Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az normális, hogy ahogy egyre...

Az normális, hogy ahogy egyre idősebb leszek, egyre kevésbé bírom a cukrot?

Figyelt kérdés
Kiskoromban simán megettem egyszerre 1-2 szelet tortát vagy egy egész tábla csokit. Most meg már egy szeletet is épp csak hogy meg bírok enni, mert túl cukros, és rosszul leszek tőle. Nem az a baj, hogy nem szeretem, mert ugyanúgy szeretem az édességet, mint gyerekként. Csak rosszul leszek, ha túl sokat eszem belőle. Elkezdek szédülni meg hányingerem lesz. Gyerekként egyáltalán nem volt tőle semmi bajom. Ez normális? 28 éves vagyok.
2018. nov. 4. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért ilyen gyorsan nem megy...nézesd meg a cukrodat, és a tejallergiádat.
2018. nov. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok vele, hogy egy ideje rosszul vagyok a cukortól, de szerintem ezt a szervezet irányítja. Nem kell nagyon megijedni, hiszen a bevitt szénhidrátból elegendő cukor termelődik.
2018. nov. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem normális. Én 60 évesen is megeszem a magam 2 szelet tortáját.
2018. nov. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogyan eszel. Én életmódot váltottam és eléggé leszoktam a szénhidráttól, ma már jóval kevésbé bírom, mint régen s ennek örülök is, mert tudom, hogy a szervezetem okos jelzése, nem akarja, hogy tovább egyek rosszul (azért néha teszem, de a szénhidrátmérgezések azért visszafognak egy kicsit :)).


Én azért más szinten vagyok, azt hiszem. Egy tábla elég tömény csokiban alig van cukor, de simából se okozna semmit sem egy, 10 nagy szelet torta sem lenne kihívás, de ha ezt csinálnám egy hétig mindennap, az ütne. De van, aki érzékenyebb. Extrém szénhidrátszegény étrend után közvetlenül is várható, hogy nem bírja az ember, de ez természetes, a sejtek ilyenkor megszokták, hogy a glükóz nem az övék, hanem az agyé s nem nyúlnak hozzá.

Ha sok szénhidrátot eszel, de a sima cukrot kerülöd egy ideje, akkor is természetes az ilyen. Az egyszerű és az összetett cukor más hatású.


A másik, hogy csak a fenti alapján még másra is lehetsz érzékeny, glutén, laktóz... Bár ha ezeket máskor eszed és nincs gond, akkor persze nem szóltam. Kevés az infó, nem lehet így megmondani, konkrétan miért lehet ez (bár a táplálkozás és az emberi szervezet kapcsolata olyan bonyolult, hogy a leírható infók sem lennének eleget, ki kéne vizsgálni, ha kíváncsi vagy, mi is ez).

2018. nov. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért ezt nem úgy kell elképzelni, hogy ájuldozok meg rohanok a vécére hányni, csak egy kicsit émelygek. Ugyanúgy táplálkozom, mint eddig. Kicsit kevesebbet mozgok, mert kb. 1 éve számítógépnél ülve dolgozom, előtte fizikai munkát végeztem. Semmilyen ételallergiám nincs.
2018. nov. 5. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!