Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért gondolom, hogy nem jó...

Miért gondolom, hogy nem jó étrendet írt a csaj?

Figyelt kérdés
Szeretnék életmódot váltani. És elvileg, akihez fordultam, annak is ez az elve, nem a diéta. A fogyás is célom. A régi súlyom megközelítése. Azonban annyi történt, hogy kaptam egy egyhetes diétát 5 étkezésre lebontva. Eddigi az volt a problémám, hogy napi szinten túl keveset ettem 1200-1500 kcal és így raktározott a szervezet, a fehérje és zsír volt túlsúlyban, szénhidrátot alig ettem. Egy héten 4-szer kardioztam és ezért nem fogytam. Most a csaj megemelte a napi kalóriabevitelem 1900-ra és még ez ígyis kevesebb, mint, amit békéne tolom, hogy fogyni tudjak. Már az elején szóltam neki, hogy be írjon ilyen mennyiségű ebédet, hogy 70gramm rizs. Nyombélfekélyes vagyok, csak sokszor keveset tudok enni és kétszer nem tudom ugyanazt. Egyébként ebbe a 7 napos tervbe, semmi alternatívát nem írt az étkezésekhez, hogyha valamit nincs kedvem, akkor mit tolhatnék helyette. Elkért 20ezer Ft-ot, de én valamiért úgy gondolom, hogy ez a dolog ilyen formában nem lesz tartható egy életen át. Ti mit gondoltok?

2018. szept. 14. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Az 1900 kcal arra vonatkozik, hogy annyit kell bevinned a testsulyod miatt. Feherjebol, szenhidratbol, zsirokbol is testsulykilogrammonkent kell szamolni. Tomegeleshez nyilvan tobb kell mindbol.
2018. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, egyebkent te is ki tudod magadnak szamolgatni a szukseges mennyisegeket :) Keress ra googleban a dietas etrend alapok/tapanyagmennyiseg kifejezesre.
2018. szept. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jézus, mekkora boromság, és te ezért fizetsz? Jó nagy csaló ez a nő.

Olvass alaposan utána, ne csak netről, tápértékek, kalóriák stb. Meg a saját szervezetedre is hallgass. Beszélj az orvsoddal is a betegséged miarr, ő biztos nem mond rosszat. Aztán magad is összeállíthatsz egy étrendet.

2018. szept. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ilyen ebedeket írt, hogy 70 g rizs 1 csirkecomb paradicsom. Dehát, ha nem tudok megenni ennyit egyszerűen. Miért tuszkoljak magamba 1900 kcal, ha nem kívánom és rosszul vagyok ennyi kajától. Biztos van más lehetőség, hogy lefogyjak, olyan kaja, ami igazodik a mostani kalóriabevitelhet, de az arányok mások. Lehet elmegyek egy diatetikushoz vagy megpróbálom a lifetilt 1400-1500-as diétáját.
2018. szept. 14. 15:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem a kérdésre válasz, de miért nem fogytál a kardiózás mellett? Érdekelne az összefüggés, mert hasonló cipőben járok.
2018. szept. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Leírtam fentebb. Hiába eszel keveset, ha nem azt és akkor eszed, mikor kéne...
2018. szept. 14. 16:16
 7/7 anonim ***** válasza:

De, kevés evéssel fogyunk, nem tudunk fényből élni... Túl kevés evéssel lassul az anyagcsere, de ha deficitben eszel, fogysz, nincs más lehetőség...

Nyilván számít az is, mit eszel, még a fogyásnál is, mert állítólag kicsit bekavarhat az anyagcserébe egyeseknél, de általában merőben a kalória alapján fogyunk (s mindig a kalóriadeficit alapján. ha valaki pl. sok szénhidráttal ugyanannyi kalóriában kevésbé fogy, akkor a szénhidrát nyilván valahogy csökkenti a kalóriaigényét, hormonális hatások vagy miegyebek útján, mindenesetre más lehetőség nincs). Normál ember pedig minél kevesebbet eszik, annál jobban fogy, valószínűleg kivéve egyes határterületeken, ahol már épp koplal.


Az baj, ha olyan étrendet kapsz, ami számodra nem jó. Sokunknak testreszabott diéta kell s a rugalmasság igényét is értem, én sosem tudom, hogy pontosan mit és mennyit fogok enni a következő étkezésemre, azt akkor döntöm el (ha nem is a tudatom, a szervezetem).

Ha tudod, hogy neked pici étkezés kell, oszd el hasonló méretű étkezésekbe a napod, de simán ehetsz 5-nél többször is. Én ezzel szemben 1-2 étkezést tudok csak tartani, ha nem akarom kellemetlenül túlenni magam vagy éhezni. Aki nem tudja, hogy hatalmas különbségek vannak az embereknél, az ne írjon másnak étrendet.

A minimális szénhidráttal semmi baj nincs, ha neked jólesik. Sokunk ideális étrendjében jobbára némi zöldség képviseli a szénhidrátot (nem sok zöldség, mert az sok ch s másból is jön azért ez a makrotápanyag, elkerülhetetlenül). De van, akinek több vagy egyenesen sok kell.


Lehet, hogy jobban jársz, ha utánaolvasol, illetve figyelsz a tested jelzéseire s magad próbálsz kifejleszteni egy jó étrendet. Egy jó dietetikus is lehet, hogy sokat tud segíteni, de csak olyan, aki nem általánosan ír valamit, ami sok embernek jó, de neked pont nem, hanem aki figyelembe veszi a betegségedet, de az ízlésedet, lehetőségeidet is.

Alternatívának jó egy hasonló étel egyébként, ha maga az étrend makrói megfelelők neked. Más, de hasonló zsírtartalmú hús, más gabona, más zöldség... S ha sok az étel, egy részét eheted máskor, az elosztás pont az a pont, ahol csináld úgy, ahogy neked jó, a tested ugyanúgy megkapja a tápanyagokat, ha kicsit változtatsz...


Egy életen át pedig persze, hogy nem tarthatod ugyanazt a hetet, hacsak nem tartozol azon kevés ember közé, akiknek megy az ilyen a változatlanság ÉS egész életedben pont ugyanolyan tápanyagigányeid lesznek. Ami bizonyosan nem igaz, főleg, hogy először fogyni akarsz, utána pedig súlyt tartani.

2018. szept. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!