Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Probléma ha csak ebédelek és...

Probléma ha csak ebédelek és vacsorázok egy nap?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a nyáron igy állt be nekem a rendszer mivel nincs iskolám ezért nem kell korán kelnem


10-11 körül kelek utána 1-kor megebédelek 6-kor vacsizok utána edzek és hajnali 3-4ig játszok és utána alszom, ezért mindig kimarad a reggeli.(amúgy nem vagyok egy nagy reggelis nem szoktam sokat enni főleg amióta lefogytam) de aki ért hozzá és megmondaná, hogy a napi 2 étkezés az probléma-e azt megköszönném



2018. aug. 4. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdemesebb ugyanazt az étel mennyiséget több részre osztani, tehát igen, érdemes reggelizni, és akár uzsonnázni is, inkább a vacsorát hagyd meg valami gyenge dolognak.
2018. aug. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Én inkább a vacsorát hagyom ki, max egy joghurtot vagy gyümölcsöt eszek, de néha azt se. A reggeli a legfontosabb, azt ne hagyd ki.
2018. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legjobb módszer arra, hogy beindítsd a jojóeffektust és újra hízni kezdj, ha nem sokszor keveset eszel, hanem csak kétszer...
2018. aug. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Trevor. ***** válasza:
Egészségesebb többször kevesebbet enni. A reggeli lenne a nap legfontosabb étkezése, de ha 10-11 körül kelsz és egykor már ebédelsz, akkor hülyeség lenne előtte enni. Itt nagyobb probléma, hogy 3-4ig ébren maradsz, ráadásul a monitor előtt. Fiatalon persze bírja a szervezet...
2018. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vacsira joghurtot szoktam enni amugy , koszi a tanacsokat hamarabb kelek es fogok reggelizni
2018. aug. 4. 19:44
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez teljesen jó is lehet, nekem súlytartáshoz ez az ideális, reggelivel pocsékul érezném magam és híznék is. De ez teljesen egyéni, kinek jó így, kinek nem. A napi összbevitel a legfontosabb, illetve hogy jól érezd magad. Én utálok totál jóllakottan erőszakkal enni, hogy enervált és éhes legyek utána s ne tudjak edzeni s garantáltan túlevés legyen a napomból, úgyhogy én nem reggelizem, de van, aki reggeli nélkül szerencsétlen s van, akinek tökmindegy.


Napi egy étkezés sem feltétlenül probléma, de azért az már neccesebb, az főleg nem akárkinek működik jól, főleg nagyobb kalóriaigénynél. Fogyáskor sokaknak az a legkönnyebb, legjobb beosztás, persze nem azoknak, akik pici étkezésekhez vannak szokva.


Az 1 órai ebédig alig telik el idő a felkelésed után, hogy is reggeliznél? Sokan élből nem tudnak felkelés után rögtön enni, ebben nincs semmi különös.

2018. aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A napi egy étkezés igenis probléma. Persze nem halsz bele, de alaposan felborítja a vércukor szintet, egyenes új a hízás hoz, a cukorbetegség kialakulását is segíti.
2018. aug. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nos, ezt az életrendet úgy se fogod betartani de ez az átlagos embereknek a szokásai:

(ha iskola6 órakor) 8 óra körül felébrednek, utána reggeli (rántotta zöldséggel, vagy pirítós zsemle).

12 órakor ebéd (iskolaidőben is egyél szünetben szendvicset, almát) nyári, őszi, téli, tavaszi, és hétvégeken egyél valami meleg ételt: levest, utána főételnek bármit (kivéve ha vegán vagy) de akár valami salátát

15 óra körül fél óra edzés, vagy a szokásos

Utána egy kis nasi: joghurt, banán, vagy valami zöldség

18 órakor vacsora (ugyanúgy mint nálad): zöldség, zsemle, vaj, szalámi: vagy nálad a szokásos vacsi menü)

-4 óra szabadidő iskola szezonban-

22 órakor alvás.


Tudom, ez így neked durva, mert te hajnalban is fent vagy, de erről sajnos le kéne szoknos, mert nagyon keveset alszol. Én speciel 9-10 órát alszok iskola szezonban is, este 9-10 órakor már aludni szoktam, és reggel 7-8 körül felébredek, iskola időben 6:30-kor. :)

2018. aug. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!