Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tej nem egészséges, de a...

Tej nem egészséges, de a tejtermékek igen? Nem értem.

Figyelt kérdés

Kezdő életmódváltóként kérdezem, mivel sokaknál látom hogy növényi tejet fogyasztanak, és nem ajánlják a tejet, viszont joghurtot, sajtot és tejfölt fogyasztanak.

Egyszer olvastam egy dietetikus cikkét, ő azt írta hogy az egészséges életmód során ajánlott tejtermékeket fogyasztani.

Akkor most hogy van?


2018. okt. 22. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
A tejben laktóz van. A savanyított tejtermékekben a laktózt hasznos baktériumok vagy gombák bontják le, így könnyebben emészthetővé válnak, és segítik fenntartani a hasznos bélflórát, plusz a cukortartalmuk is jelentősen lecsökken, ami sokak számára előnyös.
2018. okt. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na így már értem. Köszönöm!
2018. okt. 23. 12:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyan is van, hogy valaki nem eszik laktózt, vagy csak nyomokban, de tejterméket igen. Nálam ez az alap életmód. Vaj és érlelt, laktózmentes sajt belefér, más nem igazán. Nem vagyok orvosilag érzékeny semmire, de érzem, hogy jobb nekem, ha kerülöm a laktózt. Plusz semmi szükségem több cukorra, mint fehérjére egy ételben...
2018. okt. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!