Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tojásrántotta mennyire...

A tojásrántotta mennyire fogja a hasat vagy hajtja és mennyire egészséges?

Figyelt kérdés

2018. szept. 11. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

Egészségesnek semennyire nem az, tele van telített zsírsavakkal, koleszterinnel, hormonokkal.


Két tojás túlhaladja a napi koleszterinszükségletet (úgy, hogy mellette semmi más állati terméket nem fogyasztasz!!).

2018. szept. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első passz, nekem semmilyen efféle hatása nincs és nem is hallottam ilyesmiről.


Szerintem az egyik legjobb étel, amit ehet az ember, de persze van egyéni érzékenység és a túl sok mindenből megárt, még tojásból is, én sosem eszem még napi tizet sem (bár ha lenne akkora fehérjeigényem, simán megtenném).

Már e két hozzászólásból is látható, hogy határozottan megoszlanak a vélemények e téren. Engem nem zavar a telített zsír, de a napi egypár tojásomban nincs is olyan sok (még a tojásbeli zsír úgy fele is telítetlen, ha jól tudom). Másból sokkal többet képes vagyok bevinni, igaz, a növényi telített zsírom más szerkezetű, mint a tojás telített zsírsavai... Olvasgass és határozd el magad te, tömegek gondolják így vagy úgy ezeket a dolgokat. Rengeteg ember szerint minden állati étel rossz és a zsírdús táplálkozás is. Attól még ez nem igaz.

A koleszterin nem különösebb gond, ez egy fontos, de nem esszenciális anyag, megtermelni a szervezetünk. Az élelmi koleszterin is többféle, a tojásban is többféle van s nem a legrosszabb típus...


A lelkesedésem a nem megfelelő tartású tojásokra kevésbé terjed át, bizonyára azok is jók táopanyag terén, ha gyengébbek is, de én kihagyom őket és inkább növényeken élek, ha nincs más, azok finomabbak, mint az ízetlenebb bolti tojások és azokkal is bevihető minden, ami kell, max. a B12 nem.


Sokféle esszenciális tápanyag van a tojásban, ha nincs is meg benne minden megfelelő mennyiségben.


De olyat nem lehet mondani, hogy valami egyértelműen egészséges vagy egészségtelen, kivéve, ha egyértelműen káros anyag van valamiben, nem elhanyagolható mennyiségben.

2018. szept. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó a tojásban vannak kifejezetten káros anyagok! Főleg a hormonok.

Ami a zsírt illeti a sárgába 70% zsír és a legnagyobb része telített.

A koleszterinszintre pedig iszonyatosan magas.

2018. szept. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudok sem fogó sem hashajtó hatásról. Nekem amúgy a kardiológus heti max 2 tojást ajánlott, genetikailag magas a koleszterinem.
2018. szept. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!