Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízókúra étrend egészségesen...

Hízókúra étrend egészségesen megfelelő?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, akik jártasak ebben, hogy ez megfelelő-e lenne roboráló étrendnek?

Fiú vagyok 21 éves 170cm magas és 49 kg. Lassan elkezdek teniszezni, addig viszont szeretnék még hízni, hogy legyen tartalékom.


Reggeli: tejeskávé, kis bögre kakaó (holland kakaóporral, nem cukros). 175g natúr joghurt (barack,szilva,alma) + fahéj. Mellé kb. egy marék (50-60g) mogyoró.

Vagy, ha ezt nem kívánom, akkor halkonzerv + tejföl, sajt, paradicsom, uborka, paprika és egy marék mogyoró. (Nyáron inkább most az elsőt kívánom).


Tízórai: egy nagyobb alma.


Ebéd: Általában mindig valamilyen leves, most frankfurti leves + paradicsomos káposzta és mellé sütöttem csirkecombot vagy mellét.


Uzsonna: Ha kívánom, akkor sárgabarack, magvak vagy lekváros abonett (kenyeret nem eszem, de ha van gluténmentes az Aldiban szoktam venni azt a veknit, akkor azt szoktam megkenni esetleg vajjal és mézzel).


Vacsora: vagy az, ami az ebéd vagy 250g túrót eszem ízesítve fahéjjal vagy lekvárral vagy natúr joghurttal és egy kis kakaóval.


Néha mostanában a kínai szecsuáni csirkét szeretem enni még rizzsel, vagy natúr.


Ha van bármilyen észrevételetek, azt megköszönöm. Illetve, aki hízni szeretne és tudott az is írjon, hogy mi vált be neki? :-) Köszönöm.



2018. aug. 17. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyen étrenddel én fogyok, pedig nő vagyok... Miért nem állíttatsz össze étrendet dietetikussal? Ez hány kalória? 1500?
2018. aug. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk. Az "egészséges" nem azt jelenti, hogy nem a szokásos kajákat kell enni, hanem azt, hogy bármit lehet enni, de mértékkel. Tulajdonképpen az egészséges = normális étekezés.

Nem kell túrón meg fehér húson élned, ha hízni szeretnél, ehetsz kenyeret is, tk kenyeret is, ha úgy jobb, a joghurtot, inkább hagyd meg tízóraira. Az ebéd egész jó, de gondolom nem minden nap szándékozol paradicsomos káposztát enni. Nekem a fülemen jönne ki pár nap után. Abonettet a fogyózók esznek, nem azok, akik hízni szeretnének, te akár sütit is ehetnél. Vacsorára meg csak fehérjét tolsz, némi zsírral, szénhidrát alig, ilyet megint csak a fogyni vágyók szoktak tenni.

Most fogyni szeretnél, vagy hízni?

2018. aug. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hízni szeretnék, de az a baj, hogy az édesség nekem nagyon cukros és nem nagyon bírom megenni. A glutént egyáltalán nem bírom, még a gluténmentes ételeknél is sokszor rosszul vagyok.

Most ez volt itthon, húsból soha az életben nem szerettem sem a disznót, sem a marhát csak a száraz húst. Lehet tényleg egy dietetikussal fogok beszélni. Köszönöm a válaszokat (ha van még bárkinek tapasztalata, tanácsa, szívesen fogadnám). Persze hízni is nehéz, nem mindenkinek megy, hiába tűnik másnak egyszerűnek.)

2018. aug. 17. 09:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ételekkel nincs baj, az is OK, hogy csirkét eszel, nincsenek fogyasztó és hizlaló ételek - de azért így mennyiségek nélkül is igen visszafogottnak tűnik a napod. Az esti fehérje is kiváló, csak a napi összmennyiség legyen jó. Ami a menüt elnézve nem úgy néz ki, hogy az, bár ki tudja, miből mennyit eszel..? A mogyoró OK, az összes többi viszonylag kalóriaszegény és laktató. Ennyivel én lehet, hogy fogynék, bár nekem pl. a csirkecomb egyszerre 10 db (évi egyszer, kiéhezve, az igaz, de 1-nek máskor sem állnék neki), gondolom, nálad nem...


Kiszámolhatsz 1-2 napot, hogy tudd, mennyit eszel, de végül úgyis ki kell tapasztalnod, hogy mennyivel tudsz hízni, ez nagyon egyéni, az alapadataidból nem következtethető ki s az aktivitásodról eleve nem írtál. Ha edzel valamit, ahogy az jó, akkor még sokkal több étel kellhet.


Ha nehezen eszel eleget, fókuszálj töményebb vagy számodra nagyobb mennyiségben ehető ételekre.

A kenyérfélék elég jók e téren, bár egyéni, van, akit laktat az is. De azért az emberek zöme nem lakik igen könnyen jól vele, kalóriát pedig elég jól ad, főleg valami tartalmas cuccal megkenve (én zsír alapú kencékkel szoktam vagy jó zsíros harcsapástétommal). Persze ama fontosabb tápanyagokat is vidd be, amikből a kenyér rosszul áll, egyél szép változatosan.

2018. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez mondjuk 900 kcal.


Dupla ennyi kajára lenen szükséged.

2018. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat. Igazából most az aktivitásom abban merül ki, amik a napi szükségletek. Vásárlás, csatangolás a városban, házimunka, illetve tanulás. A sportot 3 hét múlva kezdem.

Eddig, amit ettem szerintem ma már jóval több, mint amire számítottam. A mennyiségekkel nincs gondom szerencsére. Vagyis most már nincs gondom.


Reggel: Egy natúr joghurt (175g) + fagyasztott: alma,meggy,barack,szilva és fahéj. 250g túrót most a meleg miatt megkívántam meg is ettem és hozzá két evőkanàl baracklekvárt tettem.


Tízórai: 2 kisebb alma (kb. 200g) mellé egy jó nagy marék mogyoró (kb.100-150g) + Hideg kakaó (kb.2 dl, holland kakaóporral, 1,5% tej és cukor nélkül). Nekem a tej elég édes, de ez ízlés kérdése gondolom.


Ebédem: 4dl frankfurti leves, 4-5dl paradicsomos káposzta + egy csirkecomb (alsó+felső része). + kb. 100g fehérbab (ez még megmaradt és a paradicsomos szósszal plusz csípős paprikával finom lett).


Eddig ma ezt ettem, szerintem nem kevés és talán ha kitartóan eszek így, meg is lesz az eredménye. Mi a véleményetek? Eddig kaptam nagyon jó tanácsokat, nagyon szépen köszönöm! :-)

2018. aug. 17. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!