Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek így sikerül...

Szerintetek így sikerül leszoknom a cukorról?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet hogy kb minden nap eszek valami kis csokit vagy édességet, nem bírom megállni, szerintem cukorfüggő vagyok. Szerintetek úgy sikerülhet leszoknom hogy délután mikor csokiznék, akkor megiszok egy bögre teát, esetleg elmajszolok egy puffasztott rizs szeletet? Veletek volt már hogy nem bírtátok megenni, esetleg falárohamotok is volt?

Anya mindig hoz csokit meg egészségtelen dolgokat haza és nagyon nehéz :c.


2018. szept. 27. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak pár napot kell kibírni és utána már nem is kívánod, én már sokszor végig csináltam, egy idő után nem is kívántam az édességet. Azután eltelik 1-2 hónap és újra rávetem magam a csokira, de szerintem a csoki mértékkel egészséges és addig kell enni, amíg még van, mert azt olvastam tegnap, hogy pár év múlva már nem lesz csokoládé. :-)
2018. szept. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pszichésen milyen az állapotod? Sok a stressz? Csalódások?

Azért kérdezem, mert ezek mind fokozzák az édesség utáni vágyat, úgymond ezzel gyógyítaná a test a lélek problémáit.

2018. szept. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó ötlet lehet egy kis gyümölcs, vagy akár 1-2 szelet puffasztott rizs délután, mikor nagyon kívánnád az édeset. En is most azon vagyok, hogy fogyjak kicsit és mindig eszem valamit mégis, sokszor keveset, almát, répát napjában többször is rágcsálok. Vagy még a zabkása édesítőszerrel is lehet neked egy jó alternatíva+fahéj, és valamilyen gyümölcs (pl én most fagyasztott málnával ettem, de nem is feltétlen kell megfőznöd, én pl szoktam olyat is csinálni, hogy az aprószemű zabot felöntöm kókusz/rizs/szójatejjel (ha te bírod a tejet, ezt megteheted sovány tejjel, vagy joghurttal), hagyom picit ázni és tetszés szerint gyümi, eritrit (más édesítő) mehet bele. Azért hetente 1-2 napon megengedhetsz egy kis csokit is, lehetőleg minél magasabb minőségű, magas kakaótartalmút.
2018. szept. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, igazi édességfüggő csak kicsit beleőrülne, de elmondom, nálam hogyan volt.

Egyik napról a másikra elhagytam a cukrot, de továbbra is elég sok édességet ettem. Ez idővel kicsit csökkent, bizonyára azért, mert erősen szénhidrátszegény az étrendem. De napi 10 gramm szénhidrát felett mindig sok édesség van a napomban, havi 1 napot esetleg ki tudok hagyni.

Természetesen a szervezetünknek nincs szüksége édességre, ez ilyen lelki, megszokás, hedonista dolog. Semmiképpen ne legyen valódi, erős függés, az nem egészséges, de jóféle édességekben én aztán semmi problémát látok. A csoki jó étel, csak nem azon kell élni s az enyémben persze nincs cukor.


A tea nekem kicsit sem jó édesség helyett, egy jó habos kávé már alakul, de évekbe telt, míg édesítés nélkül meg tudtam inni. De édesítheted annyi mindennel, banánnal különösen finom és nem mindenki van az édesítőszerek ellen (én sem, de csak cukoralkoholokat használok, kis mennyiségben. a tegnapi csokitortánkban volt 40 gramm, igaz, egy egész banán is, kifejezetten édes volt. de csak 4 tojás és 12 tojássárgája volt a piskótában s a krémben, nem volt rengeteg, csak desszert kettőnknek az ebéd végén. na ez nekem a kiváló édesség, sok fehérje, sok zsír, kevés szénhidrát. finom és laktat. tejszínhabbal ettük, ami nem gyakori eset, főleg, hogy szinte teljesen laktózmentesen táplálkozunk, de néha jó).


Egyébként az édességigény (már az, hogy mennyire édesen szereted az édességeidet) le tud menni, ha elhagyod a cukrot, érdekes módon akkor is, ha rengeteg cukros gyümölcsöt és édesítőt eszel, legalábbis a családomban ezt tapasztaltuk. Jó esetben utána egy cukrászdában nem is tudsz sütit enni, annyira nem bírod a túlzott édességet :D De ehhez sok idő kell s a cukros dolgok szinte állandó kerülése.


Én nem állok ellen a kísértéseknek, de a cukros vackok ritkán kísértenek. Te is írod, egészségtelen dolgok... Az egészségtudatosságom miatt nem eszem ilyesmit, nem is tekintem őket ételnek. Így könnyű. Ja és a tudat, hogy sokkal finomabb és egészségesebb dolgokat tudok készíteni, az is segít. Nem kell megtanulni érdekesen sütni, egy nem túl cukros csokival leöntött banán is remek édesség, nekem speciel elég 2-3 deka belőle. Mivel a banán nagyon cukros, az ilyen csokimban egyáltalán nincs édesítés, de egy kezdőnek valószínűleg még kell. De egy nem speckó étcsokiban sincs olyan rengeteg cukor 1-2 kockát tekintve, nézd meg a csomagoláson... Ne táblaszám edd, hanem márts bele meggyet, banánt, effélét. Én néha mogyorót és mazsolát szórok bele s egy szilikonformában táblás csoki lesz belőle (nem igazi, kockákkal, olyan formám még nincs, de nem baj). Fagyasztott meggyre és banánra szinte azonnal ráköt a csoki, sose unom meg, évek óta rájuk vagyok cuppanva... De rengeteg más édességopció is van, az édesített felvert tojássaárgája már gyerekként is nagy kedvencem volt (sosem féltem a nyers tojástól, aki igen, annak ez kiesik, illetve pudingot kell főznie a tojássárgájából vagy sütit sütnie).

De én kakaórajongó vagyok, szóval nekem általában kakaó kell. A kávémba is gyakran teszek, a krémeimre is csepegtetek... Nem kell sok.


S bár ez nem annyira az én asztalom, tudom, hogy az önuralmat is lehet fejleszteni :) Volt már itthon csoki úgy, hogy nem nyúltam hozzá (szerencsére ez pár napig tart, utána elfogyasztja a párom, aki nálam SOKKAL nagyobb édességrajongó, fizikai munkába is sütit visz legtöbbször. az ő szélnhidrátdús édességeiről is regélhetnék, pl. ő jópár éve heti cirka 20-szor eszik mikrós mochit, ami nála mazsolás rizslisztes süti, csokival vagy édes gyümölccsel).


Érdekelhetnek a nyersvegán édességek is, a legegyszerűbb mazsola vagy datolya dióval vagy hasonlóval összegyúrva (minden résztvevő darált, az én darálóm viszi őket), kakaózni is lehet, kókuszba is forgatni, én már rumoztam is. Teljesen jó összetételűek s annyira tömények, hogy nagyon kevés is elég.


Még ha nálam kevésbé vagy hedonista s el is hagyod az édességet, nem árt, ha vannak ilyen opciók is, a kezdeti időszakra vagy későbbre, amikor alkalmilag ennél édességet, csak nem rosszat. Ez egyébként az egyik technikám: ha van itthon olyan étel, ami finom, de rossz összetételű s nem akarom megint felfalni (néha belefér, de nem heti 3-szor), akkor csinálok saját helyettesítő terméket. Vendégségben is működhet (nem általánosan, csak bizonyos ételtípusoknál, vendégségben rugalmas és kedves vagyok, amennyire lehet. de nem sértek meg senkit, ha a szánalmas bolti habkenyér helyett saját sós szezámsütit eszem. sütiből pedig viszek sajátot és közkinccsé teszem, ha épp nem csábulok el. a házi süti a gyengém, ha cukros-lisztes is).

2018. szept. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Wow utolsó, nagyon köszönöm a tippeket, és hogy ennyi időt rám szántál sokat segített ❤❤ az előzőeknek is nagyon köszi, érzem hogy sikerülni fog^^
2018. szept. 27. 18:59
 6/7 A kérdező kommentje:
Második, kissé stresszes de nem erre fognám, magányt is érzek, viszont szerintem nem ebből indul ki a dolog nálam.
2018. szept. 27. 19:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy nagy bögre mézes citromfűtea is segíthet, vagy reszelt alma mézzel (reszelt répa is mehet bele), aszalt gyümölcsökből pár szem, egy marék dió/mogyoró... A pufirizs nem egy nagy élvezet, ha nem teszel rá semmit, nekem nem pótolná.
2018. szept. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!