Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az epilepsziásoknak kifejleszt...

Az epilepsziásoknak kifejlesztett ketogén diétát miért alkalmazzák fogyókúrázók?

Figyelt kérdés

Láttam egy filmet, ahol a ketogén diéta tett tünetmentessé egy epilepsziás kisfiút. Nemrég arra lettem figyelmes, hogy a fogyni vágyók is rákaptak erre a módszerre. Schobert Norbi is beszélt erről az egyik interjújában.


Azt tegyük hozzá, hogy nem szeretnék fogyni, engem maga a diétával kapcsolatban érdekelnek a következő dolgok a kíváncsiságom csillapítására.


Egyrészt azt nem értem, hogy miért nincs fogyasztó hatással egy epilepsziásra, ha egy fogynivágyóra igen?


A másik "A diéta lényege, hogy a szénhidrátok megvonásával arra kényszeríti a szervezetet, hogy zsírokból fedezze energiaigényét." ; magas zsírbevitellel hogyan lehet a szervezetet fogyásba vinni?


A kérdések nem okoskodásból születtek, nem megszólom vele a ketogén diéta fogyásra való alkalmazását; tényleg kíváncsi vagyok a fenti kérdésekre, melyekre nem tudom a választ.



2018. okt. 24. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
Mert a ketogén a depressziót is csökkenti.
2018. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ettől még nem világos; elvégre a bánatot a csoki is csökkenti, de mégse fogynék le tőle, ha csak azt enném.


Bocsánat, hogy ennyire értetlen vagyok, csak nagyon nem világos nekem ez az egész. És előre is köszönöma türelmeteket és a válaszaitokat!

2018. okt. 24. 16:42
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
A "ketontestek" (többek között acetecetsav és béta-hidroxivajsav) csökkentik az étvágyat, így könnyebb elviselni a kalóriacsökkentett diétát. Aki más okból van ketogén étrenden, és nem kell fogynia, az értelemszerűen normál kalóriamennyiséget visz be, csak éppen nem szénhidrátokból meg glükoplasztikus aminosavakból.
2018. okt. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most már lrtem! Nagyon szépen köszönöm, mindkettőtöknek örök hálával adózom és ment a zöldkéz! <3
2018. okt. 24. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!