodra lehetőség szerint egészséges legyen, de nincs valami sok normális ételcsoport, amit muszáj kizárni. Sőt, szerintem egy sincs. Én is eszem szénhidrátbombákat, csak általában keveset, mindenkinek kell zsírt enni.


Egy normális zöldségfogyasztás azért a legtöbb jó diétában benne foglaltatik :) Nem írom, hogy sok, mert nekem pl. az egészségtelen, ipari mennyiségben tudok zöldséget enni, s akkor elszáll a szénhidrát és a kalória :) De ha jól érzed magad úgy és lemozgod, rengeteg szénhidrátot és kalóriát vihetsz be, ezzel nincs gond.


Úgyhogy ha engem kérdezel, tiszta étkezés rendes mennyiségű zöldséggel, inkább összetett szénhidrátokkal, de ahogy érzed, hogy neked jó. Most nyár van, én is eszem gyümölcsöket, amíg a szervezetem nem tiltakozik a sok, viszonylag tömény cukortól :D

2018. júl. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2: Nem akarok kötözködni, de a tojásban sok telített zsír van. Illetve mit nevezünk soknak, de kb. a kalória egyharmada telített zsírból jön, ha jól tudom. Ami szerintem nem baj, de erről megoszlanak a vélemények.
2018. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#1...diétával nem csak fogyni lehet...inkább formálni szeretném a saját testem...tehát izmot építeni...köszönöm a valaszod! 😃
2018. júl. 30. 02:18
 6/9 A kérdező kommentje:
#2...eddig sem túl sok cukrott vittem be a szervezetembe...a kólát szerencsére nem szeretem...gyümölcsöt-zöldséget elég gyakran fogyasztok! Köszönöm válaszodat!😃
2018. júl. 30. 02:22
 7/9 A kérdező kommentje:
#3...baromi sokat segítettél! Ezeke alapján (és persze más orvosi lapok alapján...bár tudom azok nem mindig megbízhatóak) sikerült egy viszonylag egyszerű, vitaminban és az alapvető tápanyagokban gazdag, számomra könnyen tartható diétát összeállítani! Köszönöm segítségedet!😃👌
2018. júl. 30. 02:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Kerüld a következőket:


- késztermékek: minden ami csomagolt/feldolgozott élelmiszer, a felvágottaktól kezdve a gyümölcsjoghurtokon át a kenyérre kenhető dolgok, készételek, mélyfagyaszott termékekig

- cukrot (ne vegyél cukros üdítőket, stb)

- fehér lisztet (helyette próbálj ki más alternatívákat pl. kukoricaliszt, rozsliszt,zabliszt,stb.

- az egészségesnek tűnő de valójában attól távol álló termékeket pl. zacskós zabkása, cukros műzlikészítmények, műzliszelet, stb. helyette készíts otthon zabkását olajos magvakkal, cukrozatlan kakaóporral, cukor nélkül aszalt gyümölcsökkel stb.

- a telített zsírokat, koleszterint (tejtermékek,tojás,húsáru)


Egyél sok:

- zöldséget

- gyümölcsöt

- hüvelyest (próbálj ki újabb alapanyagokat amiket eddig nem használtál pl. fekete bab, fehér bab, sárgaborsó, csicseriborsó, vöröslencse,stb.)

- gabonát (itt is a lehetőségek tárháza végtelen: köles, barna rizs, rozs, zab, amaránt/disznóparéj, hajdina, tönköly, árpa, stb. - mind sósan, min édesen fogyaszthatóak pl. köretnek, fasírtoknak, kásáknak, "pudingféléknek")

- olajos magvakat (ezekből nem csak remek sós nasi, házi műzliszelet készíthető, de növényi tej, joghurt, sajt is ha kísérletező szellem vagy).


Nyugodtan fogyassz teljes kiőrlésű vagy tönköly tésztát, esetleg kukoricatésztát a fehér lisztes helyett, ugyanígy a kenyeret is cseréld le ilyesmire.


Próbálj meg szezonálisan étkezni és helyi hozzávalókból, tehát most nyáron sok paprika-paradicsom-cukkini-padlizsán stb., ősszel tök, karalábé, káposztafélék stb.

2018. júl. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 hűha...nagyon szépen köszönöm! Ez hatalmas segítség! 😃😃😃👌👌👌 ment a zöld kezecske ezerrel!!
2018. júl. 31. 04:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!