Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez lehet valamilyen étel...

Ez lehet valamilyen étel allergia, s ha igen milyen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta hol jobb hol rosszabb. Korábban voltam belgyógyásznál aki nemigen vette komolyan. Főleg étkezés után akár közvetlenül, úgy húsz percen belül : irgalmatlan, fájdalmas puffadás, de annyira mintha lenyeltem volna egy Lufit, brutális görcsökkel. Van amikor olyan intenzív hasmenéssel együtt, hogy szó szerint futnom kell. És képtelen vagyok kiszűrni hogy mitől. Minden reggel van tej a kávémban, semmi bajom. De egy tejszínhab vagy tejföl, hasmenés. Néha ha liszteset eszem lufi vagyok aztán mikor szökőévben egyszer megkívánok egy spagettit, nem gluténmentesen eszem, semmi bajom. Aztán van amikor egy csirkerizs valami öntettel és végem.

A munkahelyi ebédnél 10/10 alkalommal produkálom a tüneteket, máshol vagy otthon kicsit ritkább, mondjuk 10/6.

Gyakran van ételundorom és émelygek, rám kell szólni hogy egyek. Ennek ellenére sovány nem vagyok, bár túlsúlyos sem, néhány kiló plusz van rajtam, de fogyni nemigen tudok.

Jelenleg elég durva vashiányom van, ráadásul elkezdtem pattanásososodni mint egy kamasz.

Folyamatban van a kivizsgálás, UH-n semmi nem látszott, de tudjátok, maszekon is irgalmatlan hosszú folyamat. Hamarosan bejutok gasztroenterológushoz.

Szeretnék ötleteket kérni azoktól akik hasonló cipőben jártak vagy láttak ilyesmit hogy ez mi lehet?

Köszönöm mindenkinek!

25/N



2018. okt. 29. 08:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a sok tanácsot!

Közben bekerültem gasztroenterológushoz.

Székletből annyit mutattak ki hogy rengeteg benne az emésztetlen fehérje és hogy fehérje bontó enzimet nem vagy csak nagyon keveset termelek.

Ezt az asszisztens mondta már el. Következő időpont másfél hónap múlva...

Na az így azért nem teljesen tiszta hogy ez mitől lehet és hogy vajon minden fehérjére vonatkozik?

Vagy ez már újabb vizsgálat?

2018. nov. 7. 17:23
 12/15 anonim ***** válasza:
51%
A beteg megnyugtatására össze vissza hazudoznak. Ilyen olyan mesével beetetnek, aztán még kínlódhatsz életed végéig. Tudom, mert velem is ezt tették. 30 évig tablettáztak mindenféle központi idegrendszerre ható orvossággal. Az epémet is kivették. 5 éve felfedeztem valamit, és azóta már sínen vagyok. Szívesen megosztom veled is priviben, mert ez nem olyan egyszerű, nem lehet röviden leírni.
2018. nov. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod rendesen emészteni a fehérjéket (és ez föleg az állati fehérjékre vonatkozik), akkor logikus megoldás, hogy lehetöleg nem eszel állati termékeket: hús, tejtermékek, tojás.

Nekem évekig tartó problémák után ez volt a megoldás, azóta teljesen rendbejöttem és egyébként is sokkal jobb állapotba kerültem, nekem megérte.

2018. nov. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem írtak fel enzimpótlást? Amúgy lehet attól, hogy nem elég erős a gyomorsavad, erre is van megoldás.
2018. nov. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Mezymet kell szednem a következő alkalomig.

A rendelésen laktózszegény diétát kért a doktornő, de őszintén megmondom egy fokozattal feljebb léptem, teljesen tejmentesen eszem az utóbbi hétben. Jobban is érzem magam magamat, bár most éppen valami megint nagyon megpiszkált pedig tejeset nem ettem, viszont husit, tojásos tésztát igen.


Ma kaptam meg a nem emésztem meg a fehérjét eredményt de semmi többet csak a mezym szedés a következő alkalomig.

Azért jó lenne tudni pontosan milyen fehérjét, mert ha állati eredetű, nyilván a vega étrend lesz a megoldás ahogy írtátok.

2018. nov. 7. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!