Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kedvesemnek véres a széklete...

Kedvesemnek véres a széklete már 5. alkalommal, de nincs szorulása, nem is erölködik, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Hidegrázása van, és megijedt a véres széklettől. Lehet csak meg van fázva?
2010. jún. 20. 21:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
vagy gyomor-bélfekélye van, vagy bakteriális fertőződése...MIÉRT VÁRTATOK 5 NAPIG??? dokihoz de sürgősen!
2010. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
sotet vagy vilagos szinu a ver?
2010. jún. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

nem 5 nap,. hanem 5 alkalom


mert előszőr elmondta, aztán nem említette, hogy megismétlődött volna , utólagm ondta hogy mniden alkalommal olyan neki


amúgy elmegy dokihoz

2010. jún. 20. 21:41
 4/21 A kérdező kommentje:

élénk vörös színű a vér


elvileg nem csurgott, de egy pöttyben látszódott a papiron is meg a wc ben is

2010. jún. 20. 21:43
 5/21 A kérdező kommentje:
nem fáj neki, csak a hasa morog, de lehet éhes, vagy emészt, sok a sava nemtom, dem nodta h megfázott, mer tüsszög meg náthás
2010. jún. 20. 21:43
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha friss vér,az kisebb bajra utal áltlaában (!) ,szerintem aranyér lesz,de ez egyáltalán nem biztos szóval orvos.
2010. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
azt mnodja kenhető, frissnek tünik, élénk, de nem világos hanem sötétebb bordó
2010. jún. 20. 21:47
 8/21 anonim ***** válasza:

Jaj, szegényke. Ha nem élénkpiros a vér akkor baj van. Jobb ha kivizsgálják. Mert lehet, hogy egyszerű aranyér, de lehet komolyabb is. Szerintem el kellene menni dokihoz, mert a végbélprobléma nem játék.

Elmesélem mi történt velem. Kórházban feküdtem, epekővel műtöttek. Mellettem egy idősebb, de jópofa 80 éves néni feküdt. Valami zacsi volt a hasán, amibe székelt. Életembe nem láttam, vagy hallottam olyanról. Kérdeztem miért van az ott. Elmesélte, hogy néhány évvel ezelőtt a vécézései során tapasztalta, hogy véres a wc papír, de nem törődött vele. Azt hitte hogy szorulásos probléma. Na meg a pottyantós wc-be nem 'turkált'. Egy kis idő után elmesélte a dokinak, akik székletmintát vett, mert végbéltükrözésre küldte. Kiderült, hogy daganata van. Már nem tudtak segíteni azon a bélszakaszon, ezért 10-15 cm kellett eltávolítani, így el kellett zárni a végbélnyílását, mert nem ért odáig a vastagbél utolsó szakasza. Így új nyílást kellett készíteni amit a hasfalon teszik. Ezt nem tudja irányítani. A perisztaltikus mozgás megy úgy ahogy a teste kívánja. Ha pukizni kell akkor ott pukizik, ha kakilnia kell akkor azt. Azt mondja, hogy kellemetlen, de már az ő korában senki nem figyel rá.

Szerintem jobb ha kivizsgálják még ha kellemetlen is , de még mindig jobb ha azt mondják , semmi komoly, csak antibiotikum kell, mintsem később valami komoly.

Remélem segítettem. ;)

2010. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

akkor a normaflore is jo lehet neki? ilyen ampullában van


és köszi a segítséget, a tanácsokat :)

2010. jún. 20. 22:11
 10/21 anonim ***** válasza:
Hányszor leírták neked, hogy orvos kell. Akkor miért kérdel másról? Inkább beszéld rá hogy menjen el. Vagy még jobb, ha vele mész.
2010. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!