Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azt szeretném tőletek kérdezni...

Azt szeretném tőletek kérdezni hogy 153,5kg vagyok, diétám nincs, gyümölcs, zöldséget is fogyasztok napi rendszerességel és mindent eszek, mértékel. Mozgás fajtából Kerékpározás és súlyzózás megfelelő?

Figyelt kérdés
2012. dec. 19. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:

És mellé még sok-sok séta!

Kitartást, ennyi súly mellett száguldanak majd le a kilók! :)

2012. dec. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom, is a séta, hosszú és kimerítő séta, amit úgy hozz össze, hogy élvezd, és nálam az úszás bevállt, elsőre persze tök ciki elmenni úszni, de ahogy fogysz és változik a tested, úgy fogsz megbékélni a helyzettel. Heti egy két alkalom nem sok. A diéta helyett csökkentsd a bevitt ételmennyiséget szépen lassan. Mondjuk, ha a szokásos levesmennyiséged 5 merőkanál, akkor elsőre csak 4-et tegyél , amikor már érzed, hogy ez a mennyiség is elég minden gond nélkül, akkor már csak 3-mal tegyél és így tovább, természetesen a másodikkal is ez a helyzet, meg a reggelivel és a vacsorával is. Így nem fogod azt érezni, hogy sanyargatod magad, mert mindent megeszel, csak lassan csökkentve és hozzászoktatva magad az új életmódhoz. Sok sikert és kitartást!
2012. dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

153 kilósan bőven ideje lenne egészségesen táplálkozni.. mértéktelenül egészségesen.


Edzésnél keresnék kimondottan egészséget fejlesztő edzéseket, mint a kínai QiGong, Taichi, indiai Jóga. De otthonra, olcsóbban megteszi az amit csinálsz, súlyzóval (és saját testsúlyos gyakorlatokkal) az egész testedet mozgasd át.

2012. dec. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenkinek a választ, kerékpározást azért választottam mert azt szeretem, nézni a táját, sétálni nem szeretek sajnos:/ úszás meg nehéz megoldani, nincs a közelben uszoda:) és az elött is szeretem mielött feljött ez a nagy súly, 190cm vagyok 2éve 110kg voltam 2 év alatt lazán feljött 50kg (már fogytam pár kg) hála égnek, az édességezést lazán megállom mert nem vagyok oda érte:) igen, étrendet folyamatosan csökkentem havi szinten. 6után nem eszek, hanem power proteint iszok
2012. dec. 19. 15:22
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Pedig az a power protein, vegyes szója + tejsavó elég ergya.

A benne lévő tejből és szójából származó állati, növényi hormonok nem biztos hogy az amúgy is leterhelt hormonrendszerednek kellenek.


Hús és zöldség, ebből építkezz. A csirkehús ára fehérjére vonatkoztatva kb. annyi mint a proteinpor, csak a húst még el kell készíteni. Állati belsőségek viszont már olcsóbbak 1 gramm fehérjére leosztva mint a proteinporok!

Ha nem terheled az emésztésed kenyérrel, burgonyával (szénhidrátokkal) és tejtermékekkel, akkor nagyon jó úton jársz.

2012. dec. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves TáplálkozásVarázsló, szeretném a tudtodra adni, hogy fogalmad sincs a fitnessről.Miért kell a betanult szöveget kántálni folyamatosan mindenkinek?Saját testsúlyos edzés egy 150 kilós embernek? Úr Istenem, bújj el légy oly szíves.Japán chingchungwufu, ami óránként 20000ft, persze, mert mindenkinek van rá pénze és olyan helyen él ahol ez elérhető.Ne nevettess.


Kérdező, sportnak ajánlom a szobakerékpárt, iszonyatosan jó.Az a lényeg hogy a napi 20-30 perc intenzív edzés meglegyen.A kerékpár azért jó, mert nem fogja tönkretenni a porcaid, akármekkora is vagy.Majd 80 kiló környékén elkezdhetsz óvatosan futni.Amíg viszont ilyen nehéz vagy óvatosan kell edzened, de ettől függetlenül intenzíven.Mielőtt belekezdenél a huzamosabb edzésbe jobb ha lassan, fokozatosan vezeted be hogy megszokja a szervezeted és utána mehet a dolog ahogy csak bírod.


Az étkezéssel kapcsolatban csak annyit hogy én nem vonnám meg az egészséges CHokat, mert nem lesz semmi motivációd a mozgásra, ami a legtöbbet segítene rajtad.


Voltam én is 100 kiló, ma már rám sem lehet ismerni.Sose veszítsd el a hited, ne hagyd hogy mások lehúzzanak.Nincs annál fontosabb, hogy higgy önmagadban.

2012. dec. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi, akkor megnyugtató hogy végülis valamilyen szinten jól elgondoltam hogy kellene:) leadni napi szinten 30/40perc kerékpár (alap, van mikor több is ahova tudok és az idő engedi kerékpáral megyek még) azután majd bent valami séta féleség a lényeg h napi mozgásom meglegyen:D
2012. dec. 19. 21:08
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ma 17:57, mi a baj, nem jött meg a havi? :)

Le kéne állni a gyógyszerekkel édes, egyébként ne járasd le magad ezzel az írásstílussal, ez csak nekem áll jól.


Attól hogy neked nem megy a fekvőtámasz, kizárólag valami rubintréka ugribugri torna szinten állhatsz, attól még egy 150 kilós FÉRFI képes fekvőtámaszokkal megdolgoztatni különböző izmait, guggolásokkal a lábait..

Egyéb gyakorlatokkal a törzsmerevítőket. És persze lenne jó pár tipp, hogy a fej, karok, a vállak mozgástartománya ne szűküljön be, de a magadfajták inkompetens, negatív hozzáállására nincsen itt szükség, én így látom.

2012. dec. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik ahogy semmi hasznos információval nem szolgálsz a kérdező számára csak engem próbálsz támadni anélkül hogy ismernél.Kompetitív biciklista létemre elhiheted hogy nem vagyok az az 5 perc alatt elfáradó típus.Szólj ha sikerül avg.4,5%-os 6km-es távú climbot megtenned 11:40 alatt.Addig szerintem teljesen jogosulatlanul szidsz.Szeretnél te olyan lábakat mint amilyen nekem van. :)


Természetes a súlyzós edzésekkel semmi problémám, de nálam 1 kiló izom a felső testemre és 5%al romlik a teljesítményem a súly miatt.Most képzeld el milyen lehet 100 kilóval a hátadon chalistenikus edzést végezni... persze, lehetséges, jó vicc.


Természetesen a súlyzós edzés nem rossz ötlet, de ha valaki ekkora akkor ténylegesen szüksége van a zsírégetés maximalizálására.Ennek a legjobb formája a cardio, semmi különleges csodaedzés.


Veszekedhetünk itt éjjel-nappal, de nekem gyanítom több tapasztalatom van a dologban.Tudod, gyakorlat teszi a mestert.Le kellett fogynom valahogy arról a 100 kilóról és sikerült is.Ma már versenyzek, te mivel büszkélkedhetsz?

2012. dec. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!