Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Májkrém vashiányra?

Péter7656 kérdése:

Májkrém vashiányra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem egészséges, de vashiányos vagyok és a máj a legjobb erre... a májat nem, de a májkrémet megeszem. Van ezekben a termékekben jelentős vas?

2018. júl. 30. 19:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%

Ha rám hallgatsz, akkor valamilyen vitain formájában viszed be a vasat. A májkrémben -akárcsak a máj- vas is nagyon kevés lehet. Figyelmedbe ajánlanám ezt a készítményt:

[link]

2018. júl. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Elvileg a máj jó vasforrás, de nem a májkrém. Abban annyi vas van, mint mackósajtban a brummogás.

Egyél lencsét, marhahúst, vagyis vörös húsokat, de lehet kapni gyógyszertárban is vastartalmú vitaminokat.

Ha nagyon drasztikusan alacsony a vasad, akkor viszont tabletta. De készülj fel rá, hogy égetheti a gyomrod és feketét fogsz ... khm, kakilni. Ráadásul székrekedést is okoz. Egyél sok rostot mellé. Kb. ennyi. :) Van egy szopogatós tabletta, csoki ízű, már nem emlékszem sajna a nevére, az nem bántotta a gyomromat és helyreállt a vasam is.

2018. júl. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
Az állati hem vas a WHO szerint erősen rákkeltő és kerülendő!!
2018. júl. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem szedek semilyen gyógyszert, táplálék kiegészítőt, nem szerettem volna semilyen mesterséges tablettákat venni de szedni fogom az első válaszoló ajánlatát... a vastartalmam pedig 9,1 µmol/L.
2018. júl. 30. 20:12
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Mindegy, de a lényeg a kérdésedre, hogy a májkrém semmit nem ér.
2018. júl. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, ha súlyos vashiányod van, akkor tényleg érdemes lenne tablettát szedni. Ahogy már említették, ügyelj rá hogy NEM HEM vas legyen a tablettában, amit beveszel, a hem vas ugyanis nagyon káros.


Emellett pedig próbálj meg átállni egy vasban gazdagabb étrendre. Ügyelj rá, hogy minden nap egyél olajos magvakat, ezeknek a vastartalma igen magas (8x annyi kb. mint a vörös húsoké, és kicsit magasabb mint a legtöbb belsőségé).

Fehér kenyér helyett válassz teljes kiőrlésű, magvas fajtákat.

Uzsonnára, tízóraira egyél egy marék olajos mag mixet, mindegy hogy édeset vagy sósat. A salátáidat szórd meg nyugodtan szezámmaggal, tökmaggal, napraforgómaggal.


Emellett egyél hetente többször hüvelyeseket, a babfélék, lencsék, borsófélék vastartalma is igen magas.


Nagyon jók még a sötétzöld levelű zöldségek: spenót, sóska, rukkola, spárga, cékla levele (igen, ehető), mángold, petrezselyem, brokkoli, cukorborsó hüvelyestül, stb.


A gombát se feledjük el, 100g gomba fedezi a napi vas bevitel felét :)


És van egy nagyon meglepő vasbomba az édesszájúaknak: az aszalt sárgabarack rengeteget tartalmaz.

2018. júl. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
szedj melaszt annál több vas semmiben sincs
2018. júl. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

fekete melaszra gojdolok természetesen.

egyébként én ettem kenőmájast és elmúlt tőle a vashiányom..

2018. júl. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

Ez nagyon jó [link]

De ajánlom, hogy menj el vérvételre és ellenőrizd rendszeresen a hemoglobint.

2018. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos az a helyzet, hogy - mint kb. minden területen - itt is egymásnak ellentmondó véleményeket fogalmaznak meg a szakemberek.

Mivel nekem is kevés volt a vasam (épphogy az alsó értékhatár felett picivel), ezért tudom, mert rengeteget olvastam.

Pl. itt láthatod, hogy óvatosságra intenek az állati eredetű vassal kapcsolatban. De van, aki meg pont ezt preferálja (táplálkozási szakemberek), mert a húsból jobban felszívódik a vas, mint a növényekből. Hiába magas a vastartalma pl. a sóskának vagy a céklának, nagyon kevés hasznosul belőlük.

Én biztosra akartam menni, és mivel úgy gondolom, hogy pusztán táplálékkal nem lehet bevinni a megfelelő mennyiséget - a mérés előtti hónapokban próbáltam természetes módon, de hát nem lehet minden nap ilyesmiket enni (sütőtök, amaránt, spenót, máj stb.), ill. kérdéses, hogy mennyi szívódik fel belőlük. Ezért szedtem inkább tablettát. A házi orvos írta fel, NeoFerro Folgammának hívják, napi kettőt javasolt. - Persze volt, hogy elfelejtettem, de a lényeg, hogy öt hónap alatt sikerült feltornázni a vasszintemet a maximum közelébe.

Ami teljesen biztos még: a C-vitamin és a cink segíti a vas felszívódását, bizonyos ételek pedig gátolják, főleg a tejesek. Ezért a legjobb éhgyomorra bevenni, vagy legalábbis étkezésektől távol.


Mivel írtad, hogy kipróbálod az első válaszoló linkjén található terméket, megemlítem még, hogy több szakember szerint is a magnézium és a kálcium ütik egymást, így külön tablettát javasolnak, legalább 4-5 óra eltérés legyen a kettő között.

Persze ettől még kipróbálhatod, csak ellenőriztesd a vasszintedet kb. egy hónap múlva (TB-re kéthetente lehet amúgy), és ha van emelkedés, akkor jó, ha nincs, akkor viszont állj át másik termékre.


Még egy, mert szintén említették: nem kötelező következmény a fekete széklet, sem a székrekedés, sőt vannak, akiknek épp hasmenést okoz.


Szóval mindenképp próbálkozz többfélével is, de a bolti májkrémtől ne várj semmit. (Egyszer a nagybátyám kínált házi májkrémmel, hát ég és föld különbség, az tényleg májból volt, töltelékanyagok stb. nélkül, így tényleg erős májíze volt. Nem az a sima, enyhe, mint a boltinak, amit egyébként szeretek, csak hát nem sokat ér.)

2018. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!