Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen az egészséges fogyás?

Milyen az egészséges fogyás?

Figyelt kérdés

169 cm vagyok, 47 kilós, 20 éves làny vagyok :)

Mostanában azt tapasztaltam hogy egyre inkább kezdtem fogyni, 1 hónappal ezelőtt még 49 voltam. Nem hinném, hogy az edzés vinném túlzásba, mert napi 30 perc kardiótcsinálok mindennap, s a napi teendőim is nagyjából ugyanazok. Napi 1800-1900 kcalt viszek be csak itthon a családba nem tudom pontosan lemérni mindig és az is lehet hogy kissé kevesebb

Az lenne a kérdésem hogy egyektöbbet mondjuk 2000 kcalt vagy akkor edzek kevesebbet ugyanennyi kcal-al?:) szeretnék bár +3 kilót magamra, mert nagyon csontos lettemaz utóbbi időkben.

De nem tudom hogyan fogjak neki. Milyen az egészséges hízás?



2018. aug. 26. 07:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább súlyzós edzéseket kéne végezned, hogy izmosodj.
2018. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Edzés mellett hihető, hogy kevés a kalóriabeviteled, egyél többet. S igaza van az első hozzászólónak, erősítő edzés is kellene, nagyon vékonyka lehetsz.


Étrend szempontjából az egészséges fogyás és hízás igen hasonló, legalábbis sokunknak. Ugyanúgy rendes, tápláló ételeket eszünk, csak más arányban, mennyiségben. A konkrét étrend egyéni. Amikor majd tömegelésre váltok, akkor zsírt fogok sokkal többet enni, mivel a sok szénhidrát enervál és rossz közérzetet okoz. A többség ilyenkor a szénhidrátot emeli s esetleg kicsit a zsírt is. A megfelelő fehérjebevitel mindig fontos s az szálkásításkor és tömegeléskor hasonló szintet jelent, súlytartáskor kell picit kevesebb s kisebb aktivitásnál valamivel kevesebb, mint nagyobbnál. A vitaminok s ásványi anyagok is kellenek mindig...

Úgyhogy egyszerűen egyél többet a kedvenc energiát adó makródból, ami valószínűleg a szénhidrát. Ha nehéz eleget enned belőle, akkor a zsírt próbáld megemelni, mivel az annyira tömény, hogy itt-ott 1-2 dkg is számít és sokaknak könnyebb ezt emelni, mint mondjuk napi fél kilóval több főtt gabonát enni (persze jóval töményebb szénhidrátforrások is vannak).

2018. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!