Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni szeretnék, ötletek?...

Blackwolfme17 kérdése:

Hízni szeretnék, ötletek? Részletek lejebb

Figyelt kérdés
170 cm vagyok 45 kg 20 éves lány .Rendszeresen étkezem hozzáteszem magas kalória tartalmú ételekkel(sült krumpli,chips,szalonna,baconos kifli,csoki stb) a gyümölcsöket egy időben nem kívántam annyira de most újra eszem és szedek hajra,bőrre egy vitamin kapszulát (2-őt 1 nap) sportolok is és elég rohanó életmódom van de kb annyira mint az átlag embernek mégsem ennyire vékonyak.Voltam vérvételen is de minden tökéletes volt.Tud valaki ajánlani valamit amitől hízni lehetne? én már 3-4kg-nak is nagyon örülnék..Valami étrend kiegészítő ami bevált?

#hízás #kinek mi vált be
2018. okt. 8. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem magas kalória-, de kvázi nulla tápanyag- és vitamin tartalmú étellel fogod elérni a kívánt testalkatot. Mennyiségi mellett beszélni kell a minőségi éhezésről. Szerintem dietetikussal próbálj étrendet összeállítatni, esetleg egy vérvétel nem árthat, hogy kiderüljön, nem-e áll valamilyen egészségügyi probléma a háttérben vagy épp az életmód miatt nem vagy-e vérszegény, vashiányos.

Csak véleményt tudok adni, laikus szemmel. Próbálj naponta többször, keveset enni. Vigyél be zöldséget, gyümölcsöt (saláta, turmix vagy magában) a szervezetedbe. Vigyél be több fehérjét (nemcsak hús létezik, de több zöldség is magas fehérjetartalmú). A mindenféle vitamin meg étrendkiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott táplálkozást.

2018. okt. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, írtad, hogy voltál vérvételen, sztornó
2018. okt. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A felsorolt ételekben sok zsír és szénhidrát van, de kevés egyéb. Hiányolom a zöldségeket, bár konkrétan nem írtad, szoktál-e enni.

Ha nem eszel elég fehérjét, leépül az izomzatod (többek között). Magasabb fehérjetartalmú ételek: húsfélék, hal, sajt, túró, belsőségek, hüvelyesek, diófélék, olajos magok, tojás. Napi 50 g teljes értékű fehérje beviteléhez pl. kb. 20-25 dkg húst/sajtot/túrót kellene megenned, ha a többi ételedben nincs számottevő mennyiségű fehérje. Ha sportolsz is, ennél többre lenne szükséged, hogy épüljenek az izmaid, ne pedig leépüljenek. A kalóriatöbblet is fontos a gyarapodáshoz - az rendben, hogy sok magas kalóriatartalmú ételt eszel, de még így sem biztos, hogy több kalóriát viszel be, mint amit felhasználsz. Nem ártana kis ideig számolnod a kalóriabeviteled.

2018. okt. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bazita ***** válasza:

A csokit, csipszet meg egyéb szemetet én hagynám, egyel rendes kaját. Kb 40 éves korig működik ez a rendszer, utána a test elkezdi benyújtani a számlát.


Nem feltétlen kell gyümölcsöt (a termőföld kizsigerelese miatt már nem biztos, hogy benne van az a tápanyag, amit a neten írnak) enni, de legyen elég az ásványi anyag és a vitamin.


Mondjuk irtad, hogy minden tökéletes, ezzel akkor nincs gond. Keress egy kalória kalkulátort, usd be, hogy hizni akarsz, és kövesd a számokat. (Ha többet is megnezel, annál árnyaltabb képet kapsz.)

2018. okt. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!