Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg van olyan ember...

Tényleg van olyan ember akinek napközben muszáj ennie?

Figyelt kérdés
Most az új munkahelyemen egy női kollégám van, akivel egész nap együtt dolgozunk. Nap közben viszont 3-szor is meg kell állnunk mert muszáj ennie valamint, mert különben nem bír semmit sem csinálni. Ilyen tényleg van? Én már évek óta nem szoktam nap közben étkezni, este 6-7 fele mikor hazaérek szoktam először enni. Egyszerűen nem tudom azt elhinni hogy pár étkezés kihagyását mások simán megérzik. 22/F

2018. okt. 11. 16:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A családtagomról nem írtam az előbb. Nos, neki hatalmas reggeli kell, de végülis 9 óra könnyebb fizikai aktivitást lenyom anélkül is, ha kell. Ez a normális, hogy kellemetlen kihagyni a fontos, megszokott étkezéseket, DE ha muszáj, azért megoldható.


A megszokáson túl az étrend is lehet a ludas. Nekem volt olyan szakaszom, hogy ha jött a hirtelen erős, kínzó éhség, muszáj volt ennem, különben szenvedtem (ha lekötöttem magam valamivel, az azért más volt). A szénhidrát bizonyos mennyisége, fajtája egyesekre így hat. Egy életmódváltással ez elmúlt, de azért az ebéd kihagyása igen kellemetlen lenne (de ha van pár perc, akkor egy kisebb ebédet össze tudok hozni, ha kell. de ez nem mindenkinek opció). Te esti evő vagy, kérdező, én délutáni. Nem tudom átrakni estére, max. hatalmas áldozatok és hosszas szenvedés árán, amit inkább nem csinálok. Van, aki 300 kcal fölött képtelen enni, ő nyilván sok kis étkezést tart, mert más opciója nincs.

2018. okt. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha cigiszünetet lehet tartani, akkor ebédszünetet is. Kell enni napközben, tönkremegy a tested ha összevissza eszel. Ráncos kopasz vén marha leszen 40éves korodra
2018. okt. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Előző, az nem összevissza evés, ha az ember mindennap este hasonló időben eszik, megfelelő összetételben és mennyiséget. Az totálisan rendezett evés.
2018. okt. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
58%

Miért, te kibirod, hogy reggeltől estig nem eszel semmit? Az elmúlt két hónapban a suli miatt rá vagyok kényszerűlve, előadásról rohanok előadásra, van hogy reggel 7 és este 7 között nem eszem semmit. Már tropa a gyomrom, folyton fáj a fejem, futni már nem tudtam elmenni még hétvégén sem. Mindenki más. Van aki bírja ezt, de ne legyen már gond az, ha valaki meg nem.

És igen, tartom magam az előbbi véleményhez, ha van cigiszünet, akkor kajaszünet is. Pont.

2018. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Régebben nekem is 3 óránként enni (vagy inni) kellett valamit, hogy ne legyek rosszul. Legdurvább esetben el is ájultam. Utólag úgy gondolom, hogy inzulinrezisztencia okozta. A jelenlegi étrendem mellett nincs ilyen, de ehhez oda kell figyelnem, mit eszem. Számomra nagy dolog, hogy most már egy egész napot is kibírok evés nélkül, ha úgy adódik. Ettől függetlenül napi 3x eszek, mert így tudok megfelelő mennyiségű tápanyagot magamhoz venni. Képtelen lennék egyszerre betolni mind a 3 étkezésemet. A megszokott időpontokban éhes is vagyok, és én olyankor szeretek is enni, nekem ez a jó. Az éhség már szerencsére nem jár rosszulléttel, kibírom evés nélkül is, ha nagyon muszáj.
2018. okt. 13. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!