Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez lehet valamilyen étel...

Ez lehet valamilyen étel allergia, s ha igen milyen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta hol jobb hol rosszabb. Korábban voltam belgyógyásznál aki nemigen vette komolyan. Főleg étkezés után akár közvetlenül, úgy húsz percen belül : irgalmatlan, fájdalmas puffadás, de annyira mintha lenyeltem volna egy Lufit, brutális görcsökkel. Van amikor olyan intenzív hasmenéssel együtt, hogy szó szerint futnom kell. És képtelen vagyok kiszűrni hogy mitől. Minden reggel van tej a kávémban, semmi bajom. De egy tejszínhab vagy tejföl, hasmenés. Néha ha liszteset eszem lufi vagyok aztán mikor szökőévben egyszer megkívánok egy spagettit, nem gluténmentesen eszem, semmi bajom. Aztán van amikor egy csirkerizs valami öntettel és végem.

A munkahelyi ebédnél 10/10 alkalommal produkálom a tüneteket, máshol vagy otthon kicsit ritkább, mondjuk 10/6.

Gyakran van ételundorom és émelygek, rám kell szólni hogy egyek. Ennek ellenére sovány nem vagyok, bár túlsúlyos sem, néhány kiló plusz van rajtam, de fogyni nemigen tudok.

Jelenleg elég durva vashiányom van, ráadásul elkezdtem pattanásososodni mint egy kamasz.

Folyamatban van a kivizsgálás, UH-n semmi nem látszott, de tudjátok, maszekon is irgalmatlan hosszú folyamat. Hamarosan bejutok gasztroenterológushoz.

Szeretnék ötleteket kérni azoktól akik hasonló cipőben jártak vagy láttak ilyesmit hogy ez mi lehet?

Köszönöm mindenkinek!

25/N



2018. okt. 29. 08:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem epehomokkal volt hasonló tünetem, és meglepö módon akkor szünt meg, amikor átálltam állatmentes (direkt nem vegánt írok, mert sok ember bnem tudja értelmezni, hogy mit jelent) étrendre, azóta semmi bajom.
2018. okt. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló!

Hogy ez a probléma hogyan derült ki pontosan?

Illetve kaptál kezelést, vagy csak a táplálkozásodon változtattál?

2018. okt. 29. 09:21
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer annyira rosszul lettem, hogy be kellett menni az ügyeletre hét végén, ott UH-val kiderítették az epehomokot.

Utána még elég sok mindent vizsgáltak, semmi mást nem találtak, viszont a javasolt diéták meg egyebek sem értek semmit.

Egy ismerös javasolta, hogy próbáljam meg a "vegán" étrendet, mert neki jól bejött. Kipróbáltam, eredetileg csak pár hétig akartam csinálni, de mivel feltünöen jobban lettem, ezért maradtam emellett.

A problémáim megszüntek, ezen kívül a laborértékeim is jelentösen javultak, most gyakorlatilag optimális szinten vannak.

2018. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Most voltam ultrahangon ott minden perfect volt.

Gondolom ha ez lett volna a baj akkor látták volna.

Szóval kutakodunk tovább 😊

2018. okt. 29. 10:45
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy ételintoleranciatesztet azért érdemes lenne megpróbálni, gyógyszertárban kapható a foodDetective vagy magánlaborokban nagyobb mintát is mérnek. A bőrtünetek is lehetnek emésztőrendszeri eredetűek. Olvasd el a Bélügyek c. könyvet, hátha többet kihámozol belőle - magadat ismerve. Probiotikumot szedsz?
2018. okt. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szezonálisan mikor nagyon rossz a helyzet.

Egy két hónapja ügyeletre kerültem olyan görcseim voltak, ráadásul akkor meg székrekedésem volt.

Nagyon büdit büfögtem, (már bocs hogy így leírom) epére gyanakodtak. Kaptam gyomorvédőt meg epére való cseppet délelőtt a dokitól de estére már úgy fájt a gyomrom hogy ügyelet lett meg injekció.

A hasfájás utána nehezen múlt el, a puffadás rosszabb lett jó ideig.

Ekkor határoztam el hogy utána megyek a dolognak. Alacsony vas, UH jó. Eddig ennyi az eredmény.

Vitaminokat több félét is fogyasztok, ciklusosan, ahogy a PTE és probiotikumot.

2018. okt. 29. 12:14
 7/15 A kérdező kommentje:
Bocsi pre és pro 😊
2018. okt. 29. 12:14
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

food detective vagy biorezonanciás vizsgálat.

lehet valami adaléktól, amit mindenbe tesznek.

vagy fruktóz intolerancia, elég ritka, de durva tüneteket csinál. 3,5 órás vizsgálat kimutatja.

2018. okt. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű eset, nyilván kell egy jó orvos és megfelelő vizsgálatok. Az ember általában nem egyféle, adalékanyagoktól és minden egyébtől mentes ételt eszik egész nap, és még ha így is lenne, a tünetek sokkal később is jelentkezhetnek, így nehéz egyedül kiszűrni, mivel van bajod. De lehet akár IBS is. Van, aki a legkisebb mennyiségű rostot sem tudja megemészteni. Aki gluténérzékeny, lehet érzékeny az összes többi gabonafélére is. Nekem a vashiányt a gabonák okozták, a pattanásokat a tejtermékek.

Az is lehet, hogy kevés az epéd, ezért gondot okoznak a zsírosabb ételek. Az ételundor lehet attól is, hogy már félsz az evéstől, az utána jövő kellemetlen tünetek miatt.

A munkahelyi és menzás ételeket jobb lenne elkerülni, sok helyen siralmas az ételek összetétele, még a kórházi, dietetikus által összeállított, elvileg egészséges kaják is ide tartozhatnak sajnos.

2018. okt. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Ignis Subdialis ***** válasza:
Kandidiázis netán? [link]
2018. nov. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!