Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék hatékonyan...

Hogyan tudnék hatékonyan lefogyni?

Figyelt kérdés
182cm vagyok és 150kg. Már régóta szeretnék lefogyni, de valahogy sosem jön össze. Egyszer lefogytam 1,5 hónap alatt 40 kg-ot, pedig semmi extrát nem csináltam, de aztán szépen lassan vissza is jött (még több is).
2018. okt. 17. 01:13
 1/6 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok, munkám miatt napi 13-20 km-ert sétálok (időnként akár 30-at is) és emellett folyamatos fizikai munkát végzek. A sportolás kilőve, mert egy fiatalkori autóbalesetből adódóan minden lépés fájdalommal jár, futni meg fizikailag képtelen vagyok, mert már kocogó tempónál is hajlamos összecsuklani a lábam (nem tartanak az ínszalagok, vagy valami ilyesmit mondtak anno). Az étrendem nem az igazi, egészségtelenül eszem és össze-vissza. Azt már többször megpróbáltam, hogy napi egy szendvics+egy kis gyümölcs, de 2 hét alatt max. 2 kilót fogyok, ami rögtön vissza is jön, ha eszek valami ehetőt is. Alegtöbben úgy vélik, hogy biztos pajzsmirigy gondom van meg, hogy a sok stressz miatt vagyok ilyen kövér (utóbbi akár még igaz is lehet)... Szerintetek mikor, mit és mennyit kellene ennem, hogy legyen valami látszatja. Esetleg tudtok valami "bogyót", amitől hatékonyabban fogyhatnék? (Az sem izgat, ha egészségre káros, úgy is van már minden bajom :) ) Szeretnék 100 kg-ra lefogyni... Akkor is kövér lennék, de azzal az állapotot még elviselem.
2018. okt. 17. 01:27
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

A futástól Nem is fogsz soha lefogyni.

Egyél rendesen, tisztán és csinálj sulyzós edzést.

Sasafittness és Perjés Kinga segít

2018. okt. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez egyszerű. Bármelyik netes kalkulátorral kiszámolod, mennyi kalóriára van szükséged, és nem eszel meg annyit. Pl. ha 2200 kcal-ra van szükséged, akkor pár hónapig csak 1700-at eszel. Ez nem is annyival kevesebb, hogy éhezz, nem koplalás, és nem azt kell figyelni, hogy mit egyél, hanem hogy mennyit. Arra kell csak figyelni, hogy az alap kalóriaszükségelet alá, ami a tested működéséhez kell, ne menj.

Ha pedig megvan a kívánt súly, akkor visszatérsz a normál kalóriaigényedhez, próbálva nem túllépni.

Sport azért nem árt mellé, mert mozgás nélkül is lehet fogyni, de akkor szétfolyós leszel végül. Akiknek gondja van ízülettel, csontokkal, azoknak szokták javasolni az úszást, mert az nem annyira megterhelő, ráadásul az egyik legjobb sport kalóriaégetés szempontjából.

2018. okt. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző, 2200 kcal inkább cérnavékony állapotában tűnne jónak, magas és mozog eleget... A kalóriabázis ülőmunkához ad 3300 kcalt a fenti számokkal fiatalon, de persze a kalóriabázis értékénél jóval több is kellhet valakinek. Vagy kevesebb.


Én megpróbálnék 3000 kcal alattmaradni s elvárnám a rendes fogyást, de persze annyira különbözünk mi, emberek, hogy a megfelelő értéket csak kitapasztalni lehet. Azért ha bírnám, 2500-ra is levinném, ilyen feleslegből még egészségesen lehet fogyni heti 1 kiló fölött is gond nélkül. Az nem egészséges, ha így marad az ember még tovább, itt már extrém fontos a mielőbbi fogyás.


Az a másfél hónap alatt 40 kiló azért eléggé a lehetetlenségek körében látszónak tűnik... Sok edzéssel és kb. nulla evéssel esetleg, véletlenül ilyen szerintem még férgességkor sincs. Na mindegy, ez nem fontos most.


Kérdező, vezeted, mennyit eszel, ha fogysz s ha nem? Sima kalóriacsökkentéssel egyszerűen muszáj fogynod.

2018. okt. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Példának írtam. :) De mindegy.
2018. okt. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szendvics+gyümölcs nem jó, ha fogyni szeretnél. Inkább arra kellene figyelned, hogy elég (de ne túl sok) fehérjét és zsírt fogyassz, szénhidrátból pedig minél kevesebbet (leginkább zöldségekből, esetleg olajos magok, bogyós gyümölcsök is lehetnek, jó vitaminforrások).

Nem ártana, ha használnál valamilyen kalóriaszámlálós oldalt, ahol a makrókat (fehérje, szénhidrát, zsír) is nyomon tudod követni.

Ha valóban ennyit gyalogolsz naponta, az kezdetnek jó. Ha már lement valamennyi a súlyodból, jöhetnek komolyabb erősítő gyakorlatok.

Emellett arra is figyelj, hogy minőségi, adalékanyagmentes, természetes ételeket egyél, eleget aludj éjszaka, menj minél többet a napra. Nem ártana szedned D3 vitamint, magnéziumot, omega 3 kiegészítőt.

Ha sikerül lefogynod, utána se hagyd el magad, továbbra is figyelj oda a megfelelő táplálkozásra, életmódra, mozgásra.

2018. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!