Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az egyik ismerősöm vendégségbe...

Az egyik ismerősöm vendégségben megmérte a cukrom (mert ő is mérte az övét) és 5.3 volt az enyém. Szerinte ez nem jó, mert ennyi zabálás után minimum 6nak kellene lenni nekem. Igaza van?

Figyelt kérdés
Vendégségben voltam, tehát rengereget ettem (leves, sok főétel, de amúgy csokitortát, sütiket rengeteget) és rá kb. egy órája mértük meg. Tényleg gond lehet a cukrommal? Mondtam neki, hogy mostanában óriási az étvágyam, azért is akarta megmérni.
2018. okt. 4. 21:54
 1/9 A kérdező kommentje:

Egyszer otthon is megmértem 2 óra éhezes után, és 4,6 volt.

Tudom, hogy a cukorterheléses vizsgálat lenne a mérvadó, de ha esetleg szükséges, akkor elmegyek rá

2018. okt. 4. 21:56
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért lenne vele gond? Az a gond, ha magas, ez meg nem magas. Szerintem rendben van.
2018. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden rendben van, ne hallgass ismerős dilettánsokra.
2018. okt. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megnyugodtam. Igazság szerint ez az ismerősöm már nem először pánikoltat be valakit, mióta sokat betegeskedik és hobbija a webbeteget olvasgatni, azóta azt hiszi, hogy elvégezte az orvosit.
2018. okt. 4. 22:20
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Ilyenről se hallottam még. Az szokott lenni a gond, ha túl magasan marad sokáig, illetve biztos van túl alacsony érték is, de az, hogy a szervezeted hamar feldolgozza a cukrot, az miért lenne baj? Ha jól érzed magad, én aztán nem aggódnék s akkor is legfeljebb orvosra hallgatnék, nem ilyen emberre...
2018. okt. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azzal magyarázta, hogy “ennyi kaja után magasnak kéne lennie kicsit, de nekem nem termelődik elég inzulin és ezért nem jut be a sejtjeimbe a cukor”

Hát, akkor magas lenne, nem?

2018. okt. 4. 22:34
 7/9 A kérdező kommentje:
Rosszul idéztem, de rám vonatkozva mondta
2018. okt. 4. 22:35
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont baromságot mondott, mert a vércukor mérő a vérben lévő cukrot mutatja ki, ha az inzulin nem termelődik, akkor pont magas érték lett volna. Ez inkább azt mutatja, hogy nagyon is jól működik nálad minden.

Amit meg szerintem ő akart ezzel felvetni, azt nem lehet így mérni, csak terheléssel.

2018. okt. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja a cukrodnak! Tökéletes!

Terheléses vizsgálat sem szükséges. Ha nagy kajálás után is visszaáll normális értékre, akkor minden oké!

2018. okt. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!