Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehet leszokni a cukorról?

Hogy lehet leszokni a cukorról?

Figyelt kérdés

Durván csokifüggő vagyok. Ez nem azt jelenti, hogy naponta öt tábla csokit eszem, de sokszor ellenállhatatlan vágyat érzek a cukros dolgok iránt, beszűkül az agyam, és csak arra tudok koncentrálni, hogy ÉDESSÉG ÉDESSÉG ÉDESSÉG... És ilyenkor amíg nem jutok csokihoz, addig csak rohangálok, mint a mérgezett egér.

Próbáltam már egyszerűen kiiktatni a csokit az étrendemből. Kicsit jobban is éreztem magam, eltűnt a puffadtság a hasamból, de folyamatosan édességre vágytam, hiába ettem gyümölcsöt vagy ilyesmi, alvászavaraim lettek, sokszor kimerültnek éreztem magam. Először egy, aztán két hétig bírtam és feladtam.

Nem akarok cukorbeteg lenni. Se függő. Van bárkinek tapasztalata, hogy hogyan lehet lejönni a cukorról?



2018. júl. 24. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Cukros üditő,tea kávéba cukor helyett édesitő...

Sajnos ez nálam is van,hogy megveszek az édességér,pedig nem vagyok édesszájú.De a szervezet ellen nincs mit tenni.

A cukortól nem leszel 'cukros',van az örökölt,meg az öregkori,illetve 'belgyógyászati betegség' maradandóan...

2018. júl. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Ha csokira vágysz, ne direktben fogyaszd, hanem egyél helyette csokis müzlit (Vitalis Knusper Plus), kb. fél liter tejjel. Ez önálló étkezésnek is kiváló, mert laktató, viszont nagyságrendekkel kevesebb csokoládé mennyiséget (és cukrot) viszel be vele, mint a táblás csokival.
2018. júl. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad megvenni, mert ha van otthon, rájársz.
2018. júl. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%

Ez egyéni, én egyszerűen kizártam a cukrot, a párommal együtt, egyik napról a másikra. Azóta nincs itthon cukor. Méz decemberben igen, mert akkor mézeseket sütök, akármi is van.


A csokifogyasztásom a cukor elhagyása után 1-2 évvel már nem volt olyan hatalmas, a páromé máig nagy és bőven eszünk kakaót másból is. Mivel nálunk az édességvágy jobbára kakaóvágyat jelent.


Most elfogyott az édesítőnk is (cukoralkoholokat használunk, nem sokat), de kár azt hinni, hogy nem eszünk minden étkezésre édességet, ezen még dolgoznunk kell sok év életmódváltás után is :D Mondjuk nincs vele nagy gond. Sokféle édesség van, nem feltétlenül kell azt elhagyni.


Úgyhogy ha neked is fontos a csoki, akkor csak a cukrot hagyd el, a csokit, édességet ne. Még ha marad egy pici cukor a bolti étcsokidban, az se nagy vész, én totál kizártam a cukrot, szóval én magamnak készítek csokiszószt s olyan 6 évvel a cukor elhagyása után már nem is édesítem (bár erről inkább az tehet, hogy főleg csokis banánnak használom, ahhoz pedig nem kell külön édesítés). Néha a kávé is működik édességnek, abból pár év után hagytam el az édesítőt.

A gyümölcs nagyon más, az nálam csak fokozza az édességvágyat. A sok zsír és a kevés szénhidrát csökkenti, de nem tartósan és amúgysem való ez a stílus akárkinek.


Neked nem elég 1-2 kocka étcsoki? Sokunknak az.

2018. júl. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell teljesen leszokni, ha eszel napi 1-2 kockát, attól semmi bajod nem lesz. Kérdés, meg tudod-e állni, hogy csak annyit egyél.
2018. júl. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy egyél rendesen, naponta ötször kis adagokat. Igy nem leszel éhes, nem fog az agyad cukorrért kiabálni, amiből gyorsan lehet energiát szerezni. Napi egy kisebb csoki belefér, az még nem a világ vége.
2018. júl. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

3.

Próbáltam 70-80%-os étcsokit is enni, de ez is csak átmeneti, rövid megoldás volt, sokszor egyáltalán nem vágyom rá. Nem kávézom szerencsére (nem bírom a koffeint), a teát is üresen szeretem, viszont az, hogy sokszor egyszerűen képtelen vagyok normálisan funkcionálni, amíg nem jutok csokihoz, nagyon zavar. Édesítőszernek max sztíviát használnék, a mesterséges édesítők nekem nem túl bizalomgerjesztőek, de igazából magát az édesség utáni leküzdhetetlen vágyat próbálom eltüntetni, ami, gondolom, a cukorfüggőségből adódik.


Lehet, hogy csak le kéne csökkentenem a csokiadagomat napi 1 kockára? Ha beüt a cukorhiány, akkor egy kis tábla milka két perc alatt lecsúszik... és néha még azt sem érzem elégnek.

2018. júl. 25. 09:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak úgy sikerült, hogy az étrendemet is megváltoztattam. A jelenlegi étrendemben sokkal kevesebb a szénhidrát, a finomított fajtát pedig teljesen kizártam (se cukor, se liszt), krumpli, rizs és édes gyümölcs csak kevés és ritkán. Amióta stabilizálódott a vércukrom, nem tör rám az édességvágy, és nem leszek rosszul, ha nem eszem 2-3 óránként. Valószínűleg IR-em van/volt, bár pár éve az orvosok kizárták, de sok régóta fennálló tünetem erre utal (amik a mostani étrendem mellett megszűntek).
2018. júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz a tünetekről, ki tudja, talán neked is ez a bajod, ezért nem tudsz csoki nélkül élni.

[link]

Amúgy a kakaó is okozhat függőséget, amellett, hogy jó magnéziumforrás. Lehet, hogy szedned kellene magnéziumot és/vagy fokozatosan csökkenteni az elfogyasztott kakaómennyiséget (magas kakaótartalmú étcsokival).

2018. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A magnézium amúgy tényleg hasznos, amikor rendszeresen napi 3-4-et bevettem, akkor nem kívántqm a csokit, szóval lehet, hogy ennyi a gond. Az IR tünetek többé-kevésbé stimmelnek, de vérszegény vagyok, és annak is hasonlóak a tünetei (fáradékonyság, feszültség...).
2018. aug. 14. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!