Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnám megszeretni a...

Hogyan tudnám megszeretni a vízivást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy nagyon nem szeretem a vizet (sem az ásványvizet, sem csapvizet), és ezért nagyon keveset fogyasztok belőle. Nyilván én is szoktam folyadékot kívánni, de olyankor inkább iszok egy (cukormentes) üdítőt. Próbáltam már magamra erőltetni a több víz ivását, de kész kínszenvedés volt. Nektek lenne tippetek erre a helyzetre?

Előre is köszönöm!



2018. szept. 21. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Érdekes. Én 100%-ban szénsavmentes ásványvizet és csapvizet iszom.
2018. szept. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Apránként kell hozzászokni. Kb 2-3 decinél nem is egészséges több óránként. Kiraksz magad elé egy nagy üveg vizet plusz egy poharad, és elhatározod, hogy pl minden óra egészkor megiszol egy pohárral. Hidd el, hozzá fogsz szokni. Én sem ittam sokat, de ma már simán megiszok 3 l -t naponta. :) 21L
2018. szept. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt mondják az "okosok" (doki), hogy óránként 3 dl vizet kell inni. Pár napig csináltam, utána még a jól megszokott kis kólácskámat sem bírtam meginni:DD
2018. szept. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Ne akad megszeretni a vízivást. Ha gond nélkül hozzájutsz mindenféle, számodra jólesően iható energiamentes italhoz, akkor hagyd a francba a vizet.


én tíz éve csak Cola zerot, vagy hasonló Pepsit iszom..és nem akarom megszeretni a vizet. Azt meghagyom a mezőgazdaságnak.

2018. szept. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
4-es vagyok...az igaz, hogy csak én iszom ilyen szarokat, a családom összes tagja sima vizet, vagy szűrt vizet, illetve balfi ásványvizet iszik...ha nekik ez jó, hát igyák...
2018. szept. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Üsd fel egy kis pálesszal, könnyebben lecsúszik.
2018. szept. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves4-es a veséid biztos üdvözlik a szokásaidat, a cukormentes csavarlazító(koca-cóla) ugyanolyan káros mint a sima, cukor nélkül, cserébe van benne még több "E" vitamin.

Kedves kérdező, a megoldás, erőszakos hidratálás, igyál meg óránként 3 deci vizet, ha tetszik ha nem, majd hozzá szoksz és fel se fog tűnni.

2018. szept. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem szeretni kell, csak inni, de ha egyenesen kínszenvedés, akkor azért fel leeht dobni ezzel-azzal. Én is teát iszom sokszor vagy vitamintablettás vizet, szódát, nem sima vizet s nekem jó vízű kutam van. A legtöbb magyar csapvíz pocsék ízű számomra s az ásványvizek se vonzanak különösebben, ha szénsavmentesek.

Hogyan kerülöd meg a vízivást? Nem ihatsz napi több liter adalékolt vackot... Bár van rá más megoldás is, az igaz, ételből is simén jöhet 1-2-3 liter víz vagy több, igazából nem muszáj inni.

2018. szept. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem különösebben, de ha szomjas vagyok, csak vizet iszom. Nem sokat, csak amennyit éppen kívánok. Mellette az ételeimben is elég sok víz van - leves, egyéb főtt ételek, zöldségek, gyümölcsök. Plusz iszom kávét, turmixot is, de nem azért, hogy a szomjúságom oltsam velük. Arra ott a víz, ami mindig van nálam, így eszembe se jut kólát és hasonló vackokat megvenni.
2018. szept. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én kb 20 évig cukros löttyökön éltem, hiszen a családból is mindenki ezt itta.. Miután elköltöztem otthonról, kezdtem egy kicsit jobban odafigyelni magamra. Először kevés vizet ittam, majd egyre jobban próbáltam felváltani az üdítőt vízzel, nem könnyű egyáltalán, folyamatosan fájt a fejem és gyengének éreztem magam, de ezen túl kell esni. Manapság már el se tudnám képzelni, hogy üdítőn éljek, túl édes lett :D persze még hetente, havonta lecsúszik 1-2 pohár, de már nem ez a fő folyadékforrásom, mindenhez csak kitartás kell. :)
2018. szept. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!