Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Májkrém vashiányra?

Péter7656 kérdése:

Májkrém vashiányra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem egészséges, de vashiányos vagyok és a máj a legjobb erre... a májat nem, de a májkrémet megeszem. Van ezekben a termékekben jelentős vas?

2018. júl. 30. 19:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó: az állati vas nemhogy jobban de rosszabbul szívódik fel a növényinél a legújabb kutatások szerint (az hogy a hem vas jobb felszívódású kb 1990-es adat), de rákkeltő is. Kérlek mielőtt butaságokat tanácsokat az olvasd el a WHO állásfoglalását. Nem helyes pusztán tájékozatlanságból olyasmit javasolni ami az egészséget súlyosan károsítja.
2018. júl. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, volnál olyan kedves és belinkelnéd a WHO állásfoglalását? Sajnos nem találtam meg. Nekem rendszeresen lemegy a vasam. Ha nem figyelek oda, 4-5-tel alámegy a minimum értéknek, úgyhogy nagy tapasztalatom van a vaspótlásban és kövezzetek meg, de az én szervezetem számára a máj működik (a májkrémek nem annyira, de ezekben kb. 20-25% a májtartalom, szóval nyilván nem lehet tőle azt várni, mint a tiszta májtól). A laboreredményem a javasolt heti 1 májfogyasztástól simán visszaáll normálra, miközben a hiperszuper szerves, kelát stb. "jól" felszívódó vasaktól meg rendszeres szedés mellett sincs érdemi javulás. Elnézést mindenkitől, aki szerint az ilyen vaspótlás veszélyes, de őszintén szólva a vashiány tünetei elég rosszak, nem tudom próbálták-e már, akik a számomra hatékony vaspótlás veszélyességét hangsúlyozzák. Mert ez nekünk olyan, hogy van egy rémes tünetekkel járó problémánk, de ne segítsünk rajta, mert az veszélyes. :(
2018. aug. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Ignis Subdialis ***** válasza:
82%

Irodalomban megnézheted, mely állatok májában van a legtöbb vas (liba és kacsa 30 mg/100 g ( [link] Nézzünk egy ilyen példát: [link] - ebben a libamájkrémben 20% libamáj van, az egy tömlőnél 25 g, amiben tehát 7,5 mg vas van, ami optimista becsléssel 30%-ban szívódik fel, tehát 2,25 mg vasat jelent a 125 g májkrém.

Az #1 hivatkozásában látható multi étrendkiegészítő sajnos elköveti az összes klasszikus hibát, amitől az ilyen készítmények hasznavehetetlenek. Az ásványi anyagok nagy részét rosszul hasznosuló formákban tartalmazza, illetve olyan ásványi anyagokat csomagol össze, melyek akadályozzák egymást a felszívódásban. Vas, magnézium, kalcium között tartani kell minimum 3-3 óra szünetet.

De ha ilyen akadályokkal nem is kéne számolnunk, a 17 mg még nagyon optimista felszívódással számolva is csak 5 mg. Ugyanez a probléma a "hiperszuper" mono vaskészítményekkel (#12), amik nagy valószínűséggel vénynélküli étrendkiegészítők, ezért kell elhitetniük magukról, hogy ők a leghatékonyabb, legkirályabb vaspótlók... Mert ezek max. 14-20 mg vasat tartalmaznak tablettánként, tehát hiába szerepel rajtuk a megtévesztő reklám, hogy ez a napi bevitel 100%-a vagy még több, ha figyelmen kívül hagyják azt, hogy a jól felszívódó vas is meglehetősen rosszul, azaz csak töredékében szívódik fel. A vényköteles vaspótlókban bőven van 100 mg vas tablettánként.

2018. aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát úgy látszik, hogy a WHO-val pánikoló hozzászóló nem tudja/akarja alátámasztani a riogatását. Pedig priviben is megkértem, hogy küldje el ezt a bizonyos állásfoglalást, amit én sehol nem találtam meg, beleértve a WHO honlapját is. Kértem, hogy a felszívódásról való tanulmányt is küldje el, viszont mivel hallgat mint a sír, nem tudom mit gondoljak. Hogy aki másokat olt le azzal, hogy ne terjesszenek "butaságokat", valójában önmaga terjeszti?

Köszönöm azoknak, akik negatív szavazataikkal kifejezték együttérzésüket, milyen áldatlan állapot az, amikor ilyen halandzsával próbálják a komoly vashiánnyal küzdők kezéből kivenni a vaspótlás lehetőségét. ;)

2018. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Áh, ez itt a Gyakorikérdések - és gyakori, hogy a hülyeségeket nem támasztják alá; meg az is, hogy a részletes, esetleg forrásokkal alátámasztott válaszokat lepontozzák. :(

Ez a tapasztalatlan újakat esetleg megtévesztheti, de az öreg rókákat már nem. :D

Én például már "ismerem" Ignist, mivel nem kevés rendkívül precíz válaszát olvastam, szóval tudom, hogy neki lehet hinni. (Hiába húzták le itt is valakik.)

10. voltam

2018. aug. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!